Алианс Франсез и новите "безплатни" курсове

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Заключено
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Алианс Франсез и новите "безплатни" курсове

Мнение от kurta007 »

Днес от човек почнал курса там разбрах че Квебешкото правителство или може би някои друга институция не съм сигурен ,са сключили нещо като договор с Alliance Française .Всеки които е изкарал курс/ове в България в Alliance Française и успешно премине интервюто ,след като пристигне в Канада му връщат парите за курса/овете :wink:
Например за семеиство с по 2 -3 изкарани нива парите хич не са малко ,като се има впредвид че едно ниво е близо 150 евро на човек.
Така че според мен е възможно и в ИЧС-то да я има същата система,трябва да се пита.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

Много по-евтино би им било да върнат 150 евро вместо да плащат после месеци наред курсове по "францизация" на място ;)
Ако изобщо е истина
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Повервах веднага без капчица съмнение. Чакам с нетърпение първият познат (или 3-ти братчед на комшийката на шуранайката) да се похвали с върнати пари за поне едно от 12-те нива курсове по френски.
Аферим и на правителството на Квебек и на тоя дето си е измислил тази работа! :)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Maria Bogdanova
Мнения: 27
Регистриран на: Вто Яну 27, 2009 7:01 am
Местоположение: Pleven

Помощ!!!-някой от Плевен да желае да учи френски

Мнение от Maria Bogdanova »

Аз днес ходих в Плевен в Алианца, който е в новата сграда на Медицинския университет и госпожата не ми каза, нищо такова. Каза, че учебния час е 15 лв, но можело да стане и 10 лв. Смятайте за мен и мъжа ми от 1-во ниво :shock: :shock: :shock:
Даде ми брошурка, на която пише, за повече от 5 човека -3 лв на час.
Помощ!!!-някой от Плевен да желае да учи френски.
Взе да ме разубеждава да кандидатствам за федералната програма с английския.
И какво да ви кажа-тръгнах си още по-объркана отколкото отидох.Часовете са по 50 мин-те това е барем по-добре от другите езикове центрове-40 мин. :shock:
Спрях да мечтая в България
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

В Алианса в Пловдив потвърждавам че го има ,още един човек ми потвърди а и аз питах .Макар че при тях всичко е възможно и някои да не е разбрал както трябва заради супер слабата им организация ,секретарката ти казва едно,една учителка друго,трета учителка коренно обратното на двете и директорката им пък съвсем различно :lol: така че при тях тва е съвсем нормално,супер слаба организация а и обучение,не разбирам само защо кебекарите държат толкова на тях.
Иначе Maria Bogdanova ти за 15лв ще си хванеш частен учител които ще те подготви стократно по добре !
И ква е тая амплитуда от 3лв та чак до 15 ! ,разбирам едни +- 10% ама тва... :shock:
Аватар
teomat.com
Мнения: 561
Регистриран на: Нед Яну 18, 2009 11:16 am
Местоположение: Canada
Обратна връзка:

Мнение от teomat.com »

Kurta007, това има ли го черно на бяло в правителствен сайт на Квебек?
Наистина е вероятно, както казва poumpy, да им излезе по-евтино на кебекарите да платят курса в БГ и после да нямаш право на такъв в Квебек, но има и друг момент, в Алианца да има много "съобразителни" хора и след като виждат че потока от желаещи намалява да са си го измислили.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

kurta007, ти не разбираш ли, че ако ще още 100 човека дето карат курс в Алианс Франсез в Пловдив да го кажат, че дори и самият директор да го каже, това все още не е никакво доказателство. Важното е правителството на Квебек да го каже чрез някой от своите органи и институции. Нали парите те ще ги дават после. Няма никаква логика да осведомят само Алианс Франсез в Пловдив, че ще връщат пари за курсове а да не го обявят публично и официално.
Намирисва много тази работа на търсене на лапнишарани. А какви гаранции дава Алианса, че при идването в Квебек някой ще заплати успешно изкараните курсове? Или се кара на юнашко доверие?
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Аватар
kurta007
Мнения: 1121
Регистриран на: Съб Яну 14, 2006 7:48 am
Местоположение: Белия Свят

Мнение от kurta007 »

Linko,прав си както почти винаги. :)
Естествено че самите Алианс могат да си го измислят това ..наистина е възможно.Докато го няма официално черно на бяло от Квебешка страна не може да се вярва .Между другото и да го има това и да го няма на мен ми е все тая ,няма да карам курсове там.Даже и съжалявам че пуснах тая тема ,нека информацията в нея да се счита за невярна и темата може да се затвори.
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Нищо лошо няма, че си чул нещо и си го споделил тук. Нали за това е форумът. Никой не осъден затова, че не е проверил най-малко чрез три независими източника поднесената информация. :)
Но повторното поднасяне на същото инфо и то с един и същ източник - Алианса в Пловдив (нищо че хората са различни) вече говори за едва ли не лична убеденост и желание да убедим и другите. Това може и да стане, но не по този начин - като повтаряме 100 пъти една и съща непубликувана никъде другаде и неподлежаща на проверка информация. Нещо от рода на "повторена хиляда пъти, една лъжа се превръща в истина". Да ама тук става дума за пари и това няма как да стане. Нали само след броени месеци до една година първите курсисти ще са тук и ще започнат да си искат обещаните пари. :)

Колкото до затварянето на темата иаз съм съгласен. Излишно е да се говори по нея засега.
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Заключено