Пролетна сесия - Март/Април 2013

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
deteli777
Мнения: 63
Регистриран на: Чет Авг 09, 2012 7:11 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от deteli777 »

и още нещо в Радисан САС правят ремонт, по време на интервюто интервюиращата е биела с юмруци по стената да спрат да къртят с кангото, защото дори бюрото е вибрирало и по време на интервюто е било доста шумно.
Питала ги е защо нямат деца?
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pepiliverpool »

Misho76 написа:sandriana1 За да обжалваш трябва да имаш отказ под форма на документ изпратен от емиграционните.
Обжалвали сме на база отказ.Прилагаш доказателства за отнетите точки,които виждаш по таблица и така.
Мишо е прав, трябва да имаш писмо за отказ. след като имаш писмото и видиш за всяка категория колко точки са ти дали, можеш да оспорваш за конкретната категория, че според теб трябва да се пресъдят еди колко си точки въз основа на......... и предоставяш документ. Успех
pepiliverpool
Мнения: 179
Регистриран на: Чет Фев 23, 2006 10:24 am
Местоположение: Ottawa

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от pepiliverpool »

не мога да разбера защо всички сте се настроили против интервюращата, понеже има задържани дипломи за проверка на истинността им. тя е един служител който изпълнява това което са ѝ казали нейните работодатели. поставете се на нейното място - ако на вас шефа Ви кажи, че някои клиенти с които фирмата работи са предоставили фалшиви документи е нормално да ви кажи да ги задържате за по-обстойна проверка. такъв е и сега вероятно случая и интевюращата за да се презастрахова и не направи грешка остава на по-висше стоящи от нея да вземат решението за дипломите. няма нужда за претиснения - ако всичко е наред ще Ви ги върнат със сертификатите. фалшивата диплома може да е задържана и на някои от предишните сесии, така че се сърдете на тези които са се опитали да излъжат системата. хората тук работят на доверие и затова не проверяват истинността на документ, но при условие, че са хванали фалшива диплома, се опасяват да не би да има повече и затова последващите действия. а на тези които злорадстват като казват, че са щастливи че не се явяват сега, не помагате с нищо на хората от сегашната сесия, пък и не бързайте да правите предварителни заключения за сесията - само са задържани дипломи за проверка и когато се провери истинността им хората ще получат сертификати. никой не знае кога ще е следващата сесия и кой ще е интервюращия, не че много неща зависят от него/нея. до тогава тези от Монреал (които всъщност дърпат конците)може да въведят нови изисквания и да Ви искат нови допълнителни документи или да направят така както направиха Федералната процедура миналата година и върнаха на хиляди подали документи с 4 години назад целия пакет с документи и всички такси и им казаха SORRY. така че колкото по-бързо минете и си вземете сертификата толкова по-бързо понеже условията по имиграционната система на Канада се променят. лично аз дори и да се върнат годините назад няма да отговарям на сегашните условия най-вероятно. моя колежка от Индия ми каза, че когато тя е дошла в Канада преди 35 години е било достатъчно само да попълниш един формуляр и да кажеш че спонсорираш твои брат и сестра и след няколко месеца те са вече тука. тя е спонсорила 3 братя и 2 сестри, но това вече изобщо не съществува, така, че колкото по-бързо вземете сертификат толкова по-добре. Успех на всички.
ivo_yakimov
Напуснал форума
Мнения: 125
Регистриран на: Вто Фев 21, 2012 8:28 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от ivo_yakimov »

pepiliverpool, ти си абсолютно прав. Бихте ли ми казали колко хора са скъсани ( директен отказ ) на тази сесия, и колко бяха на миналата??? Не защитавам и не упреквам никой, но това е положението. След като сме се опитали да се направим на тарикати с дипломи, нормално е да е такова отношението.
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от minchev »

:y: :y:

Не си тровете живота, важен е крайния резултат.Нали не сте с отказ, още сте в играта.Горе главите :rock: :rock:
Ако не сте с фалшиви дипломи всичко ще е наред и продължавате(искрено се надявам).И на мене не ми се чака,но какво да напрвим.Две години до интервю, в най-добрия случай при мен, еми две какво да направя.Плюс има няма 1000лв допалнителни документи.Майната му дано резултата да е полужителен.Нищо неможем да променим.
Стискам ви палци, с дипломите да ви пратят и сертификати :y:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Здравейте,
да доложим и ние какво се случи днес :) Интервюиращата-мила,преводачката-помагаше,интервюто мина мн добре - само за 2,20h :sweat: ,особено в началото след като огледа щателно дипломите и ги върна ни обзе едно такова приятно чувство на увереност и спокойствие :lol:
Водещ кандидат - 31год.,френска гимназия,без сертификат TCF,бакалавър и края на месеца чакам да си взема дипломата за второто висше -Архитектура,стаж 3год по първа специалност.
Придружаващ - 33г.,без сертификати,Навигация от Морското-магистър и Бизнес администрация-магистратура, 9 год. стаж по първото си образование.
Едно дете.
И така, мадам беше наистина мн дружелюбна през цялото време,почти не сме ползвали преводачката освен в случаите при които обясняваше за нашите институции и как всъщност работят.....в крайна сметка мадам ми даде ниво B1-начало :o ,за придружаващият А1,но там не сме очаквали повече и каза,че трябва да си изпратя дипломата за Архитектурата и да ми дадат код за францизация и една год срок да изпратя тест TCFQ за B2.Много ми занижи нивото и мисля че нарочно го направи,защото ако ни беше дала B2 трябваше да ни пусни да си излезем със сертификати и без да изпращаме каквото и да било!!!Даже беше такова изумление за нас,когато каза че не ни стигат точки,защото интервюто наистина протече мн леко и приятно ,че така се отпуснахме накрая и само си чакахме сертификатите!
Освен че ми занижи толкова нивото на езика,очаквахме да вземем 6т за област на образование и когато питах защо нямаме точки там-тя отговори,че за тази специалност се давали точки ,но на средно професионално ниво,а не на висше!Аз обясних че могат да ми принизят дипломата,а тя отговори че на пазара на труда се търсят хора с такова ниво на образование и на моят отговор,че няма проблем важното е че и аз мога да върша тази работа,въпреки дипломата си,тя отговори-еми такива са правилата!
И така сега трябва да изпратя дипломата си и да се явя на тест(за който работата е малко-Защо си с шапка,защо си без шапка :lol: Тоест тези които имат тест и им са понижени нивата от теста,как ще повишат нивото си отново- с тест ли :lol: -Параграф 22)
Успех на всички които чакат и на тези които им предстои интервю и дано в крайна сметка всички се похвалим със сертификати! :y:
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

libre Ужасно съжалявам за случилото се с вас!Страшно се надявам изходът да е положителен.Някои неща от поста ви остават малко не разбрани.Аз го разбирам така:Оставила ви е отворено досието и ви дава 12 месеца за доказване на езиково ниво?Поне така го разбрах аз.Ако ви дава 12 месеца за доказване на ниво и с досегашните 2 години чакане то процедурата би вървяла към 4 години общо :o :o :o
Също така искам да попитам хората със задържани дипломи за "проверка" какви думи използва Мадам за тяхното задържане?Задържам ги за проверка на степените на образование примерно или нещо друго?И дали не задържа дипломи само на желаните специалности?Питам всичко това,защото в последните 5 години е трудно да се каже ,че е имало подобен прецедент./с такъв масов характер/
И за да не разлайваме кучетата,защото момента е достатъчно напрегнат и за тези,които ще се явяваме на интервю след вас само искам да попитам хората,които са в Канада вече честно и с ръка на сърце да си признаят колко от тях са били по 2,5 часа средно на пангара?И какво налага провеждането на интервюта по 2,5 часа именно?
Питам всичко това,защото сме свидетели поне според мен на коренно различна сесия.По-малко кандидати ли има за да има интервюта по 2,5 часа?
Пак повтарям!За мен всичко това е наложено някъде отвън и е наредено да е така,защото са задържани хора с търсени специалности носещи по 12 точки средно. :x
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
libre
Мнения: 128
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 9:26 am
Местоположение: Vancouver, BC

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от libre »

Дават ми една година срок да изпратя сертификатите,а аз мога да се явя още на следващата сесия,когато има такава.А дипломата си ще я взема краят на този месец.....така че не мислим да се възползваме от този срок.....странното е че обикновено дават 60 или 90 дни за да им се изпратят сертификати или допълнителни документи,а на нас ни даде год,като ще ми изпратят код за францизаця на официалният им сайт,за който имат достъп само получилите сертификати.
Аз също съм на твоето мнение,че не тя взема решение и по-скоро си измива ръцете,оставяйки решенията по досиетата в ръцете на някой друг.
DCS 10.08.2011
Полет 10.08.2014
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Идея какво се е случило с другите кандидати?Все пак kamy e трябвало да са след вас от 9.30?
А можеш ли само малко да опишеш относно предстоящата диплома и пазара на труда в Квебек.Ти с нея ли си казала,че имаш намерение да работиш,защото излиза че е по-ценна за тях нищо че няма да имаш стаж по нея :^) Малко е объркващо вече какво признават,какво търсят в кандидатите и защо A1 на придружаващ ги устройва,но ще разпънат на кръст водещият и ще поискат от него само по-високите нива?Кандидат на 49 години без деца минава безпроблемно,но младите двойки с брак и без деца са контрирани с въпрос относно децата :o :o И не на последно място инжинер-химик засега е оставен на "изчакване" :tmi:
Някой преди беше писал,че всичко било математика и точки.Е,добре но факторите за селекция определено куцат в този им вид. :!:
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
choky
Мнения: 177
Регистриран на: Вто Май 30, 2006 7:06 pm

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от choky »

Младите двойки, на които им е зададен такъв въпрос, могат просто да отговорят, че не желаят да отговарят на подобен въпрос, защото е личен. А не да се стъписват и да тръгва всичко с главата надолу после...Толкова ли е трудно? Ама личен ли бил въпроса, не бил ли личен...Голяма дилема. Ми да личен е и? Няма право никой да го задава ли?

Кандидатът на 49 години минавал безпроблемно...Ми минавал, защото не може да се хване за нито една от точките му и да я отнеме. А и само кандидата знае какви усилия му е коствало за да мине така "безпроблемно". А отличните му езици??? Ама отстрани е "безпроблемно"...да...По-лесно е да се обсъжда...

И да, математика и точки е всичко - стигат точките - минаваш, не стигат - не минаваш. Нищо не им куца...радвайте се, че не "реже поголовно," а оставя вратичка с проверката на дипломите (причина за това, определено има. Не мислете, че си ги взема ей така, защото и е скучно и се чуди на кой какъв кусур да намери...).

Колко пъти се каза, че всичко е единствено и само в ръцете на кандидатите. АКо са сигурни в себе си, в нивото на езиците и в това, което представят като документация -- ще са със самочувствие, уверени, и всичко ще е ок.
От сърце желая успех на бойците, а на мрънкащите - каквото и да пожелае човек..те пак ще търсят под вола теле!
Умея да мълча на седем езика
Misho76
Изгонен от форума
Мнения: 485
Регистриран на: Пет Авг 19, 2011 10:38 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от Misho76 »

Choky хахаха това вече е прекалено!Към теб бих имал само един въпрос Дали твоето интервю е продължило точно 2,5? Ако си чел/а задълбочено постоветее ще видиш че това въобще вече не е математика!Това е изкуствено задържане на кандидатите по неясно какви причини!Извода който направих аз е :Със сертификат за езици-лошо без сертификат пак лошо Тогава????Задържането на дипломите далече не означава положителен изход !Дай боже да е положителен пожелал съм го от сърце!Но Мадам не е споменала,че всеки със задържани документи ще получи положителен отговор.Тогава?Остава само да се надявате и да чакате,но вече със задържани документи :tmi: Не бъркайте анализирането с мрънкане само!В момента се намирам в страна,която ми дава много,която ме е пуснала като нормален гражданин на Света,а не като престъпник!Която освен,че не ми е задържала нищо ми дава много за де се чувстваме прекрасно!Пиша тук обаче постоянно,защото емоциите ни са вповече понякога,защото тук има хора на които страшно много държа и които са ни помогнали и на нас самите много!Винаги сме се оправдавали с " ами чакам от....ще си чакам още....и така чакането продължава.Но докато си чакаме се случват понякога много други варианти на които обръщаме гръб и после съжаляваме.Моят апел за пореден път е:ако имате и минимални други шансове,действайте защото трябва да сте сляпи за да не виждате едни подобни действия как ви задържат изкуствено съдбите!
DSC 05/07/2011
Получени във Виена 06/07/2011
Accuse de reception 16/02/2012
e-mail листа на чакащите дата 15/08/2012
TOEFL iBT 2013
TCFQ B2/B2;B2/C1
mladen/reni
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Окт 30, 2011 11:35 am

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от mladen/reni »

Misho76 по въпроса ти за задържаните дипломи 4есно казано нямам отговор ,защото аз съм придружаващ кандидат а задържаха моите дипломи.Дипломите ми зза бакалавар и магистър неносят точки за търсена професия но ще ги проверяват а дипломата ми от средното която носи 6 то4ки- даже не я поиска да япогледне :^) Страно е вси4ко това, но ще видим какъв ще бъде крайния резултат
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Ние и двамата сме инженер-химици и на нас ни каза,че ако решат,че дипломите ни са истински ще получим писмо,в което ще кажат какво ниво на френски трябва да защитим и в рамките на една година да им изпратим сертификатите.
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от karelia79 »

emis, излиза, че дори и да се убедят, че са ви истински дипломите - пак няма да ви пратя сертификати, а ще чакат И езикови тестове, така ли?

Защото ако това е така, значи наистина процедурата ще отиде 4 години. Да не говорим наистина за параграф 22, който се получава - на едните им занижават, въпреки сертификати; на другите им искат сертификати, въпреки че "уж" не са задължителни?!?!?

Libre, мисля че вие сте на практика с положителен отговор, обаче явно ще си почакате още половин годинка. Мисля че всички вие, след определена дага, го отнасяте заради някой Бай Ганьо, който се е направил на много хитър. :(
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
emis
Мнения: 119
Регистриран на: Пет Окт 15, 2010 3:09 pm
Местоположение: BG-to

Re: Пролетна сесия - Март/Април 2013

Мнение от emis »

Ами на практика така се получава,но като чета какво се случва,мисля че на всички без сертификати искат такива да им бъдат изпратени,нека да ни върнат дипломите и да видим какво ниво ще ни искат да доказваме.
DCS Vienna-10/08/2011
интервю 05.04.2013-10:30h
сертификати-17.02.2014
документи до Нова Скотия-25.02.2014
покани за медицински-17.08.2015
Медицински изследвания-04.09.2015
Покани за визи-22.09.2015
Полет 04.06.2016
Публикувай отговор