Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
7George
Мнения: 9663
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от 7George »

16$ /h става, ако има и овъртайм. Но това си е много съмнително. Ако си навън - не ти плащат сигурно за дните с лошо време, както и зимата в студа няма бачкане - аут... Има толкова подводни камъни в тия обяви. И се съмнявам да е актуална при тая безработица. Гастарбайтер с такава заплата не може да събере нищо, даже е вътре. Трябва да е ерген и да съжителства с 10-на събратя по съдба някъде...
Embrace your climate change!
Pepon
Мнения: 841
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 10:06 am
Местоположение: Somewhere Out There

Re: Калгари

Мнение от Pepon »

blaster написа:Не знам за вас, вие сте в Канада, но аз си мисля, че 16$/час за начало е доста добре. Какво мислите вие? И за колко пари работихте в началото? Благодаря! :beer:
Аз почнах на 12$/час в далечната 2001-а. Дори тогава това си бяха малко пари, а в Канада също има инфлация :). За сам човек 16$ е на ръба, може би даже под минимума за скъпата провинция Албърта. За семейство с 2-ма работещи е по-лесно.
Хубавият живот е за тези с 25$/час и нагоре, всички останали малко или повече "духат таратора" :)
"You can always count on Americans to do the right thing. After they've tried everything else."

Winston Churchill
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Калгари

Мнение от bp_de »

miteto написа:
bp_de написа:Contract Conditions
This position is full time working 40 hours per week. He/she must be available for ovetime as required and will receive 1.5 times more that the regular wages for any overtime worked.
The employee shall be entitled to 30 minutes per day of break time and the employee is entitled to 1 day off per week.
- Contract term 6-24 months. Extension/renewal of contract is possible. Subject to availability of work.
- Preferred starting Date: asap
- Probation Period: 3 months
- Period of notice: One week
- Salary/Wages: $16/hour
- Accommodation: Can be provided, however the Employee will be respsonsible for rent that is no more than 1/3 of salary.


Сега - преди да почнат локумите че 16 кинта на час били нищо и т.н - тва ми е ясно ама ако някои вземе blasterа на работа ще е в Канада за 2-3 месеца с все пак усигурена някаква работа и даже си пише че и първоначално и квартира ще му намерят ....за тва става дума.
На мен ми е интересно има ли немци дето се хващат за $16/час? Все си мислех че стандарта в Германия е по-висок, тия канадци как очакват някой да им се закачи на въдицата, все пак това не е Португалия или Източна Европа да са умрели от глад?
Ами хората пробват ....какво да ти кажа ... както многократно споменавах -всяка година тука бюрото по труда организира мини трудова борса -наема някаква зала и вътре са само фирми от Канада дошли с ясната представа че ще наемат чужденец. Казват си условията и така.Първоначално и аз мислех че няма балъци дет да се хващат на такива въдици но като бях на няколко такива мероприятия и е пълно с хора .... естествено има бая не немци както може да се предположи или само по паспорт немци но си има и немци....нали знаеш хора всякакви.
Като запитах ваще хора -е що па сте дошли баш в немско за хора - ами знаем че тоя дет го вземем наистина диломата ми е диплома и така нареченото Гезеленбриф -нещо кат препоръка от работодател - е истинска , освен това вече наетите хора се представяли много добре и така.

Пускам няколко снимки от флаера от тая година.
Изображение Изображение

Относно обявата -ами има я в саита на бюрото по труда и таква фирма има -другото дали е актуална маи само оракул може да каже........както и писах това е просто пример.

В случая съфорумника blaster - просто е алтернатива -поне аз така си мисля.Ето моите разъждения на глас:
От 2 неща
а- пуска док по няква имигр. програма-федерална или квебек и чака -инвестира все пак някакви кинти и е занимавка и т.н . Е като му кажат след време Ок ела в Канада -кат кацне пак ще почне да търси работа и само заради тва че ес ландед статус няма да му предложат от 25 на час ....Аз лично оценявам възможноста независимо че е със статус пак да почне от такива кинти..
б-захапва някаква таква оферта и след 2-3 месеца е в Канада -кинтите са мизерни но ще даде 100 долара за работна виза и кинти за медицински и това е .

Благодарение на това че е навит да бачка в калта и на открито вариянт б му е по бърз и лесен .
Ама това е мое мнение -просто алтернатива на другия път.
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от valioiko »

Да, ама ако му дадат работн виза. Щото от 3 месеца насам толкова много орязаха работните визи, че кандидатите в чудо се виждат.
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

е как? :)
нали рецесията отмина :D :D :D
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от valioiko »

kikolilokiko написа:е как? :)
нали рецесията отмина :D :D :D
Не следиш ли хронологията на събитията?
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

valioiko написа:
kikolilokiko написа:е как? :)
нали рецесията отмина :D :D :D
Не следиш ли хронологията на събитията?
?!
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от valioiko »

1. Ограничават работните визи
2. Обявяват, че рецесията свършила
3. Рано е да се каже дали е свършила ->виж тук

Хронологията на събитията е от значение!
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

:o :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Калгари

Мнение от kikolilokiko »

valioiko написа:1. Ограничават работните визи
2. Обявяват, че рецесията свършила
3. Рано е да се каже дали е свършила ->виж тук

Хронологията на събитията е от значение!

очудването бе, че схвана шегата насериозно ;)
emilcho написа:Хубаво е, че и в тази тема цари дух на приятелство, толерантност и взаимно уважение
Аватар
valioiko
Модератор
Мнения: 1947
Регистриран на: Пон Юни 23, 2008 5:48 am
Местоположение: London, UK
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от valioiko »

kikolilokiko написа:
valioiko написа:1. Ограничават работните визи
2. Обявяват, че рецесията свършила
3. Рано е да се каже дали е свършила ->виж тук

Хронологията на събитията е от значение!

очудването бе, че схвана шегата насериозно ;)
Е, някой път не схащам шегите. Иначе нося на бъзик :lol:
"До 9. ІХ. 1944 г., тази паметна дата, българският народ се намираше на ръба на една бездънна пропаст! След девети той направи съдбоносната крачка напред!" - Тодор Живков
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

:roll: :o :lol:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Калгари

Мнение от Optimist Creed »

ablood написа:Optimist Creed ти си сам, а човекът е със семейство.Не съм сам. Малко по трудно е един да изкарва а четирима да харчат при цените и наемите в Калгари.Съпругите също могат да работят тук. :) . Не са чак толкова по-високи заплатите. По-високи са ,а и най - важното ,че има добри работни позиции и за имигранти. Не като в Кебек само за табърнаците ? !И детските помощи са по-оскъдни.За изглеждане на едно дете в Алберта няма да се охарчиш толкова много.Пък ако искаш 3 и повече - Кебек е добрия избор.Ще си направиш "милио фамилиал" със собствени деца.Супер далавера. :D .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
TaniaTz
Мнения: 27
Регистриран на: Чет Май 03, 2007 1:36 am
Местоположение: Calgary,AB
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от TaniaTz »

blaster мисля, че за работа на сондите ти трябва специална квалификация в Албърта ( познат я изкара в SAIT, но там изискват доста добро ниво на английски), но в момента в този отрасъл е такава криза, че не излизат дори обяви за работа.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от ablood »

Optimist Creed написа:
ablood написа:Optimist Creed ти си сам, а човекът е със семейство.Не съм сам.
Ха честито!
От тук ли я взе, или на запад я намери?
Да не би и деца да имаш вече?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Заключено