Обучение в Монреал

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Обучение в Монреал

Мнение от thehellgirl »

Здравейте,

Аз и съпругът ми преминахме успешно интервюто и най-вероятно при успешни медицински и визи ще пътуваме за Канада януари.

Аз съм бакалавър по информатика и магистър-счетоводство и контрол.
Въпросът ми е дали ще е необходимо там да искарам някаква магистратура, например по Информатика/ Графичен дизайн или нещо подобно, за да си намеря работа по специалността, трябва ли от тук да имам TOEFL и ще ми помогне ли. Знам че за кандидатстване в университет ще ми е необходим, но още не знам дали ще се наложи да кандидатствам ...
Аз по принцип съм много добре с английския, в момента го практикувам често, била съм и в САЩ, френския ми е горе долу, колкото да искараме интервюто...но и него ще го науча...

Моля някой в подобна ситуация,който вече е там да ми пише, дайте съвет как да постъпя.
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
Kan_Tangra
Мнения: 5866
Регистриран на: Пет Апр 02, 2004 2:40 am
Местоположение: България

Мнение от Kan_Tangra »

Всичко е индивидуално. Никой не може да отговори вместо тебе.

Ако умееш да вършиш нещо с информатика, има шанс да си намериш работа. Дипломата е на 2място.


Няма как да се предвиди предваритлно кой от 2та варианта ще е. Щом питаш такива въпроси, обаче, шанса да си намериш работа не е голям.

Идваш, търсиш работа. Ако те вземат работиш, ако не те вземат следваш. Мисля, че е елементарно и очевидно като логика.
ТОЕФЛ-а не е задължителен, но би помогнал ако ще следваш. Но има някакъв срок. Примерно година, или 6 месеца между взимането на изпита и започването в университета.
А за да започнеш например септември 2009, ще трябва да си в Канада април, например, за да си подадеш документите. През това време срока за ТОЕФЛ-а може да мине.

Аз лично като кандидатствах минах един локален изпит за университета. Можех да избирам между ТОЕФЛ и него. Но на този цената му беше само 20$ и затова минах него.

Не знам в САЩ колко си говорила с английски, но повечето хора, които мислят че английския им е добре им трябват години, преди езика им да се стабилизира, и да могат да комуникират енергично на интервю, за да бъдат харесани.
pumpy написа:
В момента на стола имам пациент по джапанки - ако щеш....
Температурата навън е минус 12 и вали сняг


ми той на две линии местния нейтив и по шнорхел може да ти седне на стола
Powered by bateto
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Обучение в Монреал

Мнение от Koko »

Ако знаеш добре английски и не чак толкова добре френски – може би Монтреал не е най-добрия избор на град за установяваве.

Ако имаше намерение да търсиш работа в областта на счетоводството – ученето в този случай е напрактика неизбежно, като има професионални програми за които ТОЕФЛ не се изисква, но има разни други приемни условия.
За информатика/графичен дизайн мисля че е по-важно да можеш да убедиш потенциалните работодатели че те бива на практика и може да имаш късмета да не ти се налага да учиш.
Kan_Tangra написа:
Не знам в САЩ колко си говорила с английски, но повечето хора, които мислят че английския им е добре им трябват години, преди езика им да се стабилизира, и да могат да комуникират енергично на интервю, за да бъдат харесани.
С това не съм много съгласен, но всеки знае най-добре за себе си колко му е добър езика. На мен ми отне няколко седмици за да стигна до първото си интервю за работа, без да съм живял преди това навън, но ползвайки доста английски в работата ми в България.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Kan_Tangra:
След като казвам, че английският ми е отличен, значи е така. Няма смисъл да се доказвам или да се обяснявам, точно на теб. Предполагам, че имаш някакви проблеми след като са ти трябвали години, за да го научиш нормално.
И не разбирам какво означава - Щом задаваш такива въпроси значи няма да си намериш работа лесно ???
Сега съм завършила образованието си в България и нямам голям опит, затова и се притеснявам, виждам че на повечето места искат няколко години опит, затова питам относно образованието там.
Явно не си наясно - TOEFL важи 2 години, след като го вземеш успешно, могат директно да го изпратят в 4 избрани от кандидата университета.
Явно не си разбрал/а въпросът и колебанията ми. Надявам се че повече няма да получавам съобщения от злонамерени и завистливи хора като теб!
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

След като казвам, че английският ми е отличен, значи е така.
Тя и една друга съфорумничка така беше писала тук за английския и за да се разбере по късно че писала е-маил в коийто се оплаква че хората бързо говорили в Канада и разбирала едва половината с отличния си по БГ стандарти англииски език.:)
Тя и Кримон така сама мери колко отлични били познанията на децата и по Бг литература без да са учили в БГ у-ще или са учили там до 1-ви клас.:)
Абе вие как така сами се измервате?
Мнението на работодателите ви в Канада не ви ли вълнува?:)
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Работя с американци, англичани и руснаци - само. При това работата ми е доста отговорна. Цялата кореспонденция ми е на английски, тел разговори също, и най-вече срещи всекидневно.
В САЩ на 3-тата седмица говорех бързо колкото черните и им разбирах всичко, затова не мисля че ще ми трябва повече от месец да свикна, какъвто и диалект да говорят. Френският ме притеснява повече. :D
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Аватар
ghost
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:57 pm

Мнение от ghost »

thehellgirl написа:... Френският ме притеснява повече. :D
Без Френски в Монтреал не всички врати ще са отворени за теб.

П.С. защо такъв ник ?
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Определено си прав, затова разчитаме и на курсовете за емигранти там, но ми казаха че отнема доста време докато се започне такъв курс.... Разбрах че зависело в кой район ще бъдеш...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

И аз това щях да питам.
Като си толкова печена с англииския, работиш само с чужденци кеото предполага че си добре платена и не отиваш в Квебек заради социала, и държавните програми за адаптация от какъв зор отиваш в Квебек като не знаеш добре френски а от горе на всичко имаш и намерение да учиш?
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Hullman написа:Абе вие как така сами се измервате?
Ха, ха, ха...кой го казва. :) :D
Ами че за всичките бизнес-умения и качества, за "атрактивния" външен вид "на живо" и т.н. на чудото от Hull ние освен от устата на самият Hullman, от друг не сме ги чули. :) :) :)
Мда...забравих, че само той единствен има верен поглед и преценка на всяко нещо, включително и на самият себе си. На другите това не е позволено. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Linko
Напуснал форума
Мнения: 4846
Регистриран на: Вто Яну 13, 2004 3:36 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Мнение от Linko »

Hullman написа:И аз това щях да питам.
Като си толкова печена с англииския, работиш само с чужденци кеото предполага че си добре платена и не отиваш в Квебек заради социала, и държавните програми за адаптация от какъв зор отиваш в Квебек като не знаеш добре френски а от горе на всичко имаш и намерение да учиш?
Е, Hullman, не бъде чак такъв егоист де! Няма само ние с теб да се облажваме от социалните програми на тая държава я. ;)
Il vaut mieux vivre avec des remords qu'avec des regrets!!
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

На Хълман мерните единици явно са на високо ниво след като с много добър англииски ( не отличен ) отива където се говори англииски, и където това е предимство а не недостатък.

Явно добе е премерил че има качества да бъде собственик на бизнес и да се конкурира с местните и хора от цял свят на чужд терен ( а не в БГ където е по лесно ) без да си губи времето да ходи да се моли ( кандидатсва ) за работа при евреи, индиици, табарнаци да не кажа и шриланковци че вече и такива работодатели се появяват докато вие експертите ходите по програмки за адаптация.:)

Явно Хълман има самучувстве за да си пусне снимката във форума.
Пуснете си вие вашта пък ние ще се смеем кой колко бил атрактивен.:)
thehellgirl
Мнения: 214
Регистриран на: Нед Юли 01, 2007 11:36 am
Местоположение: Монреал

Мнение от thehellgirl »

Hullman определено не отивам там заради социалните, нито съпругът ми.
Прав си, че съм добре платена в България, но има неща с които не мога да се примиря и просто не ми харесват тук.
Преценили сме, че можем да живеем по-спокойно и уредено в цивилизована, бяла държава, където да живеем легално, в началото да работим каквото и да е, докато научим идеално френския, докато си оправим документите и ако се наложи докато учим.
Може би при нас нещата станаха и от самосебе си с Канада, но това е живота, всеки сам се оправя, просто искам мнения и съвети ...
Живей така, сякаш на земята е рай!

25.02.2009 Varna - Paris - Montreal
Hullman
Мнения: 649
Регистриран на: Пет Мар 02, 2018 3:48 pm

Мнение от Hullman »

докато научим идеално френския, докато си оправим документите и ако се наложи докато учим.
Е защо трябва да губите време и да работите каквото и да е докато научите френски.
Това е някакъв вид нов мазохизъм който аз не разбирам.
Бихте могли да си живеете идеално в бяла цивилизована държава и да не работите каквото и да е достатъчно е само да не е в Квебек.
Аватар
ghost
Мнения: 114
Регистриран на: Чет Авг 07, 2003 9:57 pm

Мнение от ghost »

thehellgirl написа:...определено не отивам там заради социалните...
... има неща с които не мога да се примиря и просто не ми харесват тук.
... в началото да работим каквото и да е, докато научим идеално френския, докато си оправим документите и ако се наложи докато учим.
...просто искам мнения и съвети ...
Ето малко съвети :

1. Декларирайте макс 4000$ на влизане в Канада.
2. Запишете се на Кофи ASAP (френски няма да научите перфектно от Кофи, но е много добро начало).
3. Ако се наложи, кандидатствайте си за Социал без притеснения (това не е черен печат в Канада).
Публикувай отговор