Интервюта - есенно-зимнa сесия 2008

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
vivatoni
Мнения: 53
Регистриран на: Пет Яну 11, 2008 3:44 am

Мнение от vivatoni »

При мен беше достатъчно само да му изредя задължинята си. Но пък се впечатли от името на фирмата, в която работя и поиска повече информация за дейността й. Процедурата е индивидуална. Но не се стряскайте. Всичко минава много спокойно и без излишно напрежение.
Успех. Стискаме палци.
08.08.08 изпратени документи до Виена
11,08,08 получени във Виена
21,08,08 изпратено акюзе /но не получено/
13,10,08 покана за интервю
10,12,08 от 10 часа - интервю
.........
26,10,09 - покана за визи
jogo
Мнения: 57
Регистриран на: Вто Май 01, 2007 9:46 am

Мнение от jogo »

И ние да се похвалим с успешно интервю. Беше по-добре от очакваното.
EUHENIO
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 5:03 pm
Местоположение: Bourgas

Мнение от EUHENIO »

ОХАА! И НИЕ ИМАМЕ СЕРТИФИКАТЧЕТА. МНОГО ЯКО А?
ВЛИЗАМЕ ВЪТРЕ И МОСЮ КЗОР НИ ЕМВА
БЪРА, БЪРА АЗ СЪМ ТУКА ЗА ДА ВИ ПРЕПИТАМ ТВА ОНОВА, КВИ СТЕ,ЩО СТЕ И ЗА КЪДЕ СТЕ ТРЪГНАЛИ, А НИЕ КЛАТИМ ГЪРБОВЕ ЛЕКО НАПРЕД НАЗАД И С ЛЕКО СКОВАВАНЕ НА ГЪРЛОТО ШЕПТИМ \"ои\" \"ои\". НАКРАЯ ТОЙ ЗААВЪРШИ ВСТЪПИТЕЛНАТА СИ РЕЧ И НИ ПОДПУКА С ЛЕКИ ВЪПРОСЧЕТА ДАЛИ СИ НОСИМ АКТОВЕ ЗА БРАК, УДОСТ-НИЯ ЗА РАЖДАНЕ, И НИЕ ТУК НЯКЪДЕ ОБОГАТИХМЕ ОТГОВОРИТЕ СИ СЪС ЗВУЧОТО \"ои мосиеур с.в.п.\"ПОСЛЕ МОСЮТО КАТО НИ ПОИСКА ДИПЛОМИТЕ И ТРУДОВИ КНИЖКИ НАКУП ПООГЛЕДА ГИ И ЗАБИ НОС ПРЕД КОМПЮТЪРА СИ И НЯКЪДЕ ОКОЛО 4-5, МОЖЕБИ 6 МИНУТИ САМО СИ ПИШЕ НЕЩО, НИЕ ПРЕЗ ТОВА ВРЕМЕ ВЕЧЕ СПРЯЛИ ДА КЛАТИМ ГЪРБОВЕ НАПРЕД НАЗАД , СМЕНИЛИ ПОЗАТА Е: не кат бате бойко,ама НЕЩО СРЕДНО МЕЖДУ НЕГО И УПЛАШЕН ГИМНАЗИСТ С ХАРАКТЕР И - СЕ ГЛЕДАМЕ С ПРЕВОДАЧКАТА ,А ТЯ ЛЕКО И МНОГО КУЛТУРНО НИ СЕ УСМИХВА ОБНАДЕЖДАВАЩО И ТУК НЯКЪДЕ ПУЛСА НИ СЕ УСПОКОИ И МОСЮТО НИ ПОДХВАНА:
ОТ - ДО : 1. РАЗКАЖИ МИ с.в.п. ЗА ВИСШЕТО СИ ОБРАЗОВАНИЕ ,
2. А ЗА РАБОТАТА с.в.п ДА МИ РАЗКАЖЕШ И ТАКА 45-50 МИН. БАЯ ДЪЛГИ МИ СЕ СТОРИХА И ПОСЛЕ КЪМ СЪПЪТСТВАСТИЯ КАНДИДАТ 15-20 МИН ПОЧТИ СЪЩИТЕ ВЪПРОСЧЕТА И ПОСЛЕ КЪМ ВОДЕЩИЯ КАНДИДАТ ВЪПРОСИ ЗА МОТИВАЦИИТЕ. И ТУКА ВЕЧЕ СТАНА МНОГО ХУБАВО ЗАЩОТО КАКТО СИ ЧУРУЛИКАХ ЗА мон траваил и респонсабилите включих на по висока предавка и отговора на въпроса му направо си го изпях.мосуто 100% се усети , че френската реч , която чу не е за 5 ниво защото това беше оттренирано упражнение в продълвение на 3 месеца.НО! ВСЕ ПАК ТОВА Е МОТИВАЦИЯ АКО ИМАШЕ НЕЩО ПО ВРЕМЕ НА ИНТЕРВЮТО , КОЕТО ДО ТОЗИ МОМЕНТ БЕШЕ В НАШ МИНУС (все пак той имаше двама кандидати с нива 6-5 и на другия 5-4 нали се сещате че френския ни е бил в стил иедна столове с един масище ) , ТУКА ТОЙ СЕ УСМИХНА ШИРОКО И РЕЧЕ:\"votre resultat est positife\" АМИ ТОВА Е .
EUHENIO
Мнения: 20
Регистриран на: Съб Ное 15, 2008 5:03 pm
Местоположение: Bourgas

Мнение от EUHENIO »

пуснати документи за виена на 07.08.2008
акюзе на 02.09.2008
покана на 13.10.2008
интервю - 10.12.2008 - 14,30 успешно
Може да ме запишете в табличката
kotara
Мнения: 1
Регистриран на: Нед Дек 07, 2008 7:47 pm

Мосю КЗОР всъщност е мосю ЧОР

Мнение от kotara »

Нека изясним едно недоразумение: Името на интервюиращия се изписва CZOR (унгарски произход) и се произнася ЧОР.
Той самият се представя така, когато произнася встъпителните си думи.
Странното е, че преминалите успешно интервюто продължават да пишат "мосю КЗОР"...
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Мнение от MISHE »

Може би ще е по-добре да се примирите с нашите СТРАННОСТИ, отколкото да се терзаете и измъчвате с вашите глупости.
milen73
Мнения: 152
Регистриран на: Пон Фев 26, 2007 5:15 am
Местоположение: Svishtov

Мнение от milen73 »

Точно така MISHE! :wink:
DCS- 02.07.2008
Accuse - 11.07.2008
Покана за интервю - 10.10.2008
Интервю -2.12.2008, 11.00 h- успешно!
DCS Bucarest- 12.12.2008
Баркодове- 19.01.2009
Медицински -26.01.2009
Направени медицински-16.03.2009
Покана за визи- 13.08.2009
Визи- 03.09.2009
kiko-01
Мнения: 63
Регистриран на: Пет Сеп 28, 2007 8:55 am
Местоположение: Montreal

Мнение от kiko-01 »

Здравейте, дойде и нашия ред да споделим радостта си!!!!

Ние бяхме най-вероятно последните за тази сесия от България. След нас имаше едно семейство, което не говореше български. Не разбрахме дали са на интервю или по-друга задача. Бързахме да се прибираме към в къщи и ни беше едно радостно......весело...



Самото интервю мина нормално, ние се бяхме "спекли" яко, бяхме чели във форума, че последните дни има доста върнати и вече се виждахме между тях. Мосю Кзор се държа много мило, преводачката - Мадам Любица също беше много мила и на няколко пъти ни помогна. Бях се подготвила с много въпроси, но той ми зададе само най-общите-Защо Квебек, къде сте работили, какво точно правите, къде сте учили френски, какво значи вашата специалност, имате ли приятели в Квебек, защо Монреал, защо мислите, че ще успеете в Квебек. Според мен вече беше малко изтощен от слушане на едно и също нещо вече 3 седмици и на няколко пъти ме прекъсваше. Имах един ключов момент, при който още в началото на първите въпроси се "спекох" и не можах да отговоря на френски. Казах му го и той ми предложи да го обесня на английски. Това ме успокои и се справих, с което приключиха и въпросите на английски. Съпруга ми говори с него основно на анлийски, с малко френски думи. Но най-важното беше, че не използвахме преводачката и се разбирахме директно с Кзор. След като ни накара да подпишем договорите за финансова независимост, аз си казах - приети сме и се "отпуснах", при което получих нов въпрос и малко се обърках в началото. Като цяло мога да кажя, че го разбирах без проблем, говореше бавно, много дружелюбен, с желание да помогне. Сега един ден по-късно си мисля, добре ли се справихме, как сме изглеждали в очите му и т.н....Мисля, че част от "сертификатите" са и негова заслуга т.е. нямаше желание да ни закопае,а по-скоро да ни даде шанс да се представим добре.

Благодаря много на всички, които ни помогнаха да се справим!!!!!!!!

Пожелавам много успех на всички и ВЕСЕЛИ ПРАЗНИЦИ!!!
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Мнение от Mi6o76 »

Отново честито на всички!!! :beer: :beer: :beer:
Сега можете да си направите един предколеден купон!Весели празници!
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
perfectworld
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Окт 07, 2008 9:44 am

Мнение от perfectworld »

Здравейте , нашото интервю мина значи прочетох някъде , че някой има същите проблеми ( изчакване за проверка на документи) та ако желаете свържете се с нас на тел 0898 412547 за да поговорим
sabina
Мнения: 36
Регистриран на: Сря Окт 24, 2007 1:19 pm
Местоположение: Montreal

Честито на всички, преминали успешно интервюто!

Мнение от sabina »

Аз продължавам сам! Сега си чакам Certificat de Divorce за да изкарам нов паспорт, които да изпратя към Виена за преизчисляване на точки.

Искрено се надявам всичко да е ОК :-)

Поздрави

Петър
MISHE
Мнения: 74
Регистриран на: Нед Юни 22, 2008 8:26 am
Местоположение: Montréal

Мнение от MISHE »

Петър,
Пожелаваме ти УСПЕХ!!!
Има една приказка: По-добре сам, отколкото в лоша компания!
Надяваме се всичко да е наред и да можеш да заминеш по-бързо и всичко лошо да остане назад.
:thumbsup:
Публикувай отговор