Calgary & Edmonton vs Quebec city

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от thehellgirl »

Мое наблюдение е 4е в Кебек сити ще ти трябва много много добър френски - доста над средното ниво за българските стандарти, а ако се оправяш добре на английски ще си намериш работа в Едмънтън или Калгъри. Кебек е красив, 4ист и спокоен ама проблема с езика е сериозен а и с национализма им ...
Аз не си падам по студа, нито по малките градове затова само казвам да помислите кой език 6те ви е основен ... ако отидете в Кебек няма да е англииския :) :x
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от balbi »

thehellgirl написа:Мое наблюдение е 4е в Кебек сити ще ти трябва много много добър френски - доста над средното ниво за българските стандарти, а ако се оправяш добре на английски ще си намериш работа в Едмънтън или Калгъри. Кебек е красив, 4ист и спокоен ама проблема с езика е сериозен а и с национализма им ...
Аз не си падам по студа, нито по малките градове затова само казвам да помислите кой език 6те ви е основен ... ако отидете в Кебек няма да е англииския :) :x
Над 700K население...малък град - малко ми се губи понятието за малък :)...
Ако сравняваш с мегаполиси може да се каже малък ама...
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Omega3 »

azzura написа:Избрах Едмънтън, :) сега трябва да се ориентирам в образователната система. Католическо училище - според мен няма да я бъде тази работа. За частно - мисля, че ще е проблем, не само в началото. Остава държавно... :@
Дали е добра идея да се установим според района на училището?

Тук си изграждам някаква бегла представа за нещата и като отидем там сигурно жестоката действителност ще ме изрита яко :D
Азура, днес не6то ме е прихванало сьс сьветите.

Гледам апликира6 по кебек системата, но 6те ходи6 в Алберта. Не забравяй, че най вероятно 6те има6 интервиу на френски и 6те трябва да ги обеди6, че има6 твьрдото намерение да се останови6 в Кебек.

АКо ти от сега си набива6 в главата че 6те се останови6 в Алберта, има голями 6ансове льжите които 6те трябва да каже6 на интервиуто да не звучат обедителни.

Така че, повтаряй си че 6те ходи6 в Кебек сити, учи за тамо6ните учили6та и икономика за да може да си обедителен на итервиуто.

Тука вече няколко пьти чета по вестниците, че критикуват кебек системата, за6тото доста я използват за да влезнат в Канада по бьрзата система. Сигурен сьм, че интервуира6тите имат директиви да се осигурят сериозно, че кандидата за Кебек имат сериозното намерение да се остановят в Кебек.

Успех..........
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12474
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Ivan1007 »

От 11 години със семейството ми живеем в Калгари, аз съм работил из цяла Албърта, но за скинарски изцепки за пръв път чувам.

Дискриминация в училищата към емигранти пък съвсем не мога да си представя.
Наистина е добра идея да се установиш според училището. Има райони и в Калгари и в Едмънтън, където преобладават емигранти от Южна Азия и според мен не са подходяща среда за деца и възрастни.
В Едмънтън има и райони с повече индианци, които също не са най-добрия избор. Нищо страшно и невъзможно да се живее и в NorthEast Calgary, просто казвам къде е по-добре според мен.

Успех!
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от Ninushevi »

Не знам дали ми е правилно усещането, но си мисля, че за повечето пишещи-живеещи в Канада и кандидат-канадци явно е сериозен проблем знаенето и на английски, и на френски. Не знам защо никой не се стреми към този, според мен ,най-добър вариант, който се предполага че ще отвори много врати на много места. Имам предвид основното нещо-по-лесно намиране на работа и по бързата и лесна адаптация. Струва ми се, че ако се знаят и двата езика, няма да има много чудене за място според отношение, дискриминация или други подобни, а ще се ограничи до варианти за работа, приятели, близки, харесване на града, климат и т.н.Още едно време ми казваха, че знаенето на ецици е огромна врата към света и явно са били прави...
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от miteto »

Защото е достатъчно трудно да научиш единия, а двата е още по-трудно. Пък и извън Квебек френския би бил от много малко полза, да речем е някакво предимство в търсенето на държавна работа. Обаче с изключение на тези минимални случаи е по-добре да знаеш английския на много добро ниво, отколкото английски на средно и френски на средно. Всеки един език си е богатство, но има практически лимит колко езика може да научи един работещ човек за даден период от време.
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от klisurov »

miteto написа: ... Пък и извън Квебек френския би бил от много малко полза ...
http://www.bilingualsource.com/
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от ivanko13 »

Ninushevi написа:Не знам дали ми е правилно усещането, но си мисля, че за повечето пишещи-живеещи в Канада и кандидат-канадци явно е сериозен проблем знаенето и на английски, и на френски. Не знам защо никой не се стреми към този, според мен ,най-добър вариант, който се предполага че ще отвори много врати на много места. Имам предвид основното нещо-по-лесно намиране на работа и по бързата и лесна адаптация. Струва ми се, че ако се знаят и двата езика, няма да има много чудене за място според отношение, дискриминация или други подобни, а ще се ограничи до варианти за работа, приятели, близки, харесване на града, климат и т.н.Още едно време ми казваха, че знаенето на ецици е огромна врата към света и явно са били прави...
Двата езика е малко трудна работата ... Аз като гледам тука каква борба водим с английския и ако трябва като в Кебек да превключвам от английски на френски и за няколко месеца сигурно ще съм изкукуригал... В Торонто по моите скромни наблюдения, няма да имаш кой знае каква полза от френския...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от klisurov »

ivanko13 написа:... В Торонто по моите скромни наблюдения, няма да имаш кой знае каква полза от френския...
По мои скромни наблюдения, има повече възможности за хора с двата езика, токолкото само с единия. Даденият по-горе от мен линк е пример за това.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от miteto »

klisurov написа:
ivanko13 написа:... В Торонто по моите скромни наблюдения, няма да имаш кой знае каква полза от френския...
По мои скромни наблюдения, има повече възможности за хора с двата езика, токолкото само с единия. Даденият по-горе от мен линк е пример за това.
В горния линк имаше трийсетина обявени позиции. Ако за някой 30-40 допълнителни позиции си струват усиленото учене на френски, ок. Между другото за тези позиции най-вероятно се състезаваш с квебекари дошли да живеят в Онтарио и с местни билингуъл (имах такава колежка, родена в Онтарио и перфектно билингуъл). Моето лично и скромно мнение е, както вече казах "по-добре да знаеш английския на много добро ниво, отколкото английски на средно и френски на средно". Но в никакъв случай не казвам, че е лошо да се учи френски. Просто искам да отбележа че ако някой вложи много услия да го учи, възвръщаемостта в Торонто не е хич голяма и трудът може да не се оправдае (по мое мнение, разбира се).
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от klisurov »

miteto написа:... по-добре да знаеш английския на много добро ниво, отколкото английски на средно и френски на средно ....
Съгласен на 100%.

Колкото до темата, във Ville de Québec съм бил само на екскурзия, а в Calgary & Edmonton, никога.
Това, което знам за Ville de Québec е, че там без много добър френски си за никъде.
Така че, ако си силна във френския и предпочиташ "по-европейски" стил на живот,
мястото ти (от изброените три града) е във Ville de Québec.

Мился, че само в някои райони на Montréal, Ottawa, Toronto & Vancouver може да избегнеш ксенофобски настроения.
Но там, където няма ксенофобски настроения, белите деца в училището са малцинство.
Така или иначе изборът и последствията от него ще са си твои.

Успех!
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
haimana
Мнения: 896
Регистриран на: Вто Дек 13, 2005 6:45 am
Местоположение: BC

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от haimana »

klisurov написа: ...Мился, че само в някои райони на Montréal, Ottawa, Toronto & Vancouver може да избегнеш ксенофобски настроения.
Но там, където няма ксенофобски настроения, белите деца в училището са малцинство...
Мисля, че си в грешка.
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от tonich »

miteto написа:"по-добре да знаеш английския на много добро ниво, отколкото английски на средно и френски на средно".
Абсолютно невярно!
Всичко зависи от това, какво точно работиш.

А и "английския на много добро ниво" е много разтегливо понятие - колкото дъвка.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
John Smith
Мнения: 911
Регистриран на: Съб Окт 16, 2010 9:19 am
Местоположение: GTA

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от John Smith »

Аз го намирам за по-скоро вярно.
С отличен английски може и президент на компания да станеш в Онтарио. С посредствени английски и френски няма да те вземат и за Customer Service.
Wise men don't need advice. Fools won't take it.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Calgary & Edmonton vs Quebec city

Мнение от azzura »

Трябва да се съглася с tonich, че всичко зависи от това какво работиш. Всяка професия си има специфична терминология и колкото и добър да ти е един от двата езика, не я ли научиш си за никъде, даже и да си много добър специалист.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
Публикувай отговор