Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

ivanko13 написа:
kikolilokiko написа: e сега и на стената :)
на тавана не искат ли
ама и вие не ме зарадвахте със суми
Такава е тя... На тавана ще ти поискат шпакловчица, много приятно занимание също... Суми търси ако ти си намираш сам обектите и работата... Чакаш ли някой да ти я даде си от наведената страна ... А тука си умират да те наведат колкото може по-ниско... :D

аз затова питах за на час :) предполагам, че по-вероятно е да се стартира наведен :)

koceto77 благодарско за инфото, то в бг брак също се допуска - преди беше 10%, сега не знам, подравняването на терена тук не му викат точно шпакловане, но си го има и рядко се минаваше без него

живот и здраве като напреднат нещата се замислих дали да не се цаня някъде да побачкам :) да си припомня това и онова :) само да не ме бият циганчетата, че съм изял хляба на мустакатия им татко :lol: :lol: :lol:

срамна работа няма :) гордостта е за социала :lol:
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа: на Пожарната за автомивка му искат препоръка :)
хем му е под квалификацията
вместо препоръка да вземе да извади една снимка с червения камион с големия маркуч :lol:
Свиквай. За всяка работа искат референции. Ако пък е много под квалификацията ти има голям шанс въобще да не те огрее.
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

филипинец, горното беше опит за шега ;)
а хора като мен с висока квалификация въобще ли да не тръгват за Канада :lol: :lol: :lol:
(това отново е опит за шега;) )

извинявам се за офтопика
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от filipne »

kikolilokiko написа:филипинец, горното беше опит за шега ;)
а хора като мен с висока квалификация въобще ли да не тръгват за Канада :lol: :lol: :lol:
(това отново е опит за шега;) )

извинявам се за офтопика
филипинец е баба ти. Това е моя опит за шега :lol:
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

:lol: :lol: :lol:
(много смешен опит)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
iskra
Мнения: 73
Регистриран на: Вто Апр 12, 2005 10:26 pm

Re: Калгари

Мнение от iskra »

Fireman написа: Има по-ниско платена работа ,спор няма ,само трябва да можеш да започнеш
Не разбрах. Има работа ама не наемат кой да е т.е. пак избират или какво. Какво значи само да можеш да започнеш.

Точно в Албърта и нископлатена работа мисля че е най-кофти вариант.

Пък може цените на имотите и наемите там да се кротнали вече, дайте инфо.

Между другото целия форум тръпне да разбере какво става с интусиазма ти.
:beer: :beer: :beer:
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Калгари

Мнение от koceto77 »

kikolilokiko написа: koceto77 благодарско за инфото, то в бг брак също се допуска - преди беше 10%, сега не знам, подравняването на терена тук не му викат точно шпакловане, но си го има и рядко се минаваше без него

живот и здраве като напреднат нещата се замислих дали да не се цаня някъде да побачкам :) да си припомня това и онова :) само да не ме бият циганчетата, че съм изял хляба на мустакатия им татко :lol: :lol: :lol:

срамна работа няма :) гордостта е за социала :lol:
A то и аз тук не знам как му викат на подравняването ама разбрах че е важно да е равно :lol: . Упражнявай се няма лошо. То тази работа освен че е малко хамалогия хич не е зле когато станеш ти чорбаджията може да си докарваш прилични доходи. Каква ти е високата квалификация? Току виж си се пласирал с нея тук и няма да има нужда да лепиш плочки по таваните :wink:
Fireman

Re: Калгари

Мнение от Fireman »

Калгари,Квебек или Монреал,Торонто или Ванкувър или която и да е част на Канада,едно нещо трябва да е ясно - тук си трябва тъй наречения експириънс и тъй като го нямаме новодошлите нещата влизат в лек омагьосън крък.
С много добри познания по английски или не до там добри,но никой не го интересува какво образование имаш тъй като нямаш експириънс.
В Калгари се намират някоя и друга организация за подпомагане на новодошлите,но помагането е слабо и недостатъчно.
И аз мислих,че ще е трудно като дойдем,но явно моето "трудно" е малко по-различно.
Иначе Калгариенци са приветливи.
Такива ми ти работи.
А ,между дргото - аз успях да се преборя за една работна позиция хахахаха :lol: :P - Cleaner на автомивка :lol:
Моя експириънс започна :lol:
army
Мнения: 950
Регистриран на: Пет Сеп 23, 2005 10:23 am

Re: Калгари

Мнение от army »

Fireman написа:Калгари,Квебек или Монреал,Торонто или Ванкувър или която и да е част на Канада,едно нещо трябва да е ясно - тук си трябва тъй наречения експириънс....
И аз мислих,че ще е трудно като дойдем,но явно моето "трудно" е малко по-различно.
Иначе Калгариенци са приветливи.
Такива ми ти работи.
А ,между дргото - аз успях да се преборя за една работна позиция хахахаха :lol: :P - Cleaner на автомивка :lol:
Моя експириънс започна :lol:
:D
"Калгарианци", ми звучи кат Марсианци :D
Изкарай бързо книжка и се мятай в 'деливъри бизнеса' :wink:
:beer:
Човек е голям, колкото са големи мечтите му
http://www.youtube.com/watch?v=8QnN4Ob_CPE" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

Пожарна честито :beer:
радвам се за теб
все от някъде се почва ;) важното е човек да се радва на живота

Коце финансист се водя :) ама аз не съм тръгнал с голямата кошница ;) и за фаянс ще се радвам :) а сам човек да си е началник е най-добре, но едни са плановете, а реалността е друга - борба му е майката
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
koceto77
Мнения: 180
Регистриран на: Пет Юли 15, 2005 3:11 pm
Местоположение: Calgary, AB

Re: Калгари

Мнение от koceto77 »

Хубаво правиш с кошницата. Ползвай фаянса все пак само да плаща сметките докато направиш пробива с финансите. Ако назнайваш английски и разбираш и от счетоводство все ще се закачиш на колелото по някое време :beer:
Аватар
iliana
Мнения: 1714
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 5:21 am
Местоположение: Ottawa
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от iliana »

Fireman написа:Калгари,Квебек или Монреал,Торонто или Ванкувър или която и да е част на Канада,едно нещо трябва да е ясно - тук си трябва тъй наречения експириънс и тъй като го нямаме новодошлите нещата влизат в лек омагьосън крък.
С много добри познания по английски или не до там добри,но никой не го интересува какво образование имаш тъй като нямаш експириънс.
Е, той и филипне същото казва от няколко години насам, и накрая пак има изненадани. Ами като не му вярвате... май е по лесно да го обвинявате в песимизъм
Защо предпочитат Квебек?
Защото ги е страх от Алберта.
Kоя е Aлберта?
Жената, дето ги пресява на интервюто за Монреал и Торонто
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от ivanko13 »

kikolilokiko написа:

аз затова питах за на час :) предполагам, че по-вероятно е да се стартира наведен :)

koceto77 благодарско за инфото, то в бг брак също се допуска - преди беше 10%, сега не знам, подравняването на терена тук не му викат точно шпакловане, но си го има и рядко се минаваше без него
Не се притеснявай, градски ... Тука в Торонто като лепиш гледаш горе долу да не се спъваш после в тях :D И плочките не са от скъпите... Най-често турско производство...
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Преуспял
Мнения: 572
Регистриран на: Вто Авг 25, 2009 3:34 pm

Re: Калгари

Мнение от Преуспял »

Fireman написа: С много добри познания по английски...
Според кого? Обикновено май става дума за не съвсем точна самопреценка.
Аватар
filipne
Изгонен от форума
Мнения: 3360
Регистриран на: Съб Яну 31, 2004 12:10 am
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от filipne »

Fireman написа:Калгари,Квебек или Монреал,Торонто или Ванкувър или която и да е част на Канада,едно нещо трябва да е ясно - тук си трябва тъй наречения експириънс и тъй като го нямаме новодошлите нещата влизат в лек омагьосън крък.
С много добри познания по английски или не до там добри,но никой не го интересува какво образование имаш тъй като нямаш експириънс.
В Калгари се намират някоя и друга организация за подпомагане на новодошлите,но помагането е слабо и недостатъчно.
И аз мислих,че ще е трудно като дойдем,но явно моето "трудно" е малко по-различно.
Иначе Калгариенци са приветливи.
Такива ми ти работи.
А ,между дргото - аз успях да се преборя за една работна позиция хахахаха :lol: :P - Cleaner на автомивка :lol:
Моя експириънс започна :lol:
Добре е, че си започнал да влизаш в час за някои работи.
Честито за позицията. Сега остава да се докажеш колко добър cleaner си и ще те повишат в пожарникар.
Поне така казват т.н. оптимисти, същите, които ти рисуваха розови картинки преди.
Заключено