колет с лекарства?

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
botevista
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm
Местоположение: Montreal ,Canada

колет с лекарства?

Мнение от botevista »

здравйте,искам да Ви попитам дали някой е получавал колети с лекарства от БГ и дали има ограничения за количества и задължително ли е в БГ пощата да се заяви че са лекарства?
ЛЮБОВТА НА ХОРАТА ПРАВИ ЕДИН ОТБОР:
БОТЕВ 1912 !!!!
Аватар
holy
Мнения: 409
Регистриран на: Пет Авг 08, 2003 2:49 am
Местоположение: Montreal

.

Мнение от holy »

До колкото знам има забрана в Европейския съюз за "разнасяне" на лекарства чрез пощите. Така, 4е...
didilota
Мнения: 61
Регистриран на: Чет Яну 17, 2008 3:59 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от didilota »

Здравей!Аз съм получавала няколко пъти колети с лекарства от България.Няма никакъв проблем.Изпращали са ми ги с нещо друго в колета и мисля че не са заявявали че в колета има лекарства.Нека да пробват в пощата.Мисля че си затварят очите и не създават проблеми,защото дори и цигари съм получавала в колет.Успех!
Аватар
botevista
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm
Местоположение: Montreal ,Canada

Мнение от botevista »

В Бгпост имат колет до 2кг,мисля ако го напалня с лекарства дали на нашата митница няма да се заядат.За канадците едва ли ще е проблем.Мисля да пиша сувенири на пакета(с една картичка вътре),иначе вероятно ще искат да представям преведена епикриза или нещо подобно
ЛЮБОВТА НА ХОРАТА ПРАВИ ЕДИН ОТБОР:
БОТЕВ 1912 !!!!
KVS
Мнения: 463
Регистриран на: Нед Фев 10, 2008 8:16 pm

Мнение от KVS »

Зависи какви са лекарствата. А и колко са по обем. За предпочитане е да не ги споменавате в БГ. Личен опит.
Избийте балъците и тарикатите сами ще измрат!
kurta007 написа: Жени ,ти щом мислиш/макар да стана ясно че не ти се отдава много/ ...
mwanza написа: ако си на социал и деливъри си там форевър.
Аватар
botevista
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm
Местоположение: Montreal ,Canada

Мнение от botevista »

Ами едното е медикамент за астма,който има приложение и в спорта,но тук разбира се го няма изобщо.Даже в пощите продават специални кутии за колети или може направо да използвам от обувки и да сложа поне 20 опаковки,по-малко няма смисъл
ЛЮБОВТА НА ХОРАТА ПРАВИ ЕДИН ОТБОР:
БОТЕВ 1912 !!!!
Аватар
ioiobg
Мнения: 82
Регистриран на: Вто Яну 04, 2005 3:03 pm

Мнение от ioiobg »

Е каъв е този медикамнет за астма, който го няма тук? :roll: Лекатствата за астма тук са с рецепта. Лекарства не могат да се пращат по пощата, трябва да ги скриеш , но 20 кутии не виждам как ще успееш.
DISCO до зори!!!
becks
Мнения: 2014
Регистриран на: Чет Окт 20, 2005 3:50 am
Местоположение: Toronto

Мнение от becks »

botevista написа:Ами едното е медикамент за астма,който има приложение и в спорта,но тук разбира се го няма изобщо.Даже в пощите продават специални кутии за колети или може направо да използвам от обувки и да сложа поне 20 опаковки,по-малко няма смисъл
Колетите се проверяват от канадската митница. На мен са ми пращали цигари - някои от колетите минаха, но на последните два ми сложиха акциз и мито. Така, че имай предви, че може да ти конфискуват това което пращаш.

Ако целта ти е да вкараш фитнес суплементи, които не се продават тук, по-добрия вариант е да поръчаш от някой голям американски сайт. Ако лекарството, което искаш да вкараш е кленбутерол, мисля, че в САЩ не е забранен, но в канада без рецепта няма как да го купиш. То тук и л-карнитина е забранен :D
Аватар
botevista
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm
Местоположение: Montreal ,Canada

Мнение от botevista »

да за клен става въпрос и се надявам да мине.Поръчвал съм от щатите разни суплементи ката йохимбин,който тук също е забранен,бяха отваряли колета защото името отгоре беше написано кофти,но си го получих.Ако има проблем ,най-вероятно ше е от бг страна,тия тука едва ли са чували за кленбутерол
ЛЮБОВТА НА ХОРАТА ПРАВИ ЕДИН ОТБОР:
БОТЕВ 1912 !!!!
PAGAN
Мнения: 37
Регистриран на: Сря Дек 17, 2003 9:58 am
Местоположение: Canada,Hahahamilton

Мнение от PAGAN »

Поне веднъж годишно получвам медикаменти от България и до сега не е имало никакъв проблем,даже майка ми на няколко пъти беше писала в митническата декларация какво точно изпраща. Един единствен път бяха отворили колета,без да конфискуват нищо,само бяха добавили писмо да не поръчвам такива количества (бяхме попрекалили с опаковките антибиотик :)
Успех :)

P.S.Да не си помисли някой,че непрекъснато сме болни :) Изпращат ни ги хей така, за всеки случай :)
Аватар
botevista
Мнения: 31
Регистриран на: Съб Ное 03, 2007 10:27 pm
Местоположение: Montreal ,Canada

Мнение от botevista »

А по принцип какво пишете на колета-сувенири(хапчета,един чифт чорапи и една картичка)?
ЛЮБОВТА НА ХОРАТА ПРАВИ ЕДИН ОТБОР:
БОТЕВ 1912 !!!!
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Мнение от pumpy »

botevista написа:да за клен става въпрос и се надявам да мине.Поръчвал съм от щатите разни суплементи ката йохимбин,който тук също е забранен,бяха отваряли колета защото името отгоре беше написано кофти,но си го получих.Ако има проблем ,най-вероятно ше е от бг страна,тия тука едва ли са чували за кленбутерол
кленбутерола не минава в Канада ако го хванат: опит на приятел: от няколко пратки му хващат едната и му го конфискуват, следващите пратени вече на друг човек и адрес минават пак безпроблемно ;) С 20 опаковки, смятай че са ти ги конфискували всичките. Аз бих пратил няколко колета по няколко опаковки.
Специално за кленбутерола, моя познат ми каза че си го внася в шише от аспиран 100 бр. Изхвърля аспирина и пълни вътре кленбутерола и си го носи в багажа. Сега дали е логично да се получава аспирин от майната си, по пощата е друг въпрос, но и това е вариант...
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11757
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Мнение от optics »

Днеска отивам в близката аптека и викам - имате ли калиев перманганат. Първата служителка не беше чувала въобще кво е туй. Отиде при шефката, която като чу, ме изгледа все едно съм питал за C-4.
Няма вика, никъде в Канада няма, много е опасен....
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Аватар
Ivan1007
Мнения: 12478
Регистриран на: Нед Юни 11, 2006 2:01 am
Местоположение: Calgary

Мнение от Ivan1007 »

optics написа:Днеска отивам в близката аптека и викам - имате ли калиев перманганат. Първата служителка не беше чувала въобще кво е туй. Отиде при шефката, която като чу, ме изгледа все едно съм питал за C-4.
Няма вика, никъде в Канада няма, много е опасен....
Вярно са ти казали. Може да се използва за получаване на първичен експлозив и е доста силен окислител
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Л-карнитин има открито по рафтовете във всеки магазин за суплементи, даже Ефедрин, DHEA съм купувала, всъщност всичко има, трябва само да си го поискаш тихо и го вадят изпод щанда :). Имат си начини за вкарване в Канада, не е с колети :). Може и да мине, но ако не мине ще те флагнат и ще ти ровят всяка пратка :?.
Упс, това в Торонто де, за Монреал май не важи. Торонто е на 5 часа :wink:.
Оптикс, има много по-цивилизовани начини за дезинфекция :) ...
Калиев перманганат оправдавам само в емърждънси пакет на войник, катерач или някакъв друг сървайвър, който не може да носи много багаж и му трябва нещо трайно :?.
Циганите - на Сатурн !
Публикувай отговор