Подготовки за заминаването

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

Ъъ, предполагам че за монреал питаш и за деца между 2 и 12 години.

Ето най-евтините варианти, на които аз попаднах:

1. Airtransat имат от Париж за Монреал на 6, 8 и 9-ти октомври (точно след като ти станат визите) за 944 евро - еднопосочен за двама възрастин и две деца (между 12 и 2 години). Това го гледам в момента на сайта им - прясно инфо е. А до Париж - със Уизеър например.

2. Ако не ти се мъкне през Париж и не ти се сменят авиокомпании, има на Bulgaria Air до Торонто и оттам с влакчето до Монреал. Има прекачване на Брюксел, но то си е организирано от Bulgaria Air. Там те прехвърлят на самолет на Jet Airways. Цената е 1116 евро за четирима ви. Също прясно инфо от преди 10 минути.

3. КЛМ са на трето място по евтиния, но пък-са най-удобни, щото са от София до Монреал и няма цигански изпълнения и влакове и метро. Но трябва да питаш някоя агенция, че през сайта не става резервирането за еднопосочен.
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от anibani »

Demococcus,
а ако се резервира двупосочен, кога най - късно може да е обратния полет с КЛМ?

Искам вече да летяяяяяяяяяяяяяяяяя. :party:
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

Не съм сигурен. По принцип е не по-късно от година. Но едва ли отсега можете да си планирате върщането... и почти със сигурност ще ви се наложи да я коригирате датата.. а това се таксува.. и аз си направих груба сметка че ще ми излезе като да си купя още един комплект еднопосочни билети. Пък и .... нали ще се установяваме в Канада.. май е по-мъдро да си купуваме билети Монреал-София-Монреал... а не София-Монреал-София :)
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от todorovi »

А какво мислите за т.нар. пълномощни за близки роднини за уреждане на останали неуредени въпроси или евентуално такива, които могат да възникнат в бъдеще?
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от MermaidBG »

В пълномощното трябва точно да се упомене за какво и пред кого служи. Трудно се предвижда какво би могло да изникне, но поне може да напишете всичко , което се сетите. Аз лично , ще извадя пълномощно за закриване на сметки и ще се консултирам с адвокат дали мога да упълмощя някой да ми вади документи, ако ми затрябват.
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
anibani
Мнения: 159
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 5:39 pm

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от anibani »

MermaidBG написа:В пълномощното трябва точно да се упомене за какво и пред кого служи. Трудно се предвижда какво би могло да изникне, но поне може да напишете всичко , което се сетите. Аз лично , ще извадя пълномощно за закриване на сметки и ще се консултирам с адвокат дали мога да упълмощя някой да ми вади документи, ако ми затрябват.
MermaidBG, няма проблем в самото пълномощно да пише:
да ме представлява пред... всички банки в България, да открива, закрива сметки на мое име;
да ме представлява пред ... изброяваш институциите, които се сетиш и мислиш, че може да ти трябва удостоверение от тях, например НОИ, ТД НАП, Общински и областни адмнистрации...

Безплатна консултация. :D
----------------------------------
документи Виена-03.07.2009
Визи - 23.12.2010
Полет - 23.01.2011
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от hadministratora »

MermaidBG написа:В пълномощното трябва точно да се упомене за какво и пред кого служи. Трудно се предвижда какво би могло да изникне, но поне може да напишете всичко , което се сетите. Аз лично , ще извадя пълномощно за закриване на сметки и ще се консултирам с адвокат дали мога да упълмощя някой да ми вади документи, ако ми затрябват.
Ние оставихме със съпругата ми по едно "генерално" пълномощно на двама отделни човека. Пиша генерално в кавички, защото няма такъв юридически термин. Нотариуса при който ходихме имаше готови шаблони (доста подробни между другото), които аз прочетох и поисках да се добавят, премахнат и променят някои неща.
Предполагам, че всеки що годе сносен нотариус ще има подобни...
YOUPPI
Мнения: 1390
Регистриран на: Пет Юли 03, 2009 6:38 pm
Местоположение: Centre Bell

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от YOUPPI »

Какво бих препоръчал? Пресейте багажа си и вземете само най-необходимото. Тук всеки може сам да прецени за себе си, кое му трябва и кое не. Ние си купихме сакове от Илиенци с много ципове, които се "разтягат" на дължина и поемат много багаж. Такива с колелца не ви трябват, защото има голяма вероятност колелцата да останат някъде по пътя. Гледах как хамалите в Амстердам изхвърляха багаж директно от самолета на пистата и .... сещате се. От друга страна саковете се сгъват и не заемат място. Ако пътувате с малки деца или бебета, резервирайте си басинет

Изображение

не помня до каква възраст и килограми беше ограничението. Ако сте с детска количка, в Монреал обикновенно не ги дават на рампата, а ги изкарвана на една отделна лента при багажа на пристигащи. Не можете да я сбъркате, защото там винаги има по 10-20 сгънати колички на земята. На нас досега само веднъж ни дадоха количка на рампата тук и ни изненадаха безкрайно. Ако имате сметки в БГ-банки, направете си регистрации за он-лайн банкиране. Ще спестите много време и нерви. Задължително оставете пълномощно на човек или хора, на които имате доверие да тичат по евентуални проблеми в БГ. Вземете си най-необходимите лекарства, поне за първо време. Има много неща, които тук просто липсват. Не се нахвърляйте на първата обява за преотдаване на апартамент или наемане на такъв за по-дълго време. Отделете време при подготовката и вижте, как вървят цените и кварталите. Лафът "на 10 мин. от метро" означава обикновенно вървене пеш, а зимата това не е много приятно упражнение. В гугъл мапс можете да проверите наличието на градски транспорт в харесания от вас район, а в сайта на STM.INFO проверете разписанието на автобусите. Има линии, които са на 15-20 минути и това също е проблем при по-дълги разстояния. Колата не е нещо от първа необходимост. Ако имате удобен транспорт, поне на първо време тя може да изчака. За разлика от БГ, тук колите са евтини за придобиване, но скъпи за поддържане. Е, ако сте добре подплатени финансово, това е друг въпрос. БГ-книжките важат три месеца, след което трябва да изкарате местен документ. Ако езиците са ви ОК, няма проблем, в противен случай се записвате в SAAQ за изкарване на изпит с преводач от български. Беше около 60$ допълнително, но може да греша. Сметка можете да откриете във всяка банка. Чекове си поръчвате и ги получавате по пощата след няколко дни. Кредитна карта можете да вземете срещу депозиране на определена сума. Друг вариант има, ако сте тръгнали на КОФИ. Мисля, че http://www.tdcanadatrust.com/ имаха програма за ученически кредитни карти. С картата от КОФИ-то ви издават кредитна карта с лимит около 500$. Четете внимателно брошурите в пъблисаковете. Често пъти има намаления не само за храни, но и за много други неща. За съжаление напоследък хранителните продукти поне в Монреал поскъпнаха и тези намаления може да ви помогнат да спестите пари. Търсене на работа. Тук вече всеки има теория. Най-лесното е с руските вестници. Пълни са с обяви за работа кеш (разнасяне на пъблисакове) или за работа във фабрики. При тях обикновенно пише "заплащане до ...$ седмично". Това обаче не трябва да ви заблуждава. Никъде не пише, че е задължително да ви дадат тези пари. Може да получите и 20-30 $ за цял ден работа. Друг вариант са агенциите. Те обаче са много разнородни като оферти. Има такива, които обслужват само франкофони, има такива, които ви уреждат работа директно към фирми, има агенции, за които работите и си взимате заплатата от тях. Е, може да започнете и директно работа за фирма, зависи какво предлагате като CV и какъв опит имате.
Лек път на всички!
не съм дилетант - все пак две години съм се занимавал с тия глупости при това в реална бойна обстановка... ...факт е основното място на поражение - носа на самолета в областта на пилотската кабина леко над пода на кабината Eфр. Гийк
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от bttm »

В Канада/Квебек има ли разлика между процента ДДС на хранителните стоки от първа необходимост и всички останали стоки?
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от todorovi »

bttm написа:В Канада/Квебек има ли разлика между процента ДДС на хранителните стоки от първа необходимост и всички останали стоки?
Това намерих аз по темата: http://www.cra-arc.gc.ca/tx/bsnss/tpcs/ ... d-eng.html
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от hoyden »

В Канада ( Квебек ) няма ДДС върху хранителните продукти. Става въпрос за магазините. В ресторантите си има. Всичко останало е с такси.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
kaloyan.radomirov
Мнения: 89
Регистриран на: Сря Мар 10, 2010 8:12 am
Местоположение: Montréal

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от kaloyan.radomirov »

а лекарствата?
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от ablood »

hoyden написа:В Канада ( Квебек ) няма ДДС върху хранителните продукти. Става въпрос за магазините. В ресторантите си има. Всичко останало е с такси.
Зависи.
Ако си купиш хляб, мляко, или кашкавал няма ДДС. Но ако искаш вафли, сладолед, или полуфабрикати си плащаш ДДС.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
hoyden
Мнения: 244
Регистриран на: Чет Авг 09, 2007 2:03 am
Местоположение: Vaudreuil
Обратна връзка:

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от hoyden »

Аблъд, не че искам да спорим, но не съм сигурна за полуфабрикатите. Не съм забелязала да плащам такси в/у замразени пици например. За сладоледа в кутии също. В голям размисъл ме хвърляш, ама днес ще си чекна касовата бележка за разнообразие и ако не съм права, ще си коригирам поста. :y:
ДДС върху плодове и зеленчуци няма.

“Две неща са безгранични: Вселената и човешката глупост. За Вселената все пак не съм сигурен.” Алберт Айнщайн
Публикувай отговор