Калгари

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Току-що разгледах няколко материала за Едмънтън, включително и една статия от българин, където описват града като доста спокойно място за живеене. За мен обаче е най-важно да бачкам. Да речем, че съм физически здрав и издръжлив, английския го говоря като циганин български, имам някакви познания за сондирането, какъв е шанса да ме вземат като киртак някакъв на работа, а по-нататък да се квалифицирам допълнително?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Optimist Creed
Мнения: 325
Регистриран на: Пет Май 21, 2004 11:40 am
Местоположение: Вече далеч от Quebec :-)

Re: Калгари

Мнение от Optimist Creed »

Щом като работа не те плаши и си амбициозен - Алберта е вярното място за теб. Аз изгубих 6 г. в Кебек( Монреал ) и после се преместих в Калгари. Сега разбирам сентенцията " Най-накрая евтиното излиза по-скъпо" ! :idea: .
Не е лесно да си оптимист в Кебек, но ако въпреки това преуспееш там, може да се похвалиш, че си го направил по по-трудния начин. Евала и ашколсум!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Калгари

Мнение от ablood »

Optimist Creed ти си сам, а човекът е със семейство. Малко по трудно е един да изкарва а четирима да харчат при цените и наемите в Калгари. Не са чак толкова по-високи заплатите. И детските помощи са по-оскъдни.
Последно промяна от ablood на Нед Авг 16, 2009 12:16 am, променено общо 1 път.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

blaster написа:Току-що разгледах няколко материала за Едмънтън, включително и една статия от българин, където описват града като доста спокойно място за живеене. За мен обаче е най-важно да бачкам. Да речем, че съм физически здрав и издръжлив, английския го говоря като циганин български, имам някакви познания за сондирането, какъв е шанса да ме вземат като киртак някакъв на работа, а по-нататък да се квалифицирам допълнително?
Ако ще търсиш работа по сондите Edmonton е за предпочитане, а не трябва да изключваш Red Deer и Grande Prairie Последните две са градчета с по 60-70 000 жители и Red Deer не е лошо място - точно по средата mezhdy Calgary и Едмонтон.
За сондьор (като и всичко сбързано с нефт и газ) не е розово в момента. Миналата година о това време фирмите плащаха 1000 до 3000 долара на работниците си, ако им препоръчат някой колега или познат и той се задържи 3 месеца на работа.
Сега положението е - в САЩ работят около 45 % от сондите които работеха миналата година по същото време, а в Canada около 35 %

Ако си толкоз влюбен в сондите , ако се пооправи пак положението след година-две може да стане. Само не забравяй - активния сезон е зимата, смените са по 12 часа, а температирите обикновенно -20 до -45 градуса.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Много благодаря на всички за мненията! Вероятно до 2 месеца ще стартираме процедурата за емиграция. Надявам се да държим връзка тук, ще ни е от голяма полза. А вярно ли е, че сега федералната процедура е доста съкратена и реално можеш да получиш виза за около 14 месеца?
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

blaster написа:Много благодаря на всички за мненията! Вероятно до 2 месеца ще стартираме процедурата за емиграция. Надявам се да държим връзка тук, ще ни е от голяма полза. А вярно ли е, че сега федералната процедура е доста съкратена и реално можеш да получиш виза за около 14 месеца?
http://www.cic.gc.ca/english/index.asp
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
Deja
Мнения: 18
Регистриран на: Сря Авг 05, 2009 8:37 am

Re: Калгари

Мнение от Deja »

Абсолютно е вярно, на нас толкова ни отне за федералната част. Заминаваме на 9-ти октомври (само че за Отава, но доста хубави неща четохме за Албърта), успех на вас!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Калгари

Мнение от bp_de »

blaster
Ako наистин ане ти е проблем да си в калта и наван на замръзляка и си навитак да ходиш в пущиняка - просто ти давам 1 жокер- предложение.

Тука в немско има постояно обяви - канадски фирми търсят хора. Подчертавам - фирмата търсеща хора и е 100% ясно че работника е чужденец и не е в Канада и ще трябва да се вадят разрешителни и всичкото му произхождащо от тва.
Сега мнозина ще кажат -ма то тва само за немци- дрън,дрън та пляс... работодателя му дреме на чадъра каква националност има работника- закона в Канада не прави разлика и всичките му док и т.н са еднакви и за немец и за Бг и за афганистанец и за каквто се сетиш-всичко дет е извън NAFTA се третира по един и същи начин.

Мога да прегледма какво точно има в момента но обикновено в пустоща и за студа работа винаги има - кат добавим че няма да ти дават много кинти ...ама тва е положението .
Ето нещо -само за пример - една фирма дет прават пътища- -няма начин да не взриявяват ...както казах твае пример само -ще си потърсиш сам
Обявата е публикувана в немското бюро по труда -достатъчно сероизна институция -не е локум или някаква раздувка.

Construction Laborers (m/f) for Canada (Straßenbauhelfer/in)
Alternativberufe
Helfer/in - Tiefbau
Stellenangebotsart



Branche: Bau von Straßen, Betriebsgröße: zwischen 51 und 500 / фирмата е около 500 човека
Stellenbeschreibung

15 Stellen für Contruction Laborers (m/f) for Canada ---- 15 човека им трябват....

General Contractor- Heavy Construction Company. Specializing in Earthworks (Road building) and water/sewer construction.

Job Location: Calgary, Alberta Canada

Job Description
General Construction Labourers for our Earthworks and Water/Sewer divisions. Load, unload and transport construction materials and assist heavy equipment operators. Assist in aligning large diameter pipes during water/sewer construction. Clean and pile salvaged materials, remove rubble and debris at construction sites. Work conditions are outdoors and can be in confined spaces. Applicants must be able to follow directions, be punctual, reliable and hard working. Must be able to handle heavy loads, dig, have manual dexterity and be in great physical condition.

Applicants Profile
Education: No formal education is required. High School (or equivalent) considered an asset.
Work experience: Not required but an asset.
Drivers License: Yes it would be an asset, but not required.
Languages: Basic English skills

Contract Conditions
This position is full time working 40 hours per week. He/she must be available for ovetime as required and will receive 1.5 times more that the regular wages for any overtime worked.
The employee shall be entitled to 30 minutes per day of break time and the employee is entitled to 1 day off per week.
- Contract term 6-24 months. Extension/renewal of contract is possible. Subject to availability of work.
- Preferred starting Date: asap
- Probation Period: 3 months
- Period of notice: One week
- Salary/Wages: $16/hour
- Accommodation: Can be provided, however the Employee will be respsonsible for rent that is no more than 1/3 of salary.

Travel expenses:
Caliber Systems Inc. agrees to assume the cost of two-way air transportation for the successful applicant between the employee’s country of origin and place of work. Caliber Systems Inc. will not recover these expenses from the employee.

Pleasse apply in English by Email or Fax

Сега - преди да почнат локумите че 16 кинта на час били нищо и т.н - тва ми е ясно ама ако някои вземе blasterа на работа ще е в Канада за 2-3 месеца с все пак усигурена някаква работа и даже си пише че и първоначално и квартира ще му намерят ....за тва става дума.

blaster успех
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Калгари

Мнение от miteto »

bp_de написа:Contract Conditions
This position is full time working 40 hours per week. He/she must be available for ovetime as required and will receive 1.5 times more that the regular wages for any overtime worked.
The employee shall be entitled to 30 minutes per day of break time and the employee is entitled to 1 day off per week.
- Contract term 6-24 months. Extension/renewal of contract is possible. Subject to availability of work.
- Preferred starting Date: asap
- Probation Period: 3 months
- Period of notice: One week
- Salary/Wages: $16/hour
- Accommodation: Can be provided, however the Employee will be respsonsible for rent that is no more than 1/3 of salary.


Сега - преди да почнат локумите че 16 кинта на час били нищо и т.н - тва ми е ясно ама ако някои вземе blasterа на работа ще е в Канада за 2-3 месеца с все пак усигурена някаква работа и даже си пише че и първоначално и квартира ще му намерят ....за тва става дума.
На мен ми е интересно има ли немци дето се хващат за $16/час? Все си мислех че стандарта в Германия е по-висок, тия канадци как очакват някой да им се закачи на въдицата, все пак това не е Португалия или Източна Европа да са умрели от глад?
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Калгари

Мнение от myhata II »

Митко ,ти пак ли не си на въдицата ?!? :lol:
Много станахме в езерото ще вземем да си пречиме !! :wink: :beer:
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Калгари

Мнение от pavelyankov »

Не знам за вас, вие сте в Канада, но аз си мисля, че 16$/час за начало е доста добре. Какво мислите вие? И за колко пари работихте в началото? Благодаря! :beer:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12467
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Re: Калгари

Мнение от Ivan1007 »

miteto написа: На мен ми е интересно има ли немци дето се хващат за $16/час? Все си мислех че стандарта в Германия е по-висок, тия канадци как очакват някой да им се закачи на въдицата, все пак това не е Португалия или Източна Европа да са умрели от глад?
На мен ми е интересно повече при 9 % безработица в момента средно за Canada дали тези обяви не са поостаряли малко.
Тясната съветизация в широкия смисъл на думата води до широка идиотизация в тесния смисъл на думата.

Be careful when you follow the Masses! Sometimes M is silent.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Калгари

Мнение от prace »

blaster написа:Не знам за вас, вие сте в Канада, но аз си мисля, че 16$/час за начало е доста добре. Какво мислите вие? И за колко пари работихте в началото? Благодаря! :beer:
Не е лоша заплата за начало, но зависи колко деца имаш, какъв наем плащаш и т.н...
Alisa75
Мнения: 154
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:49 pm

Re: Калгари

Мнение от Alisa75 »

Викаш ,ако и децата започнат на 16 на час като за начало работата се оправя.
Да го духат бедните.Братчед 16 д. на час са си 1700 фор ю покет.Не та знам как ще изкласиш при наем от 1200.
prace
Мнения: 1617
Регистриран на: Чет Юни 02, 2005 2:17 am
Местоположение: София

Re: Калгари

Мнение от prace »

http://lsminsurance.ca/calculators/canada/income-tax

Ей тук си изчисли заплатата и отвори някой сайт за наеми. Трудна работа с 16 на час, ако само ти работиш.
Заключено