Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от hadministratora »

BMO написа:...За да започнете работа ще ви трябва SIN а тоя номер ще го имате до 4 седмици след кацането...
Всъщност след толкова седмици ще имате официалните карти на които е изписан SIN-а, но самия номер ще го получите в момента в който посетите офис на Service Canada и успешно подадете нужните документи.
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11755
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от optics »

hadministratora написа:Оптикс, ако нямат поне 1 телефон, как според теб ще им се обаждат да им отговарят когато кандидатстват за работа?
Много ясно че няма как. Но аз не съм казал "не ви трябва телефон" а казах "не ви трябва мобилен телефон". На първо място слагам Интернета, през него вече може да имаш нормален телефон (или ако ти се плаща на идиоти като Бел, може да имаш и отделна линия за телефон.
Телефона през интернет струва 20-тина долара на месец, това сме го бистрили вече, включва секретар, лонг дистанс 500 минути включени и т.н.

Може да се вземе мобилен с предплатена карта ако ви се вижда толкова голямо предимство да имате телефон в джоба. Но в никакъв случай с договор. Човек има нужда малко да се поослуша, поориентира преди да скача на 3 годишен договор.

Настроен съм против мобилните защото много нашенци идват с голямата кошница (в България мобилния телефон е пръв приоритет - ако нямаш си загубеняк, ако имаш последния писък на модата - си голяма работа, па ако ще и да ходиш гол и бос за да си го позволиш) и първата им работа е да се излюскат с един здрав разход за мобилни телефони.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pepiliverpool »

MermaidBG някъде по-напред в темата беше дадена погрешна информация за минималните заплати в Канада, ето точната информация http://en.wikipedia.org/wiki/Minimum_wage_in_Canada. а тук виж данните за заплатите http://www40.statcan.gc.ca/l01/cst01/famil107a-eng.htm. Отава си е на първо място. но избора си е Ваш
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ZanzibarHero »

pepiliverpool написа:... а тук виж данните за заплатите http://www40.statcan.gc.ca/l01/cst01/famil107a-eng.htm. Отава си е на първо място. но избора си е Ваш
Малко доуточнение: Последната връзка сочи към данни за медианата на семейните приходи в Отава (Median total income, by family type...). Отава е много специфичен пазар. По мое мнение, за достигането на посочените цифри вероятно ще са необходими около 5-10 години от момента на пристигането, доста късмет и здрава работа...
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12472
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Ivan1007 »

pepiliverpool написа:.... а тук виж данните за заплатите http://www40.statcan.gc.ca/l01/cst01/famil107a-eng.htm. Отава си е на първо място. но избора си е Ваш
На второ след Калгари през 2007-а, но тук също е доста специфичен пазара на труда. ;)
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivandaman »

7George написа:Добър избор. Следвайте си го до край. :y:

Една тема за Ван.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =2&t=27446
Интересна тема.. Като съм сравнително нов тук не я бях забелязал..
Според мен този Били малко рано е "вдигнал байрака"...
Някой държи ли връзка с него, интересно ми е какво мисли по въпроса сега.. (няколко години по късно)
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от kill_u »

Потърси и за KuonDo мисля, че той дигна байряка след 3 години. Ако проследиш неговите излияния ще останеш още по учуден, как човек може да се обърне на 180 градуса. Мисля, че даже скоро имаше едно момиче, което пишеше тук даваха и съвети как да си освободи квартирата, защото тя също не и хареса в канада-та. Има доста такива истории.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

Винаги има такива истории. Между другото ужасно са полезни ;) Аз съм на принципа "око да види, ръка да пипне".
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
kill_u
Напуснал форума
Мнения: 1513
Регистриран на: Пон Мар 06, 2006 1:22 am
Местоположение: Канадистан...
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от kill_u »

Може би наистина е индивидуално за всеки. В някои моменти и на мен ми писва и идва да си дигна чукалата, но по принцип не съм такъв човек и каквото захвана го докарвам до край. Така, че ако най вероятно реша да се местя то ще е сигурно когато вече съм се уредил тук, само и само за да си направя живота труден.
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ZanzibarHero »

ivandaman написа:
7George написа:Добър избор. Следвайте си го до край. :y:

Една тема за Ван.
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... =2&t=27446
Интересна тема.. Като съм сравнително нов тук не я бях забелязал..
Според мен този Били малко рано е "вдигнал байрака"...
Някой държи ли връзка с него, интересно ми е какво мисли по въпроса сега.. (няколко години по късно)
Това е една от темите във форума, която винаги ми е била интересна ...
Bily T написа:... не можем да зарежем 32 години живот, ... за едното нищо, за преследване на имагинерни мечти с неясен резултат и преследване на някакъв успех тук ...
Бих дискутирал за темите за "мечтите" и преследването на "успеха", ако ми се отдаде възможност... Както и да е, добре че 7George повдига темата отвреме на време.
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от 7George »

ZanzibarHero написа:Бих дискутирал за темите за "мечтите" и преследването на "успеха", ако ми се отдаде възможност... Както и да е, добре че 7George повдига темата отвреме на време.
Поне се отдехлиха достойно. Без много плюнки, шум и констатации за виновната Канада. Както и вие сигурно, познавам няколко семейства, които се връщат пак в Канада след няколко години в БГ.

Та във Ван е приятно и интересно за живеене, но малко трудно с работата и скъпичко, с 1 изречение. Но всичко зависи от гледната точка.
Embrace your climate change!
Uspial
Изгонен от форума
Мнения: 1001
Регистриран на: Нед Юли 19, 2009 1:30 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Uspial »

Аз само да допълня че на KuonDo точно Ванкувър не му хареса и точно от там си тръгна.
А цялата работа на мен ми прилича на следното:

Аз много харесвам Монако.
Френски знам колкото да мина интервюто.
Имам 6000 Евро ( еквивалент на 10 000 КАД )
Дипломата най вероятно няма да ми я признаят ама аз съм много упорит и лесно не се отказвам.
Да допълня че никого не познавам в Монако, никога не съм бил там ама от форуми прочетох че е много хубаво там.
Как мислите ще успея ли в Монако? :D
Аватар
Павел
.
Мнения: 10209
Регистриран на: Пет Авг 10, 2007 4:57 pm

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Павел »

Точно в Монако и 10 000 000 да имаш, пак нема да де земат, освен ако не си бивш Бийтълс, примерно. Справка Ринго Стар

http://www.youtube.com/watch?v=YooxAYN7ILU
ВАТНИК С УШАНКА/ТЪРГОВЕЦ НА КОПЪРКА
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ablood »

Когато ходих там уцелих сезона и ми поискаха 910 евро за нощувка. Преспах в относително близката Ница за 80.
Там наистина не е за простосмътрни.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

7George написа: Та във Ван е приятно и интересно за живеене, но малко трудно с работата и скъпичко, с 1 изречение. Но всичко зависи от гледната точка.
То и за Варна се отнася същото. Поне в това отношение ще имам опит ;)
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Заключено