Подготовки за заминаването

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от optics »

todorovi написа: Но за кредитната карта пак не ми стана много ясно |( Типът "подсигурена", въобще струва ли си да се предвижда, ако още не сме си намерили работа. Покриването на изхарченото в брой ли става?
И в случай че не си намерим бързо работа, какъв е най-изгодният вариант за разплащане (дебитна карта, подсигурена кредитна, чекове, кеш, друго?)
Покриването на изхарченото естествено че става с "живи пари". Примерно кеша дето сте донесли е внесен по сметка. Тази сметка се казва "чекинг акаунт". Не се бъркайте по думата, няма нищо общо с чекове. Да я наречем "разплащателна". От нея си нареждате плащания към кредитната. Какво значи изгодно - ако не искаш да трупаш лихви (а кой иска ?) трябва да си плащаш сметките. Кредината карта е един начин да ги платиш малко по-късно, но пак трябва да ги платиш. Изгодата е в някои дребни удобства.. но това е предъвквано.... Смисълът да имате кредитна карта още от самото начало даже и не е в това да се ползвате от удобствата й, а да трупате кредитна история, която след време ще ви потрябва. Така че да - вариантът "подсигурена" си заслужава.

Чекове по 1 долар парчето, чета по-горе - това е безумие.
И какви са тия 8 долара на месец в RBC ?
Аз плащам 3.90 на CIBC - когато баланса ми е паднал под $1500 и не плащам никаква месечна такса, когато не е падал под $1500. И също не им правя реклама тъй като това не е най-доброто.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

Optics, предполагам за това говориш. Не съм в положение да се правя на специалист, но.. на сайта пише само 10 транзакции на месец, освен ако не си студент или колежанин.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от hadministratora »

optics написа:...Не се бъркайте по думата, няма нищо общо с чекове...
Е, все пак можеш да пишеш чекове към тази сметка :)
demococcus, аз съм с подобна сметка - 10 безплатни транзакции. За това си плащам всичко с кредитната карта и после само с една или две транзакции си плащам баланса.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от optics »

demococcus написа:Optics, предполагам за това говориш. Не съм в положение да се правя на специалист, но.. на сайта пише само 10 транзакции на месец, освен ако не си студент или колежанин.
Да, това е налично в момента. 1000 и 3.90/10
Мойта е 1500 и 3.90/неограничени и не се предлага в момента.

За човек дето не прави много транзакции даже първото е по-добре.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от todorovi »

За Канада има ли някакъв сайт за сравняване на услугите, предлагани от различните банки?
За България има за някои банки нещо като калкулатор при зададени параметри да търси най-изгоден депозит, кредит и т.н. www.moitepari.bg.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

hoyden написа:
И сега най-важното! За новодошли, поне в RBC е така, има един план, в който за 6 месеца не плащаш месечна такса по обслужването.
Търсих това в RBC, но нещо не го намерих. Видях в CIBC има за новодошли без такси за 12 месеца: http://www.cibc.com/ca/chequing-savings/newcomers.html

hoyden, благодаря за насоката
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от todorovi »

demococcus написа:
hoyden написа:
И сега най-важното! За новодошли, поне в RBC е така, има един план, в който за 6 месеца не плащаш месечна такса по обслужването.
Търсих това в RBC, но нещо не го намерих. Видях в CIBC има за новодошли без такси за 12 месеца: http://www.cibc.com/ca/chequing-savings/newcomers.html

hoyden, благодаря за насоката
това ли търсиш?
http://www.rbc.com/canada/

има и нещо подобно на Скоуша банк:
http://www.scotiabank.com/cda/content/0 ... en,00.html

Даже според мен от тези трите най-добрата е на Скоуша по отношение на кредитните карти, защото не са secured, но не знам към коя програма какви hidden strings attached може да има.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

todorovi, сайта на RBC го знам, ама не виждам някъде да пише че има карта/сметка без такси за новопристигнали. Може да го е имало по времето когато hoyden е публикувала мнението си, но после да са го спряли.

В Scotiabank - също рових посоченият от теб (и от други хора в други теми) линк, уж някаква програма за новопристигнали ама нищо безплатно не видях, камо ли пък кредитна карта без депозит!
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от bttm »

demococcus написа:todorovi, сайта на RBC го знам, ама не виждам някъде да пише че има карта/сметка без такси за новопристигнали. Може да го е имало по времето когато hoyden е публикувала мнението си, но после да са го спряли.

В Scotiabank - също рових посоченият от теб (и от други хора в други теми) линк, уж някаква програма за новопристигнали ама нищо безплатно не видях, камо ли пък кредитна карта без депозит!
Ами аз мислех че това е за кредитната карта, но може и да бъркам.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от bttm »

А пък мнението от което черпя информация е това на zigi
zigi написа:Кредитните карти и социала нямат връзка. Можете да имате кредитна карта преди дори да сте направили месец тук, без да сте работили и час и без дори да имате все още право на социал :) А вече имайки карта, никой не го интересува дали работите, дали сте на социал или просите по кръстовищата. Важното е да си плащате навреме дължимото. Имаше тема по този въпрос преди време, но за да спестя въпроси и ровене на интересуващите се, погледнете сайта на scotiabank. Верно, лимитът на картата е само 1000, но затова пък хората дават и на двамата в семейството по една, тоест 2000 на практика и по-важното НЕ ТИ БЛОКИРАТ ПАРИ. Картата е VISA.

http://www.scotiabank.com/cda/content/0 ... fr,00.html или ако ви е по-лесно на английски ;)
http://www.scotiabank.com/cda/content/0 ... en,00.html

Май това по-скоро трябва да го постна в подфорум "Аз съм доволен". Предполагам, че има хора, които биха се възползвали от офертата. Още повече, че не знам друга банка с подобна. Поправете ме, ако греша, или направо добавете информацията. Ще е полезно.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от demococcus »

bttm, кредитна е, без месечни такси е, но като натиснеш бутона "Apply now" излиза:

Before You Begin

To apply for a Scotiabank VISA card you must:

* Be a Canadian Citizen or Landed Immigrant
* Have reached the age of majority in your province/territory (18 years in AB, MB, ON, PE, QC, SK. 19 years in all others)
* Not have declared bankruptcy in the past seven years
* Have a minimum gross monthly income of $1,000 unless you are applying for a student VISA card

Тея 1000 на месец приход няма как да станат от първия месец и без работа... както е писал/а zigi...
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от bttm »

demococcus написа:bttm, кредитна е, без месечни такси е, но като натиснеш бутона "Apply now" излиза:

Before You Begin

To apply for a Scotiabank VISA card you must:

* Be a Canadian Citizen or Landed Immigrant
* Have reached the age of majority in your province/territory (18 years in AB, MB, ON, PE, QC, SK. 19 years in all others)
* Not have declared bankruptcy in the past seven years
* Have a minimum gross monthly income of $1,000 unless you are applying for a student VISA card

Тея 1000 на месец приход няма как да станат от първия месец и без работа... както е писал/а zigi...
ПРАВ СИ! Но пък сигурно има опция< както при другите банки да блокираш свои 500 долара първоначално, просто за да можеш да започнеш да създаваш кредитна история
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от todorovi »

да, май трябва да се чете по-внимателно да се пробва опцията apply, за да се получи цялостната картинка :$

В такъв случай може би наистина CIBC e най-добрата оферта за новопристигнали :y:
Аватар
bttm
Мнения: 298
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 4:04 pm
Местоположение: Montreal

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от bttm »

дайте някой линк за билети. Пробвах няколко компании. Цената за двама възрастни и две деца е 2414 евро. това е най ниското което намерих през Амстердам.
02-10-2009 г.Документи до Виена
17-09-2010 г.ВИЗИ
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Подготовки за заминаването

Мнение от bp_de »

bttm написа:дайте някой линк за билети. Пробвах няколко компании. Цената за двама възрастни и две деца е 2414 евро. това е най ниското което намерих през Амстердам.
Децата колко са големи? Ако са над 2-3 години и им плащаш цял билет -ти искат 600 евра на калпак - недеи мисли ами купуваи .......
Колко тънко искаш..... 100евро на човек ли ...ми няма как да стане.
От 2003 всяка година летя до Канадско - от немско цената през 2003 беше 550 евра а сега и наи мизерната линия иска 700 а за 600 от Бг ... деистваи.
Другия съвет дет мога да ти дам - по мое наблюдение- наи тънко е март месец.Тогава съм летял с Луфтханза за 650евро в Аирбус.
Публикувай отговор