Пристигане в Канада с работническа виза?

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Caterine
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 7:43 pm

Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от Caterine »

Здравейте, имаме нужда от съвет.
Аз кандидатствах сама и сега вече сам в канада, моят приятел не можа тогава да кандидатства с мен и остана в България. Сега иска да дойде тук, но как може да стане това без да минава цялата процедура? Има брат в Торонто, който има заведение за бързо хранене. Може ли да му направи работническа виза и така да дойде и да остане тук?
Как можем да му помогнем да дойде и да може да остане тук?
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11757
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от optics »

Caterine написа:Здравейте, имаме нужда от съвет.
Аз кандидатствах сама и сега вече сам в канада, моят приятел не можа тогава да кандидатства с мен и остана в България. Сега иска да дойде тук, но как може да стане това без да минава цялата процедура? Има брат в Торонто, който има заведение за бързо хранене. Може ли да му направи работническа виза и така да дойде и да остане тук?
Как можем да му помогнем да дойде и да може да остане тук?
Накратко - не може. Ако му "направи" такава виза, тя ще е със срок и няма да може да работи за други работодатели. За целта обаче работодателят трябва да представи доказателства, че работникът е толкова ценен че няма канадци които да заемат обявената позиция. В заведение за бързо хранене, това ми звучи като мисия невъзможна.

Съвсем друг въпрос е дали може да кандидатства по процедурата "спонсориран от роднина". ТОчното название ми се губи, па и не съм в час дали с братя работи или само между родители и деца. КОйто знае да каже. Но това си е една дефакто цяла процедура (макар и да се счита че е по-лесна от "нормалната"). Така че по твоя въпрос - трябва да мине цялата процедура.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от KaloyanR »

оженете се :party:
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от Linko »

И да се оженят пак няма да му издадат виза и разрешение за постоянен престой автоматично. Ще трябва да се мине през цялата процедура "събиране на семмейство" т.е. това същото "спонсориране" за което стана дума.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Caterine
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 7:43 pm

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от Caterine »

Благодаря ви за бързите отговори.
Ако придобия канадско гражданство и тогава се оженим, трябва ли да се минава пак през тази спонсорска процедура?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от Linko »

Да, пак се минава процедурата. Няма такъв вариант, при който да му се издадат на човека директно виза и разрешение за постоянен престой само поради фактът, че има брат или съпруга в Канада.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от Koko »

Caterine написа:Благодаря ви за бързите отговори.
Ако придобия канадско гражданство и тогава се оженим, трябва ли да се минава пак през тази спонсорска процедура?
Ето тук са посочени правилата и процедурата за спонсориране на роднини - най-бързият начин да се съберете в Канада е да се ожените и след това да го спонсорираш.

http://www.cic.gc.ca/english/immigrate/ ... /index.asp
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Caterine
Мнения: 3
Регистриран на: Съб Ное 21, 2009 7:43 pm

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от Caterine »

Ок. Благодаря ви Linko, Koko.
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от teomat.com »

При спонсориране на съпруг или дете няма изискване да имаш определен доход и процедурата е доста ускорена.
Или трябва да кандидатства сам по реда на някоя процедура или да се ожените и да му пуснеш докумети за присъединяване.
KaloyanR
Мнения: 176
Регистриран на: Нед Мар 15, 2009 1:37 pm
Обратна връзка:

Re: Пристигане в Канада с работническа виза?

Мнение от KaloyanR »

и аз предполагам, че е по-ускорена, та затова се обадих, както и да е всеки си знае 8)
Публикувай отговор