По пътя към OIQ

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: По пътя към OIQ

Мнение от iv73nikolov »

Доста мои приятели и роднини се изнесоха по земите между Мексико и Полярния кръг и като ги питам "кво прайте бе?", те казват :" Ми довършваме ученето " или пък "Записах университет" . И се чудех тези хора с къф акъл почват пак да учат, а то ето какво било...Колкото и да си кадърен, пак трябва да се изравни стандарта. И така една моя леля (канадска гражданка, живееща в САЩ) още учи, ама както обяснява "защото давали стипендия". И такива ги има...
Документи за Виена - 05.12.2011
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: По пътя към OIQ

Мнение от IFF »

iv73nikolov написа:Доста мои приятели и роднини се изнесоха по земите между Мексико и Полярния кръг и като ги питам "кво прайте бе?", те казват :" Ми довършваме ученето " или пък "Записах университет" . И се чудех тези хора с къф акъл почват пак да учат, а то ето какво било...Колкото и да си кадърен, пак трябва да се изравни стандарта. И така една моя леля (канадска гражданка, живееща в САЩ) още учи, ама както обяснява "защото давали стипендия". И такива ги има...
Виждам те след две-три години да си с ник "голямата Мечка".
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: По пътя към OIQ

Мнение от iv73nikolov »

Що?
Документи за Виена - 05.12.2011
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: По пътя към OIQ

Мнение от IFF »

iv73nikolov написа:Що?
Щото вървиш по стъпките на "малката Мечка". :rofl:
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: По пътя към OIQ

Мнение от iv73nikolov »

Бе...дай малко разяснения , ако искаш на скайпа, че нещо са ми убягнали чези мечоци...
Последно промяна от iv73nikolov на Нед Ное 20, 2011 12:36 pm, променено общо 1 път.
Документи за Виена - 05.12.2011
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: По пътя към OIQ

Мнение от Koko »

stoyan ignatov написа:Еи къде са тези дето искат да се махне социала и да имат по-малко данъци.Ето за това става въпрос.ЗА УЧЕНЕ!!!
Стояне, не успях да разбера какво имаш предид.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: По пътя към OIQ

Мнение от Koko »

iv73nikolov написа:Доста мои приятели и роднини се изнесоха по земите между Мексико и Полярния кръг и като ги питам "кво прайте бе?", те казват :" Ми довършваме ученето " или пък "Записах университет" . И се чудех тези хора с къф акъл почват пак да учат, а то ето какво било...Колкото и да си кадърен, пак трябва да се изравни стандарта. И така една моя леля (канадска гражданка, живееща в САЩ) още учи, ама както обяснява "защото давали стипендия". И такива ги има...
За доста професии е така - ако искаш да си приравниш най-точно казано професията, не само образованието - се минава през някакво допълнително учене, както и трупане на трудов стаж в съответната област. Поне според мене нещата не опират само до това че давали стипендия, а по-скоро до това какво искат работодателите в съответната област.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
iv73nikolov
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Ное 16, 2011 2:23 pm
Местоположение: skype : iv73nikolov

Re: По пътя към OIQ

Мнение от iv73nikolov »

При мен мотивацията не е стипендията, най-малкото щото с нея не може да се живее нормално....Айде, напълних една торба докуенти - утре минавам през нотариуса и давам за превод и -квот' - тва, както казваме в Хасково.
Документи за Виена - 05.12.2011
stoyan ignatov
Мнения: 53
Регистриран на: Вто Окт 05, 2010 6:24 pm
Местоположение: Montreal

Re: По пътя към OIQ

Мнение от stoyan ignatov »

Много е просто.Социалното подпомагане е необходимо докато учиш или се квалифицираш,без значение дали някой го харесва или не!!!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: По пътя към OIQ

Мнение от Bistra »

stoyan ignatov написа:Много е просто.Социалното подпомагане е необходимо докато учиш или се квалифицираш,без значение дали някой го харесва или не!!!
Стига да не е цял живот, де! Ще ти дам например един пример от един приятел, който е местел коли пред Centre Bell.Ами той например така ми е казвал: Собственика на паркинга имаше компания и 2 дъщери, които зорлем бяха завършили секондер. Какво правеше той? Ами назначава ги съвсем легално за 6 месеца в своята компания на максимална възможна заплата и после ги съкращава, причина - "липса на работа". Те излизат разбира се на шомаж и започват да се преквалифицират.Ами тази "преквалификация", някои наши сънародници (и не само), я удължиха до 3 години.През това време държавата ти плаща между 50 и 80% от заплатата + другите "мурафети", защото си "социално слаб".После процедурата се повтаря и така до безкрай! Това е доста широка практика за повечето местни. За мое огромно щастие и задоволство само някои българи се възползуват от "прецакването на системата", повечето са интелигентни хора.
P.S. Доколкото знам партньорът ти през това време на "преквалификация" може съвсем легално да си работи, така че не сте прекарани , като социаладжиите да се почесвате и двамата в къщи, а държавата плаща и не е незаконно.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: По пътя към OIQ

Мнение от klisurov »

klisurov написа:Дълго се колебах, дали да я започна тази тема.
Опасявам се, че отново ще се стигне до спора за социала.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: По пътя към OIQ

Мнение от klisurov »

Цитата е от тази тема.
IRA написа:Professional Practice Exam е различно от икономиката. В Квебек също се държи, преди да вземеш печата.
Икономиката ти е необходима за да станеш младши инж.
Само да уточня, че "икономиката" не е задължителен за всички. Учих с араби, на които Ордера им е признал икономиката.

Лично аз икономиката я учих вкъщи и я взех на английски. Не е труден изпит. Когато се явяваш към ордера, не към университет, ти дават да ползваш икономически калколатор , което спестява много време. :)
В École Polytechnique изпита е с док. и непрограмируем калкулатор. "Лабораторните" (които носят точки за крайната оценка) са на компютър и в екип от двама. Затова считам, че изпита в École Polytechnique е по-лесен от този пред Ордера.

Другите провинции е по лесно, в Квебек са с много претенции, по скъпо е и само ти пречат. :devil:

Изпита по френски вече е по гаден от преди, има да се пишат едни доклади, преди бяха писма. Знам една французойка, която подготвя добре точно за тях, ако ти потрябва пиши ми да ти дам телефона.
Доколкото знам, изпита по френски е безплатен и с неограничен брой явявания. Мисля, първо да се пробвам. Но, определено си запазвам правото да ти поискам телефона на дамата.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: По пътя към OIQ

Мнение от klisurov »

Днес получих писмо, че съм издържал изпита и следната информация:

J'ai le plaisir de vous faire savoir qu'une demande d'ingénieur junior sera présentée au Comité exécutif de l'Ordre lors de sa prochaine séance prévue par le 10 juillet 2012.
Vous recevrez peu après un formulaire de demande d'inscription au tableau de l'Ordre.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
Victualia
Мнения: 147
Регистриран на: Пон Яну 17, 2011 5:18 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: По пътя към OIQ

Мнение от Victualia »

Честито klisurov!!!

Поздравления за големия успех и много много хубава и доходна работа пожелавам от сърце!
:party: :party: :party:
DCS 25.10.2011
Визи 25.10.2013
Полет 25.08.2014

"Formal education will make you a living, self-education will make you a fortune...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: По пътя към OIQ

Мнение от klisurov »

Днес получих формуляра за кандидатстване за вписване като младши инженер ...
трябва да се платят само някакви си 427,98 $ :o

Някой да предлага работа :(
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Публикувай отговор