Забавяне на accusé-то 2

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

Колеги имам нужда от съвет. Изпратил съм документите на 29,09/2011 и
все още нямам акюзе. По-притеснителното,е че не са ми изтеглили парите от картата.
Това , което допускам и ми се стреува най-логично е да имам проблем с картата, но нямам мейл
или писмо , с което да ме подканят да платя с чек. Да им пиша ли меил или писмо -нямам идея.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Ами по-добре да пишеш мейл с въпрос дали няма проблем с плащането с карта, отколкото да седиш и да чакаш. Гледам на почти всички вече са им изпратили акюзета.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Misho76 »

Вик Ами като гледам до тук седиш в чуденка цели 8 месеца.Ако не бързаш с процедурата седи още и чакай.
Аз лично на твое място отдавна щях да съм писал или :call:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

Misho76 написа:Вик Ами като гледам до тук седиш в чуденка цели 8 месеца.Ако не бързаш с процедурата седи още и чакай.
Аз лично на твое място отдавна щях да съм писал или :call:
Ше им пиша или ще се обадя по телефона, но не трябва ли да получа някакви иструкции
за изпращането на чека, някакъв номер ?
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Чакай сега, ти нали с карта ще плащаш, защо да пращаш чек :?: Така все едни даваш право два пъти да изтеглят пари. Във формуляра на кредитната карта си заявил, че позволяваш да ти изтеглят пари, защо да пращаш чек? Обади се и попитай дали има някакъв проблем с плащането или с формуляра за плащане с кредитна карта и обясни, че се притесняваш, защото 8 месеца нямаш развитие след изпращане и получаване на документи.
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

jasmin_veni написа:Чакай сега, ти нали с карта ще плащаш, защо да пращаш чек :?: Така все едни даваш право два пъти да изтеглят пари. Във формуляра на кредитната карта си заявил, че позволяваш да ти изтеглят пари, защо да пращаш чек? Обади се и попитай дали има някакъв проблем с плащането или с формуляра за плащане с кредитна карта и обясни, че се притесняваш, защото 8 месеца нямаш развитие след изпращане и получаване на документи.
Вече им написах , че най-вероятно има проблем с картата и ги помолих да ми дадат иструкции за плащане с чек. Надявам се да ми отговорят
бързо. За да не ги усвоят до сега само там виждам причината. Когато ми отговорят, ще напиша какво се е случило.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

Днес в пощата намерих писмото.
Както предполагах кредитната карта е отказала и сега ще изпращам чек.
Имам срок от 90 дни. Писмото е с дата 23.04,2012. Има референтен номер
и номер на досието. Надявам се това да е заветното акюзе.
Ще съм благодарен на някой да ни добави в статистиката.
Май съм от последните мохикани.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Вик »

Не трябваше да им пиша вчера.
Аватар
jasmin_veni
Мнения: 480
Регистриран на: Чет Юли 09, 2009 2:32 am
Местоположение: Sofia

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от jasmin_veni »

Чести акюзе :)
Не се притеснявай, че си им писал. Случва се да напишеш мейл преди да пристигне писмото на хартиен носител :)
DSC Виена - 03.06.2011г.
Интервю - 09.09.2013г.,Успешно :)
Изпратени/получени в Сидни - 09.10.2013/15.10.2013
Полет - 26.05.2014г.
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от uncontrollable »

Вик написа:Днес в пощата намерих писмото.
Както предполагах кредитната карта е отказала и сега ще изпращам чек.
Имам срок от 90 дни. Писмото е с дата 23.04,2012. Има референтен номер
и номер на досието. Надявам се това да е заветното акюзе.
Ще съм благодарен на някой да ни добави в статистиката.
Май съм от последните мохикани.
Вик, имах абсолютно същия проблем. Поради забавяне на какъвто и да било отговор от тях, им писах два пъти дали има проблем с кредитната ми карта. Отговориха ми, че ако има такъв проблем то ще получа писмо от тях, с което да ме уведомят за това. Получих писмо, че има проблем с кредитната ми карта и им пратих чек, който в последствие са инкасирали. И аз като теб имам реф. номер и номер на досието, които бяха посочени в писмото.

Може ли да споделиш какво пише в писмото, което си получил? Аз все още се чудя дали ще получа друго писмо, с което да ме уведомят, че разглеждат документите ми.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

uncontrollable и Вик- може ли да споделите дали кредитните ви карти са били: Виза, МастерКард, или Американ Експрес - КРЕДИТНИ или ДЕБИТНИ, че има хора, които са пратили дебитна и именно поради тази причина им е била отказана транзакцията.
Другото, което ме интересува картата в момента на тегленето била ли е все още в срок, бяхте ли се подписали на формуляра, там където има един Х и лимитът ви на картата беше ли по-голям от сумата, която канадците трябваше да изтеглят?


Питам ви понеже ние първия път платихме с кредитна карта и всичко си мина нормално :)
При надяваме се повторно плащане си мислим пак да платим с кредитна карта, но ми е интересно защо не е минала транзакцията.
Мерси предварително :)
liuliak
Мнения: 50
Регистриран на: Сря Апр 27, 2011 8:25 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от liuliak »

и при нас беше като при ВИК и Анконтролабъл..
само че в нашата карта не са стигнали парите, така че аз погасих суми по нея и пратих пак същата карта...с достатъчна сума вече всичко беше наред...
Виена изпратени - 03.08.2011
Акюзе - 12.03.2012
Искане за TCFQ - 24.09.2012
TCFQ 30.11.12
Писмо изчакване на покана за интервю - 24.01.13
интервю - 16.09.13/9.30
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от Jidja »

liuliak написа:и при нас беше като при ВИК и Анконтролабъл..
само че в нашата карта не са стигнали парите, така че аз погасих суми по нея и пратих пак същата карта...с достатъчна сума вече всичко беше наред...
:y: мерси за инфо-то :)
uncontrollable
Мнения: 167
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 9:41 am

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от uncontrollable »

Jidja,

При мен беше виртуална Виза на ДСК. Предполагам, че грешката е моя и с тази карта не стават такива разплащания, въпреки че им бях посочила всички необходими реквизити. Предполагам, че заради това е имало проблем или към момента на опитването за тегленето на сумата не са стигнали парите защото имаше един кратък няколкодневен период от време, в който нямаше пари по картата.

Да, картата си беше валидна и формулярът беше изряден.

При мен по-скоро случаят е частен.
dobinko
Мнения: 37
Регистриран на: Чет Юни 10, 2010 6:46 am
Местоположение: Варна

Re: Забавяне на accusee -то

Мнение от dobinko »

Преди няколко дни и ние получихме писмо от канадците, имаме си номер на досие вече :clap: Вече ще чакаме интервютата а междувременно ще нищим френския! :geek:
Публикувай отговор