Препоръчайте добър куриер за Виена

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от sommer »

Здравейте,
може ли някой да препоръча добър/ качествен куриер за изпращане на първият комплект документи към Виена? Ние ще използваме адреса по лични документи, а не специално наета за целта кутия. Смятаме да не прибягваме до услугите на БГ пощи.
Бихте ли споделили своя опит?
Atanas Atanasov
Мнения: 30
Регистриран на: Вто Юли 03, 2007 6:42 am

Мнение от Atanas Atanasov »

Аз използвах UPS и съм много доволен, а и цената е добра.
Таня
Мнения: 205
Регистриран на: Чет Яну 24, 2008 6:39 am
Местоположение: България/Canada

Мнение от Таня »

Аз за Виена ползвах само Български пощи, с обратана разписка - никакъв проблем. Сега за Букурещ ползвах Спиди.
Аватар
aligator
Мнения: 550
Регистриран на: Пон Апр 03, 2006 7:44 am
Местоположение: NDG/Montreal/ХАСКОВО

Мнение от aligator »

Аз когато съм ползвал български пощи почти винаги съм имал проблеми.Решен съм повече да не ги ползвам за нищо,но знае ли човек.Иначе спиди май са по-евтини от UPS.
Документи Виена 07.05.2007
Интервю 27.05.2008
Документи Букурещ 29.05.2008
Покана Визи 02.10.2008
Визи 24.10.2008
Пътуване 31.10.2008
zenman
Мнения: 185
Регистриран на: Сря Окт 18, 2006 11:12 am

Мнение от zenman »

Аз ползвах UPS - tel. 96096 Не е скъпо, супер коректни са и можеш да следиш движението на пратката в нета по часове, както и кой е получил пратката(обикновено на следващият ден след изпращането). Изрично кажи, че НЕ искаш обратно потвърждение, струва още пари и е излишно, при условие, че можеш да следиш движението в нета по tracking number. Дано си комплектовал компактно нещата и настоявай да ги напъхаш е един от пликовете им А4, защото ако е в нещо по-голямо, вече се води колет, а не писмо или нещо такова и струва доста повече. А скъпо или евтино е, всеки сам си преценява всъщност, според предлаганото качество на услугата и цената. Мисля, че цената беше 72 лв. (март месец).
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

Аз нещо не разбрах... искаш само да изпратиш документите до Виена или искаш да получаваш и обратната кореспонденция от там чрез куриер?
Ако само пратиш документите до Виена, след това, щеш нещеш, ше получаваш писмата от тях чрез Български пощи. Ако държиш да получаваш коренспонденцията от тях чрез куриер, то предполагам трябва да им пишеш и да ги помолиш да използат куриери (за твоя сметка естествено).
Иначе добри куриери са UPS, DHL, TNT, FedEx. Вече ти си преценяваш, колко можеш да платиш.
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
sommer
Мнения: 90
Регистриран на: Пет Авг 31, 2007 12:06 pm

Мнение от sommer »

Първо, благодаря за отговорите на всички :wave:
Welder написа:Аз нещо не разбрах... искаш само да изпратиш документите до Виена или искаш да получаваш и обратната кореспонденция от там чрез куриер?
Ако само пратиш документите до Виена, след това, щеш нещеш, ше получаваш писмата от тях чрез Български пощи. Ако държиш да получаваш коренспонденцията от тях чрез куриер, то предполагам трябва да им пишеш и да ги помолиш да използат куриери (за твоя сметка естествено).
Иначе добри куриери са UPS, DHL, TNT, FedEx. Вече ти си преценяваш, колко можеш да платиш.
Ами искам да изпратя документите и да получа потвърждение (или поне да следя нещата по номер,както с UPS).След това искам да получавам цялата си кореспонденция в бъдеще пак чрез куриер. Това трябва да го опиша в свободен стил на хартия и да го пратя с докс или отделно да пиша на някои от тях (или на biq.vienne)? Някой правил ли го е този номер, сработил ли е или всички са получавали кореспонденция чрез БГ пощи?
Аватар
Welder
Мнения: 396
Регистриран на: Чет Мар 30, 2006 4:35 am
Местоположение: на запад от рая

Мнение от Welder »

С всички от изброенните куриери може да си проследяваш пратката по номера на товарителницата. Сложи към документите едно писъмце свободен текст в кето ги молиш да ти пращат цялата коресподнедция по еди-кой си куриер, естествено за твоя сметка. Както се сещаш, това не ги задължава да го направят и няма гаранция, че ще ти уйдисат на акъла (както се изразяваше баба ми :D ).
Лично аз не съм го правил този номер. Изпратих документите по UPS, а после получавах писмата от тях по БГ Пощи, но все пак бях си наел пощенска кутия.
Не крадете! Правителството не обича конкуренцията!
Аватар
krassy
Мнения: 98
Регистриран на: Нед Апр 15, 2007 12:32 pm
Местоположение: София
Обратна връзка:

Мнение от krassy »

Аз ползвах БГ пощи и съм много доволен от услугата. Не само, че е евтино (около 13лв ми излезе пратката) с обратна разписка, но и никакви проблеми нямаше. Получих си обратната разписка бързо и кореспонденцията от Виена винаги пристигаше безпроблемно, така че моя съвет е за документи до Виена ползвай БГ пощи, че е бързо, лесно и евтино! :) А вече ти си преценяваш дали искаш да я следиш по часове къде е срещу съответната сума разбира се. Успех!
07.08.07-Документи Виена
27.05.08-Интервю
16.06.08-Отпечатъци ФБР
02.07.08-Документи Букурещ
16.07.08-ФБР сертификат
06.08.08-Баркодове
22.08.08-Медицински
18.09.08-ОК
06.11.08-Покана
01.12.08-Виза
Аватар
Amental
Мнения: 498
Регистриран на: Вто Апр 10, 2007 11:04 am
Обратна връзка:

Мнение от Amental »

абе случил си на служители
практиката познава доста случаи в които БГ пощи са се издънвали с гръм и трясък... аз лично не бих рискувал, и без това сме набили толкова пари до тоя момент сега за 30-50лв повече или по-малко мисля че не си струва тънката сметка
:beer:
DCS-15.03.08
Accuse - 10.04.08
Interview-16.06.08 ОК
Букурещ - 10.07.08
Баркодове - 04.08.08
Медицински - 21.08.08
OK - 18.09.08
Покани за виза - 20.10.08
06.11.08г. - ВИЗИ !!!Изображение
Iris
Мнения: 169
Регистриран на: Вто Сеп 14, 2010 5:04 am

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от Iris »

UPS са добър баланс между цена и скорост (доставка на следващия ден).
Цената есента беше 74 лв. за пратка документи в плик А4.

А цената за същите документи, но пратени опаковани в картонена папка А4 (тези от дебел картон и захващащи корицата с цветен ластик) е вече около 132 лв., защото не се побира в папка, а става вече колет над 0.500кг.
The worst mistake people do is that they listen half, understand quarter and speak double...
antyk
Мнения: 109
Регистриран на: Пон Юни 15, 2009 5:32 am

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от antyk »

Ползвай UPS няма никакъв проблем, проследяването на пратката става по интернет с номер от квитанцията при приемане на заявката. Наистина са с добра цена за качеството си. Не бих препоръчал БГ пощи (освен ако не ти се играе на руска рулетка).
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от pumpy »

Абе не ми е работа, но толкова ли са изперкали в БП. Аз съм си пращал и получавал всичко, с изключение на паспортите с пощите. НИКОГА не ми се е случило нещо да не е получено в едната или другата посока ?
Аз лично се съмнявам, че тези от Виена ще се захванат да се занимават с куриери, независимо за чия сметка са те.......
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от Ninushevi »

То е ясно, че общо взето стават нещата, но в тези случаи е доста бавно(на мен последната пратка, която пратих пътува до Виена 10 дена.Реших да пробвам БП, иначе ползвах СИТИ Експрес). Сити експрес ми вземаха 38 лв.(700-800г пратка) и стига за 3-4 дена и се проследява. Получаването при мен обаче варира(с БП). Едни писма ги получавах за седмица, други за 2 месеца. Сега си чакаме сертификатите от 10тина дни и още не са дошли. Малко е изнервящо. Всеки си преценява колко му се чака и колко пари му се дават за пратките! :))
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Препоръчайте добър куриер за Виена

Мнение от pumpy »

Ninushevi написа: Сега си чакаме сертификатите от 10тина дни и още не са дошли. Малко е изнервящо.
Това съм го казвал много пъти: " Свиквайте с чакането. Ако 10 дни ви се виждат "малко изнервящо", то чакайте да дойдете на място. Тук 10 дена за нищо ги нямат, всичко се върши по телефона и по пощата. Съвсем нормално е да получиш отговор след месец, който да се загуби някъде и после да започнеш всичко отначало по телефона с поредния служител, който точно е започнал да се обучава.
Публикувай отговор