Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

За всичко, което се случва и ни интересува за Родината
Публикувай отговор
Pointzero
Мнения: 520
Регистриран на: Сря Фев 10, 2010 9:19 pm
Местоположение: Montreal

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Pointzero »

ablood написа:Скрита камера на наемане на протестиращи от агенция:

http://youtu.be/oVDMMvxYZrw

Някой журналист си е поиграл да сравни лица от протеста със записи и снимки от други събития.

Говорете ми, че протестите изявявали волята на народа!
Клипа е дълъг, но (извинете ме за главните букви), БРАВО НА "НОВА"!!!!!!
Впечатление ми направиха изказванията на журналиста Николай Василевски - много точни и безпристрастни!
И журналистите на "Нова" са на супер ниво - задават подходящите въпроси!

Хареса ми: "Какво спортувате?" - "Секс" - Тъп, по-тъп, най-тъп,... за останалото се сетете.
И само не разбрах, кой е този Иван Златев, който "пазарува протестиращи" за по 25 лева...Тъжно, ако хората в БГ са съгласни да отнесат палки за 25 лева (няма и 13 евро)

И най-вече: 19:50 минута - "Защото ме наеха"........... ;(
19:58 минута: "Аз не съм от вчера в този бизнес...."
Тъжно... Много тъжно...
Последно промяна от Pointzero на Чет Юли 25, 2013 9:03 pm, променено общо 2 пъти.
Когато печелиш, не знаеш какво губиш & vice-versa!
Experience не можеш да си купиш, но винаги си го ПЛАЩАШ!
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Bistra »

c200 написа:ЗАЩО НЕ ПРАТИ МЪЛНИИ НЕБЕСНИ.
ДА НИ ОТЪРВЕ ОТ ТОЗИ СВЯТ ЖЕСТОК

малей...
Малей, верно! :D :D :D Един ден да реша да поработя и гледай какви хитове изпускам!... :party: :rock:
...И то с главни букви ( на вниманието на Мосю Хедж- Операция) ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Bistra »

MrGeek написа:От съображения за благоприличие...
Сериозно? :^) Не го очаквах точно пък от теб, дето за щяло и нещяло ми прилепваш Бъз(ика) II и то при такава опортюнистична разлика в чергите ни.(досадно е чак) |(
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от ablood »

Pointzero написа: Впечатление ми направиха изказванията на журналиста Николай Василевски .
Много хубаво каза: "Хората са набрали такава инерция с тази ОСТАВКА, че не спират за да се замислят какво ще дойде след нея".
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
mamutche
Мнения: 12
Регистриран на: Чет Мар 14, 2013 1:32 pm

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от mamutche »

Това, че има платени ММА момчета (не мога да напиша за тях "бойци") е ясно - плаща им Атака. Обявената преди около месец цена беше 50 лв. и пица.
Това, че има провокатори, някои от тях платени - също е ясно на всички, включително и на протестиращите. Затова ги предават на полицаите.

Но да застанете зад позицията, че всички, които протестират са платени е меко казано смешно. Предлагам преди да правите генерални изводи, да отскочите за малко до България и да идете няколко вечери на протестите, да поговорите с хората, които са там.

Относно искането на оставка - замислят се. Тези, които се надяват (именно надяват, а не вярват) на промяна вече са минимум. Останалите се колебаят между летището и оръжие.
agent Ozo
Мнения: 9786
Регистриран на: Вто Дек 18, 2012 10:35 pm
Местоположение: Montréal

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от agent Ozo »

Нищо неправещите винаги имат логично обяснение за своето бездействие докато активните имат своят вътрешен мотив за действията си, макар и почти винаги без конкретен план за постигане на определени цели, със съответните му там срокове и отговорници.
Да искаш от недоволният, излязъл на улицата от зор, за кеф или от скрит интерес, визия за бъдещето на държавата, е смешно. Оснавната маса от хората е там за да покаже на на тези, които са призвани да го правят и на които това дори им е отговорност, че не се справят с работата си, че нещо яко куца. И че те трябва да се замислят какво и как трябва да променят. А е пределно ясно, че покрай тази маса има и редица лица и групички, които се възползват от ситуацията за свои си користни цели.
Общественият конфликт се задълбочава именно когато управляващите се отнасят снизходително или откровено пренебрежително към посланията от улицата. Да не говорим, че в случая отношението на Сергей Станишев е нещо повече от такова, то е подигравателно и обидно, то е дразнещо и провокативно. Оказа се, че гьонсуратлъка на лидера на БСП, породен от жаждата за власт, е направо с необхватни мащаби. Такъв тип лидери никога не си отиват сами, тях ги изритват и дори в по-радикалните общества - убиват.

А каквото и да дойде след оставката на Орешарски, то няма да е същото като това сега. Дори и Бойко да се върне, каквато е основната версия и заплаха тиражирана така упорито, то нито Дянков ще е отново финансов министър, нито Цветанов ще е вицепремиер и шеф на МВР, нито Фидосова и т.н. Пък и Бойко не би си и помислил повече да продължи с явната си поддръжка за олигарсите, с издевателствата над дребния бизнес и други свои заблуди и грешки. Не слуайно хората казват "давам един бит за трима небити".

Ако пък се получи отново подобен паритет в парламента, то той ще бъде на друга основа и без настоящата неистова омраза между лидерите на отделните партии т.е дори и да си я има, тя няма да бъде водеща и явно демонстрирана. Което означава, че няма да има пречки за диалог между тях. Защото в противен случай отново хората ще излязат и ще ги пометат, а това ще е и краят на лидерството им.
„Стыдить лжеца, шутить над дураком и спорить с женщиной — все то же, что черпать воду решетом: от сих троих — избавь нас Боже!“ (М.Ю.Лермонтов)
Аватар
c200
Мнения: 2095
Регистриран на: Сря Юли 30, 2003 8:35 am

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от c200 »

Мая Манолова is hot. Одобрявам.
«Хотели как лучше, а получилось как всегда» - Виктор Степанович Черномырдин
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Misho76 »

http://www.youtube.com/watch?v=tAjD7ow7bPQ"

Очаквам с интерес коментарите!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
optics
Модератор
Мнения: 11762
Регистриран на: Пет Юли 23, 2004 6:39 am
Местоположение: Victoria, BC

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от optics »

В клипа пише, че няма нужда от коментари.
Всъщност не се вижда добре, но не бих се учудил, след като навремето сами си запалиха партийния дом.
Аз нямам нищо против да има научно технически прогрес, но той да е рзумен.
Този матреиализъм не може да продължи, защото планетата е с крайни размери и не може да увеличава размера си и повърхността си.

2 юни 2012, budtel
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Misho76 »

Интересно е дали е имало въобще депутати вътре?Няма да се учудя да липсват такива!Тогава остава въпросът кой поръчва всичко това?
След като цял месец до колкото чувам Г-н Борисов е отказал да влезе на заседание в петък се е появил сияещ,нахилен и сега е казал,че остава и не могат и с топ да го изкарат от заседанията?Нещо...нещо....да се е объркал не се е объркал... :^)
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от ablood »

agent Ozo написа:...Да искаш от недоволният, излязъл на улицата от зор, за кеф или от скрит интерес, визия за бъдещето на държавата, е смешно.

...А каквото и да дойде след оставката на Орешарски, то няма да е същото като това сега....Пък и Бойко не би си и помислил повече да продължи с явната си поддръжка за олигарсите, с издевателствата над дребния бизнес и други свои заблуди и грешки. ..

..Ако пък се получи отново подобен паритет в парламента, то той ще бъде на друга основа и без настоящата неистова омраза между лидерите на отделните партии т.е дори и да си я има, тя няма да бъде водеща и явно демонстрирана. Което означава, че няма да има пречки за диалог между тях. Защото в противен случай отново хората ще излязат и ще ги пометат, а това ще е и краят на лидерството им.
Без да искам да дискутирам кой е умен/прав и кой е тъп/смешен посочвам с кое съм абсолютно несъгласен и какво ни отличава. Ще си говорим когато/ако правителството подаде оставка и Бойко се върне на власт. Дали ще се е поучил от грешките си, или арогантно ще продължи по старому.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от myhata II »

Там е работата че Бойко НЯМА да се върне на власт,колкото и да им е мъчно на някой !!
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Koko »

Misho76 написа:http://www.youtube.com/watch?v=tAjD7ow7bPQ

Очаквам с интерес коментарите!
Мишо, аз пък няма да го гледам - в момента в нета се въртят твърде много неща, клипчета, коментари, статии и т.н. за това какво се случвало всъщност в България, че човек може да се "удави" в информационния поток.

Затова молбата ми към всички пускащи линкове - бъдете така добри да напишете поне малко коментар от собствено име за това с каква цел сте пуснали линка, какво всъщност има в него, както и какво мислите вие по въпроса.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от Bistra »

Misho76 написа:http://www.youtube.com/watch?v=tAjD7ow7bPQ

Очаквам с интерес коментарите!
Не се вижда никак добре, но според мен...Първо прозорецът е ударен отвън и после досчупен отвътре.
Не е задължително да е инсценировка, обаче. Може просто да разчистват счупеното заради безопасността на хората вътре.
Друг е въпросът, кой е метнал камъка? Ама платен или не...все си е вандал, де.
В такъв случай полицаите няма как да останат безучастни и сблъсъците са нормален изход.
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Блокадата на Народното Събрание 23 юли 2013

Мнение от ablood »

И аз не мисля, че прозорецът е буквално счупен отвътре. Дори не съм сигурен дали е дочупен с щита. Светлината и резолюцията позволяват само спекулации.

Ако имах 50-тина такива стъкла, напрегнати в същите рамки бих могъл да експериментирам дали се пръсват навън, навътре, или и в двете посоки.

Друг е въпросът, че не виждам и смисъл. Най-чисто е да се счупи отвън. Що да си усложняват живота?
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор