Интервю Октомври 2012г.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Aelia »

Поздравления на преминалите успешно! :handshake: :party:
Ние се тревожим и добре че скоро му идва края. По единия или другия начин. :|
Аватар
brigo
Мнения: 32
Регистриран на: Пет Окт 12, 2012 2:20 am
Местоположение: Montréal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от brigo »

:o:
март 2011 - DCS Виена
ноември 2011 - акюзе
октомври 2012 - интервю
ноември 2012 - документи Нова Скотия
февруари 2013 - мед. изследвания
август 2013 - покана за визи
полет - 25.09.2013
Аватар
balbi
Мнения: 2847
Регистриран на: Чет Авг 28, 2003 6:32 am
Местоположение: Sibir

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от balbi »

Aelia написа:Ние се тревожим и добре че скоро му идва края. По единия или другия начин. :|
Спокойно! Каквото трябва да стане - ще стане! Само напред! ;)
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от tonich »

brigo написа: :o:
Много силно първо мнение, brigo.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
minchev
Мнения: 167
Регистриран на: Сря Ное 02, 2011 12:49 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от minchev »

tonich написа:
brigo написа: :o:
Много силно първо мнение, brigo.



:y:
Документи, Виена - 28.10.2011
Осребрен чек - 29.02.2012
accusee (e-mail) - 05.06.2012
pavel_12
Мнения: 36
Регистриран на: Вто Окт 18, 2011 11:28 am

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от pavel_12 »

Здравейте,
някой има ли информация дали успешно преминалите са само семейни с деца или има и индивидуални кандидати :)

Благодаря Ви и успех на следващите ;)
Изпратени документи: 11.11.2011
Осребрен чек: 29.02.2012

Успешно интервю: 15.11.2013
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sahida »

Здравейте на всички,

За пръв пиша във форума, но ви чета от време на време. Искам да разкажа как мина нашето интервю на 12.10. Ние бяхме от 14:30 часа. Бях видяла мнение, че всичко е решено предварително и аз смятам така.
Господинът ми зададе 2 въпроса на англ.( като водещ кандидат)- къде живея и какво работя. Вторият не разбрах изобщо :lol: ( англ. му наистина не е много ясен), така че не отговорих иначе можех да кажа с 2, 3 изречения.
Както и да е. После ме пита на фр. на колко съм години, имам ли деца.Започна с дипломите-само ги погледна, после за стажа...ТУК ВНИМАВАЙТЕ И ДОБРЕ СИ СМЕТНЕТЕ ГОДИНИТЕ. Понеже имам 2 деца и все още съм в майчинство с второто нямам много стаж. Преводачката сметна,че имам само 6 мес., което не беше вярно. Според нея през 2008 не съм работила( а аз имам 8 мес. работа+ 4 мес. болничен). Изпитващият се опита да ги сметне, но и той не успя.В крайна сметка останах с 6 мес. стаж. После ме пита какво смятам да работа-отг. само с 1 дума. Търсила ли съм работа-да, дадох обяви,к' не погледна. Да кажа 2 ценности за Квебек. И през цялото време ме проверяваше с върпоса дали имам деца.Това беше.
Съпругът ми го пита кога е завършил, къде работи.Неговият проверяващ въпрос беше откога е на тази работа?
И с това се приключи т. нар. интервю.
Относно новите док.,нашите ги взе, з' имаме второ дете, а това си е промяна в досието и само провери дали е платена таксата.
Г-н Алсид беше наясно с нашият случай, обедени сме. Човекът беше решил да ни даде сертификати,з' в противен случай можеше да се заяде още в началото за англ. Усещането беше такова. Задаваше въпроси, които изискваха отг. с по 1, 2 думи. Наистина той сверяваше само истинноста на фактите, изложени в досиетата ни.
Включих се, за да напиша, че няма смисъл от притеснения, че СПОРЕД НАС предварително е решено дали ще вземете или не сертификатите и че човекът е много мил и в никакъв случай не се заяжда. Освен това, следете както превежда преводачката, че тя греши. И за атестацията на мъжи ми от работата се опита да се заяде ама той я обори.
Ако имате въпроси , питайте.
Успех на всички!
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Само питане по декларирани нива на френски и дали сте търсени професии.
Май натам отиват нещата,че всичко е ясно предварително и ако ще на врата си да стъпим,нищо не можем да направим.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sahida »

stoikova написа:Само питане по декларирани нива на френски и дали сте търсени професии.
Май натам отиват нещата,че всичко е ясно предварително и ако ще на врата си да стъпим,нищо не можем да направим.
Има нещо вярно.
Аз съм с Френска филология от БГ, Recruteuse от Франция и С1 ниво от Женева. Но изобщо нищо не съм споменавала относно стажовите ми извън БГ...НИЩО.
На въпросът каква диплома имам- казах само Френска филология и това беше( Няма как да не е знаел за моите пътувания предварително). Освен това каза,че съм била декларирала повече стаж, а той бил само 6 мес. (т.е. той познава досието).
Съпругът ми е само с езикова гимназия, но пък работи в голяма американска компания като Agent de recouvrement,което си е търсена професия за момента.
Така, че това са двата фактора, които натежават най- много според мен- ЕЗИК и ПРОФЕСИЯ( по-скоро стаж) по нея.
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Aelia »

В момента попълвам новият формуляр DCS и запецнах на въпроса competеnces linguistiques. Ние изпратихме според старите изисквания и нямаме доказателство с DELF, DALF, IELTS и т.н.
Какво да попълним в такъв случай? :?:
Последно промяна от Aelia на Съб Окт 13, 2012 10:18 am, променено общо 1 път.
stoikova
Мнения: 81
Регистриран на: Вто Ное 15, 2011 3:24 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от stoikova »

Нали някой беше питал и му бяха отговорили ако няма адекватен отговор да не пише нищо и офицерът щял да реши.
Ние нищо не сме писали,защото сме на същия хал.
Виена 31.03.2011
Интервю 23.10.2012
Нова Скотия 12.11.2012
Медицински формуляри 04.03.2013
Покани за визи 07.08.2013
sahida
Мнения: 46
Регистриран на: Пет Юли 13, 2012 4:59 pm

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от sahida »

Aelia написа:В момента попълвам новият формуляр DCS и запецнах на въпроса competances linguistiques. Ние изпратихме според старите изисквания и нямаме доказателство с DELF, DALF, IELTS и т.н.
Какво да попълним в такъв случай? :?:

Ние бяхме в заварено положение-нищо не сме писали за езиците. Не си бяхме залепили и снимките, той сам го направи. Подписахме се на формулярите и то защото аз се сетих иначе щяха да заминат и така, без дата и подписи. Изобщо не погледна кое как е попълнено.
Така, че няма място за притеснение :)
Aelia
Мнения: 51
Регистриран на: Вто Апр 07, 2009 5:02 am
Местоположение: Montreal

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от Aelia »

Мерси много, Сахида! :handshake:
mare_sr
Мнения: 121
Регистриран на: Сря Ное 03, 2010 3:24 am
Местоположение: Montréal, QC

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от mare_sr »

sahida написа:.
Аз съм с Френска филология от БГ, Recruteuse от Франция и С1 ниво от Женева. Но изобщо нищо не съм споменавала относно стажовите ми извън БГ...НИЩО.
На въпросът каква диплома имам- казах само Френска филология и това беше( Няма как да не е знаел за моите пътувания предварително). Освен това каза,че съм била декларирала повече стаж, а той бил само 6 мес. (т.е. той познава досието).
Съпругът ми е само с езикова гимназия, но пък работи в голяма американска компания като Agent de recouvrement,което си е търсена професия за момента.
Така, че това са двата фактора, които натежават най- много според мен- ЕЗИК и ПРОФЕСИЯ( по-скоро стаж) по нея.

Най-напред честито :party:
Кога сте си подавали документите?
Съпругът Ви е с френска или английска гимназия?
При това положение с търсена професия, на сертификатите писали ли Ви с приоритет, и на полето Connaissances linguistiquess какво Ви писа F или NF ?

Между другото също така, при другите които са минали интервюто за езиковите познания какво Ви писа, както и на точка 19. remarque какъв код имате?
Аватар
domino
Мнения: 1148
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:27 pm
Местоположение: Toronto

Re: Интервю Октомври 2012г.

Мнение от domino »

Описах как мина нашето интервю, но малко се увлякох и станаха 4 страници. Та сега се чудя какво да ги правя. Ако ги сложа тук ще стане едно дълго мнениеее.... А като знам аз как не обичам да чета дълги мнения...Та въпросът е: Тука ли да го поствам или някъде другаде?
”Do not be wise in your own ieyes”
Solomon the son of David, king of Israel
и кинг на пра, пра,...пра дядото на Пумпи,
внук на Леон
Публикувай отговор