Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от ablood »

Хаиде сега и комплекси започнаха да "не те интересуват". ;)
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от pumpy »

mama mia написа:Не се замисляй толкова. Никой не те напада. Просто се чудя, как един човек зарязал семейство, за да работи престижната си професия, може да говори за ценности и за майната си. Изобщо не ми пука какво ще кажеш, истината е, че ти си този, който се дава за пример тук във форума, но хората не желаят да прахосат живота си и да пропуснат израстването на децата си, само за да влязат в графата успели в Канада.
Както ти казах по-горе, аз най-вероятно прекарвам с децата си доста повече време от доста хора тук. Не броя тези на социал, които не работят на черно, защото не мога и не ИСКАМ да се сравнявам с хора, които не правят НИЩО по цял ден.
Преди много години, в Монреал живеех и работех нощна смяна, за да мога да спя от 8 до 4 през деня и през останалото време да съм със семейството си, докато то заспи и аз пак отида на работа. Тогава си бях 100 % от тяхното време вкъщи и на разположение;
Днес работя 130 дни годишно и наистина ме няма на 100%, но през останалите 235 дни съм си вкъщи, всяка минута от 3.30 докато си легнат и ако махна събота и неделите, се получават едни 1100 часа, седмично време на година, съпоставени с времето, което бих бил вкъщи ако работех от 9 до 6 всеки ден, тоест 522 часа, седмично време на година. Тоест видимо съм със семейството си ДВА пъти повече с този си режим на работа.
Ако държавата не ми прибираше 10-12 годишни социала под формата на данъци, сигурно щях да работя още по-малко и да имам още повече време с децата си, докато растат. Но не се оплаквам, благодарен съм и съм щастлив и за това, което имам, най-вече, защото съм го постигнал с двете си ръце и с много желание. И не ме е срам, за което.
И аз не го правя за да вляза в никакви графи....майка ми и баща ми са ме възпитали да работя и да уважавам труда. Да възпитавам децата си в същия този труд и постоянство. И ако резултата е някакъв успех, а това е относително, зависимо от камбанарията, то в това лошо няма. И тези, които са на социал за живот, прахосват не само своя си живот, но и този на децата си, което е меко казано престъпление........
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Marto »

Aблъда вече писа на една от предишните страници от какъв тип е един от главните проблеми с тези статистики. Едно 15тина процента от кореняците са пенсионери. Колко от българите в Квебек, особено през 2006та, са били в пенсионна възраст?
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от crusader »

ablood написа: Продължавай да любиш, тачиш и милееш от дистанция и ни остави на мира да сме си обективни.
Aко сте си толкова "обективни" , колкото по въпроса за турското робство и Априлското въстание, то по-добре си спестете напълно заслужените благословии...
Или пък се наречете канадци , тъбарнаци или каквито си искате там -наци и не споменавайте дори че сте се родили в България.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от ablood »

Ако обичаш спри да ми определяш налкона, за да не те пратя там, дето толкова милееш да се върнеш.

О! Грешка. Хич нямаш намерение да се връщаш. Взел си 30-те сребърника и претендираш, че си изгнанник.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от grozdan »

Боят настанА :clap:
Пускам сръбската музика :tmi:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от ablood »

Бой?

Аз харесвам българите и България. Харесвам ги доста повече от някои други балкански и източни народи.

Разликата идва от вроденото ми недоверие към политическите промивки, че трябва да сме готови да дадем живота си за благото на управляващите, да мразим съседите си, да вдигаме стени и граници...

Неприятното е, че когато вляза в дискусия с някой, предварително настроен, че трябва да защитава всичко българско (стига да не му струва нещо) срещу мен се излиза с личностни нападки, вместо доводи.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
Mark_2013
Мнения: 137
Регистриран на: Сря Май 22, 2013 11:02 am

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Mark_2013 »

ablood написа:Бой?

Аз харесвам българите и България. Харесвам ги доста повече от някои други балкански и източни народи.

Разликата идва от вроденото ми недоверие към политическите промивки, че трябва да сме готови да дадем живота си за благото на управляващите, да мразим съседите си, да вдигаме стени и граници...

Неприятното е, че когато вляза в дискусия с някой, предварително настроен, че трябва да защитава всичко българско (стига да не му струва нещо) срещу мен се излиза с личностни нападки, вместо доводи.
Крайните родолюбци притежават всички качества на всеки друг вид екстремист ;)
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от crusader »

ablood написа:Ако обичаш спри да ми определяш налкона, за да не те пратя там, дето толкова милееш да се върнеш.

О! Грешка. Хич нямаш намерение да се връщаш. Взел си 30-те сребърника и претендираш, че си изгнанник.
Бой, бой и на летището :)

На блудния наклон ша даваш , а ?
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Люта чушка ® »

krimon написа:... българите не са социалджии, а високообразовани, работещи, говорещи официалните езици, семейни, млади хора :*
И измежду тях - цял-целеничък процент, съставен от незнайно какво представляващите minorités visibles :o
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Rall »

Люта чушка ® написа: И измежду тях - цял-целеничък процент, съставен от незнайно какво представляващите minorités visibles :o
Епа по-мургавичките явно :D
Dead Eyes See No Future
Аватар
Люта чушка ®
Мнения: 208
Регистриран на: Съб Юни 23, 2012 11:18 pm
Местоположение: под лилията

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от Люта чушка ® »

Тъпото на "малцинствения проблем" е че е много трудно да се дефинира по ясен критерий. Например ако вземем данните от последното преброяване в България, "видимите малцинства" се ограничават с циганите (накъде по-видимо малцинство от това?) и самоопределилите се като "други" (предполагаемо отличаващи се по вид от основното население). Дотук добре, само дето във въпросника за преброяването в Канада етносът "роми" или "цигани" не съществува, следователно е невъзможно да бъде прихваната "видимата" разлика с всички останали от населението, камо ли измежду всички емигранти от български произход.
Та, вижда се, много ободрителна статистика, само дето може да сe похвали с толкова дупки, колкото и в един породист Ементал не можеш намери.
Хайде наште! Яжте люти чушки!
Стига сме си правили оглушки...
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от klisurov »

mama mia написа:... къде бяхме тогава, а къде сме сега...
И аз се замислих над това и се разрових из темите ... ето една, започната от мен преди около шест години и половина ... много от писалите (и давали акъл) в нея, вече не списват тук ... кой "гризнал дръвцето" и се потопил дълбоко, кой "успял и преуспял" и се извисил високо, кой се прибрал в България (със спастрени парици или с пробити обувки), кой устроил се по свой вкус на новото място ... аз за себе си НЕ съжалявам, че съм в Канада ... за съжаление, все още не съм стигнал "финансовия" си стандарт от БГ, но надеждата умира последна ;)

Колкото до българите в Кебек: Познавам българи, които отдавна са надхвърлили стоте хиляди годишно на калпак ... познавам и българи, които успешно конкурират потомствените кебекари-социалкаджии.

BTW, преди около година разбрах, че някои кебекари нямат хладилник ... просто не им е нужен: Закусват в някои от Lève Tôt заведения, бачкат "кеш", вечерят обикновено където са закусили, взимат си студена бира от близкия Depanneur и преди да се е стоплила, са я изпили пред телевизора ... всичко е въпрос на вкус, както казало кучето и се близнало под опашката
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от klisurov »

ablood написа:... Аз харесвам българите и България. Харесвам ги доста повече от някои други балкански и източни народи.

Разликата идва от вроденото ми недоверие към политическите промивки, че трябва да сме готови да дадем живота си за благото на управляващите, да мразим съседите си, да вдигаме стени и граници...

Неприятното е, че когато вляза в дискусия с някой, предварително настроен, че трябва да защитава всичко българско (стига да не му струва нещо) срещу мен се излиза с личностни нападки, вместо доводи.
Ех Блъди, Блъди ... аз не съм се прибирал в България над четири години, и не ми липсва ... отдавна спрях да поздравявам ентусиазирано, когато чуя българска реч ... сред "контактите" ми повечето не говорят български ... до някой от българските магазини май само за лютеницата си заслужава да се разходя ... но все още не съм забравил, къде съм се родил и каква кръв чете във вените ми ... мога да променя много неща в живота си, но тези два факта не подлежат на промяна ... и да се срамувам, и да се гордея, аз съм и българин: Факт!
Както (предполагам) и факта, че в твоята А кръвна група кръв също има българска кръв.

Колкото до защитата на "всичко българско", аз за себе си се отказах от това още в началото на 1985 година.
Причини много, определено не ми се коментират тук, но още тогава осъзнах, че не си заслужава "да проливам кръвта си" за политическата номенклатура.
Аз бих защитил Човека, без значение дали е българин или не ... бих посочил престъпника, без значение дали е българин или не ... а колкото до земята българска, където съм се родил, тя е станала такава през далечната 681 година и никой не знае дали това някога (за добро или за зло) няма да се промени по някакъв начин
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Population d’origine ethnique bulgare в Québec към 2006

Мнение от ablood »

Клисуров, ти си предател, родоотстъпник, дърво без корен, потабарначен...
Такива като теб...
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор