Pauline Marois печели изборите

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

umeiko написа:Нарича се параграф 22. Черните са бедни, затова не могат да си позволят добро образовние, като резултат не могат да си намерят добра работа, и си намират ниско платена работа, и като резултат са по склонни да извършат престъпление. Затова е бил целият вой против това "научно" изследване, а не че е дискриминационно. По тази логика, колко българи са били президент на УСА? И това значи ли че българите са некадърни и неспособни да бъдат президенти на УСА? (отговорът е ДА :) ).
Или с други думи, за да се сравняват ябълки с ябълки, трябва да сравняваш ябълки с ябълки. Сиреч взимаш извадка от 100 черни, бели, азиатци и т.н.. с еднакви доходи, образование и положение и т.н... и смяташ кой колко е престъпен. След това правиш изводи....
Никой не е казвал че е дискриминационно, а че е тенденциозно по скоро. И твоите аргументи сьщо бяха изтькнати за да опровергаят тези тестове.

Друго интересно нещо което беше дискутирано и което уж обеснява защо някои раси имат по малко кеф за учене и сьответно остават малко или много по често аутсайдьри в западните общества, е начиньт по който културно му се вьзприема какво значи да успееш в животьт.

Например, за белите, най вече западноевропейските култури и азиатците, става вьпрос за добро образование и придобиване на престижна професия което води до материално задоволяване. Като си направил това се казва че си успял в животьт. Това важи мното и за бьлгарите.

Докато при други раси като някои от Африка и Азия като Индия и мюсулмански дьржави да се реализираш в животьт се гледа по различно му.
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от anxeli »

Е те евреите поне не се оплакват сега :D , но явно белия човек християнин ще плаща за простотията си безкрайно |( ...
Циганите - на Сатурн !
crusader
Мнения: 479
Регистриран на: Съб Сеп 26, 2009 11:11 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от crusader »

pumpy написа: Изгледах 11 минути от този филм. Това, което разбрах до сега е, че някои са страдали заради религията на други. Доколкото ми е известно ДНЕС Канада е светска държава. Ако църквата се е свинила да бъде така добра да си плати за гяволъка, но не разбирам защо аз трябва да плащам заради свинщините на други хора.
А какво е правила държавата по времето на тези престъпления ? Чоплела е семки или удобно не са знаели какво става ?
Omega3
Мнения: 1811
Регистриран на: Пон Май 21, 2007 3:14 pm
Местоположение: Bois des Filion

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Omega3 »

Имайки предвид че до скоро белите кьдето и да са стьпили са колили, избивали, и теризирали, индинаците в Канада може да се смятат направо за кьсметлии. Жалко е, ама така е. Само да сравним сьдбата им на тези от САЩ и латинска америка и мисля че разликата е огромна с тази на индианците от Канада.

Сега дали нещата могат да се поправят, ами не знам. Как биха могли белите да платят за бешчинствата които са вьршили?

На мен ми харесва тяхното уважение кьм природата и духовната им врьзка с нея и че не я виждат само като източник за задоваляване на материални нужди така както други.
pumpy
Мнения: 10244
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от pumpy »

crusader написа:
pumpy написа: Изгледах 11 минути от този филм. Това, което разбрах до сега е, че някои са страдали заради религията на други. Доколкото ми е известно ДНЕС Канада е светска държава. Ако църквата се е свинила да бъде така добра да си плати за гяволъка, но не разбирам защо аз трябва да плащам заради свинщините на други хора.
А какво е правила държавата по времето на тези престъпления ? Чоплела е семки или удобно не са знаели какво става ?

Не знам и не ми е работа да знам. Ако има престъпление, все ще да има доказателство и наказание по съответния ред.
Но много се отплеснахме. Темата е за Кебек и сепаратизма. Ако се стигне до референдум, аз ще направя всичко съзможно да се запиша пак в избирателните листи и ще гласувам за отделяне. Така ще помогна на неоправданите да живеят щастливо ;)
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от seeker »

Нинушев,
Отиди да видиш какво знаме се вее над Форт Шамбли и ще разбереш къде им е болката на квебекарите.
Много смешно ми стана веднъж като казах пред учителката ни по френски, квебекарка, че съм посетил форта през неделята. Тя вдигна гордо глава и каза: "Много история има там!" Аз съм обиколил повечето крепости на България и знам, че дори в най-малката срутена кула има много повече история отколкото в най-известния квебекски форт.
Аз ги разбирам квебекарите. Ще представя един пример от нашата история. Ще цитирам по памет Достоевски и Захари Стоянов. Когато руските войски минали Дунав и заварили в поробените български земи къщи, каквито те не били виждали дотогава - пълни със стока, дворовете големи и богато засадени, стадата, лозята и всичко останало, сред тях започнал смут, брожение. От какво идваме да ги освобождаваме, питали довчерашните крепостни селяни. Та те живеят по-добре от нас! Този въпрос задавали и на българите, които срещали. А българите им отговаряли - от турко.
Един гръцки писател казва, че на човек му трябват пет неща, за да е щастлив. В момента книгата не е пред мен да ги цитирам точно, но всеки може сам да предположи кои са нещата. Ако едно от тях липсва не е същото.
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Ninushevi »

Seeker, определено ще отида!Доста ме заинтригува, а и подобни неща са ми много интересни по начало. Пък и ми се ще да понауча доста неща за историята тук. Тя, дори и на много по-малко години от българската, определено си мисля, че има какво да покаже и каже! Струва ми се , че тази тема се получава вече доста прилична и интересна. Не винаги споровете тук се оказват само празни приказки и перчене! Благодаря!
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Bistra »

Ааа и аз съм била там. Един Мосю облечен като мускетар показва на живо как се стреля с мускет. :party:
И във fort Lennox съм била и да ви кажа под секрет ( да не чуе Полин Мароа)...там повече ми хареса, защото униформите на англетата са били червени...Ех! ;)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
ivanko13
Модератор
Мнения: 3602
Регистриран на: Сря Юни 29, 2005 5:02 pm
Местоположение: Toronto

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от ivanko13 »

seeker написа:Ще представя един пример от нашата история. Ще цитирам по памет Достоевски и Захари Стоянов. Когато руските войски минали Дунав и заварили в поробените български земи къщи, каквито те не били виждали дотогава - пълни със стока, дворовете големи и богато засадени, стадата, лозята и всичко останало, сред тях започнал смут, брожение. От какво идваме да ги освобождаваме, питали довчерашните крепостни селяни. Та те живеят по-добре от нас! Този въпрос задавали и на българите, които срещали. А българите им отговаряли - от турко.
Така е... То и затова с голям зор са се събрали 7000 души българи да вземат участие в тази война... Не знам колко биха събрали кебекарите обаче :?:
"Нищо велико на този свят не е постигнато без страст"
Георг Вилхелм Фридрих Хегел
Аватар
Chomsky
Мнения: 272
Регистриран на: Пон Сеп 08, 2008 1:35 pm

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Chomsky »

Ще ме познате по тази лепенка на заддннта бронян а колата ми

http://www.cafepress.ca/+decide_nothing ... ,235722091" :D

Какво нанижите френските квебекчани. Нека си имат право на желание за отцепване, може ли и за това да им берем сега гайлето.
Ала ние сме също граждани на тази държава и ние имаме пълни политически права и отговорности. Харева ли ви или не, ние сме също попадаме за политико-географската маска "квебекчани". В качеството си на такива, вашето мнение по повода на квебексия суверенитет е точно толкова значимо за държавата, колкото и това на който и да дръг гражданин.
леко, не се нервирайте, че ще остареете бързо.
seeker
Мнения: 304
Регистриран на: Вто Юли 27, 2010 8:37 am

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от seeker »

Чомски,
Виждам две противопложни позиции в последното ти изказване. Коя, все пак, е твоята?

Аз веднъж цитирах точно тези думи на Сталин и ми беше отговорено: не правете паралели с вашата страна. Все пак за мен е интересен фактът как точно в края на преброяването след гласуването разликата между националистите и либералите така силно намаля. Това е много удобна позиция за всички политически сили, но едва ли зарадва избирателите на Маруоа.
За себе си мисля, че истината твърде често е посредата. Нямам право да се отхвърля възможността сам да определям бъдещето си. Тази възможност ни е дадена от Бог.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от grozdan »

Няма смисъл от спецулации. Кебек няма да се отдели, ако ще пекистите да имат мажоритарно правителство. Няма начин! Просто поредния предизборен трик, обещания-обещания. Сега госпожата няма да изпълни дори половината и е аут. Отделно, икономиката на Кебек не би могла да понесе отделяне. Няма смисъл да се палим за глупости :)
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
some
Мнения: 1380
Регистриран на: Пет Апр 23, 2004 7:33 am
Местоположение: Harmanli

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от some »

До сега е имало два референдума, последния са го изпуснали с мъзга.
Некой слънчев ден ще се окажем всички в една пропаднала държава отделена от Канада.
Дори да не успеят на следващия референдум, който несъмнено ще го има щом 1/3 от тукашните са зомбирани по него, качеството на живота заради самото упражнение и несигурността ще падне драстично.
Аз не бих залагал много много на разумността на квебекарите ... имайки в предвид опита си сред тех, повечето са селски шовинисти и малко им трябва некой ден да подпалят по нанадолнището.
Аватар
Kpetrov
.
Мнения: 8444
Регистриран на: Чет Яну 15, 2004 4:31 am
Местоположение: KIRIBATI
Обратна връзка:

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от Kpetrov »

Вчера мярнах някакви новини за иберийците и там се чувало, че Каталония иска да се цепи от Испания.
Аватар
NavinBG
Мнения: 64
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 6:28 pm
Местоположение: Монреал

Re: Pauline Marois печели изборите

Мнение от NavinBG »

Въпрос:
Коя провинция желаеше да се присъедини към Калифорния? :(
Публикувай отговор