Очила

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Очила

Мнение от Nalex »

Медицинската ми застраховка ми позволява безплатни очила до 250 КАД.Знаете ли колко струват прилични очила тук, изгодни магазини, задължително ли е първо да се ходи при специалист и т.н.?
Благодаря
eva-vet-eva
Мнения: 526
Регистриран на: Пон Ное 01, 2004 4:19 pm
Местоположение: Пловдив,от 29.03.05-Монреал

Мнение от eva-vet-eva »

За диоптърни очила задължително се ходи при специалист,за да ти изработят подходящи за теб очила-диоптър,разстояние м/у зениците,евентуално корекции за астигматизъм.
Къде има очила не знам,но все някой ще ти каже.
huba
Мнения: 925
Регистриран на: Вто Дек 07, 2004 1:54 pm

Мнение от huba »

"Проблемът на света е, че глупавите са самоуверени, а умните винаги се колебаят."
Аватар
Таратор
Мнения: 1006
Регистриран на: Чет Юни 09, 2005 4:04 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от Таратор »

Mама Кенга нали каза, че почнала в някаква фирма за очила. Ако тя може да бъде полезна нека сподели.
Изображение ... и в темите също!
Clarissa
Мнения: 258
Регистриран на: Пет Ное 05, 2004 2:42 pm
Местоположение: Montreal

Мнение от Clarissa »

V Costco ima i optometristi, i ochila. Pone na Marche Central. Pregleda e s rendez-vous, mojesh da se obadish po tel. Rendez-vouta praviat i za prez weekenda.
Аватар
Леля Екимка
Диване
Мнения: 3297
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 12:38 pm
Местоположение: град Кралски хълм
Обратна връзка:

Мнение от Леля Екимка »

I v centura Eaton imalo...
Представителна извадка тип "паплач"
Изображение
Godis
Мнения: 1661
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 2:22 am
Местоположение: Montreal, Pointe Claire

Мнение от Godis »

Nalex - оптометристи под път и над път - където продават очила там често има и оптометристи. Отиваш, питаш и си уговаряш час за преглед на очите. С рецептата която ти дава оптометриста си поръчваш очила. Рамките може да си ги избереш в порядък от 100$ нагоре колкото ти душа иска. Понякога има и намаления по 50% (винаги съм се чудел каква е нормалната надценка та някой да си позволи такава отстъпка).
Доколкото съм запознат важно за очилата е центровете на кривина на стъклата да съвпадат с междуочното ти разстояние. Мисля че тази мярка я взима продавачката а не оптометриста. Може би оптометрист ти е необходим единствено при положение, че диоптъра се е променил, както това става примерно при мен. За това като идеш в магазина - питай.
Аватар
Agi
Мнения: 369
Регистриран на: Сря Ное 05, 2003 3:38 am
Местоположение: Montreal

Мнение от Agi »

едни прилични, според мен, очила струват около 500$ - рамка + стъкла хелиоматик +антирефлекс.
е всеки си прави сметката колко може да си позволи, но аз след като ги нося всеки ден, само не спя и не се къпя с тях, не мога да правя компромис с качество и съответно цена
Аватар
IvHaydu
Хайдутин на годината
Хайдутин на годината
Мнения: 4829
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 4:52 pm
Местоположение: Montreal, QC

Мнение от IvHaydu »

Godis написа:Nalex - оптометристи под път и над път - където продават очила там често има и оптометристи. Отиваш, питаш и си уговаряш час за преглед на очите. С рецептата която ти дава оптометриста си поръчваш очила. Рамките може да си ги избереш в порядък от 100$ нагоре колкото ти душа иска. Понякога има и намаления по 50% (винаги съм се чудел каква е нормалната надценка та някой да си позволи такава отстъпка).
Доколкото съм запознат важно за очилата е центровете на кривина на стъклата да съвпадат с междуочното ти разстояние. Мисля че тази мярка я взима продавачката а не оптометриста. Може би оптометрист ти е необходим единствено при положение, че диоптъра се е променил, както това става примерно при мен. За това като идеш в магазина - питай.
Променя ти се диоптъра?
Остаряваш, брат... :wink:
:D :D :D :D :D
Репутацията е онова, което хората знаят за теб. Честта е онова, което сам знаеш за себе си. Пази честта си. И майната и на репутацията...
По-добре временни неуспехи, отколкото временни успехи!
mama_kenga

Мнение от mama_kenga »

В нашата фирма се продават рамки за очила и слънчеви очила.няма очни лекари и не се поставят стъкла.Говоря за скъпи марки Cristian Dior, Gucci,Emporio Armani и др.такива.След 3 месец имам право да купувам рамки и очила с 40% отсъпка.Обаче фактурата е на мое име и не знам като става въпрос за застраховка дали може да свърши работа на пусналия темата.Пък и да видим дали няма да ме изгонят преди 3 месец :D Един месец вече мина.......Обаче Батето ще гледам да го уредя дори преди 3 месец - голяма услуга ми свърши.Имайте предвид, че дори като се махнат 40% пак става въпрос за една доста крупна сума.
ssttoo
Администратор
Мнения: 2389
Регистриран на: Нед Юли 27, 2003 1:12 am
Местоположение: LA, California
Обратна връзка:

Мнение от ssttoo »

#1. Ние си взехме и за мен и за булята ит тях и сме супер доволни. Ако отидеш в плацата Котц Верцю ;) даже може да попаднеш и на БГ очна лекарка. Цени не помня, видя ми се скъпичко, но то и в БГ си беше така :(
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

Благодаря за полезната информация и добронамереността. :D
Nalex
Мнения: 369
Регистриран на: Пет Окт 24, 2003 6:41 am
Местоположение: Mtl

Мнение от Nalex »

mama_kenga написа:В нашата фирма се продават рамки за очила и слънчеви очила.няма очни лекари и не се поставят стъкла.Говоря за скъпи марки Cristian Dior, Gucci,Emporio Armani и др.такива.След 3 месец имам право да купувам рамки и очила с 40% отсъпка.Обаче фактурата е на мое име и не знам като става въпрос за застраховка дали може да свърши работа на пусналия темата.Пък и да видим дали няма да ме изгонят преди 3 месец :D Един месец вече мина.......Обаче Батето ще гледам да го уредя дори преди 3 месец - голяма услуга ми свърши.Имайте предвид, че дори като се махнат 40% пак става въпрос за една доста крупна сума.
mama_kenga, благодаря за предложението.Наистина би било страхотно да се възползвам, знам каква икономия би представлявало.Сигурно е голямо удоволствие да носиш такива очила, но може би е по-добре да не изпреварвам хода на събитията.
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Мнение от c200 »

виж в www.newlook.ca , приказват нещо за 29$, ама на рамка ли, на месец ли ":-)
sashka
Мнения: 187
Регистриран на: Сря Ное 12, 2003 4:21 am
Местоположение: Montreal

Мнение от sashka »

Извинете ме , че се отклонявам малко от темата , но силно ме интересуват цените на меките контактни лещи. Някой знае ли как вървят и може ли да се купят без преглед при лекар. . :roll: :?:
Заключено