Малко въпроси ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Малко въпроси ???

Мнение от roumensp »

Ганьо, проблема не е нито в самия социал (има го в почти всяка държава), нито в завистта, а в това че някои хора лъжат системата и го получават без да имат право (например работейки на черно в същото време). Предполагам се досещаш, че това е за сметка на балъците, работещи "на бяло" и плащащи данъци.
Лично аз не виня толкова тия, които го правят, колкото държавата за това, че не осъществява необходимия контрол при отпускането на помощи.
Моето мнение е, че социал трябва да има, но професия "социалкаджия" - не.
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Малко въпроси ???

Мнение от mufc »

roumensp написа:Ганьо, проблема не е нито в самия социал (има го в почти всяка държава), нито в завистта, а в това че някои хора лъжат системата и го получават без да имат право (например работейки на черно в същото време). Предполагам се досещаш, че това е за сметка на балъците, работещи "на бяло" и плащащи данъци.
Лично аз не виня толкова тия, които го правят, колкото държавата за това, че не осъществява необходимия контрол при отпускането на помощи.
Моето мнение е, че социал трябва да има, но професия "социалкаджия" - не.
:y:
Manchester United Football Club
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от IFF »

bai_ganiu написа:
mufc написа:Бреййй, този социал бил доляма далаверка.
Еми съвсем нормално е да има завист ]:)
Сигурно е трудно да се уреди човек с едно социалче.
Rall , колкото и да обяснява не може да ские зависта си...
Да съвсем нормално е да има завист, нали сме все пак българи, ние това го можем повече и най-добре от всички по Света. Проблема не е в социала дали ще го има и кой ще го има, а ми просто в чистата човешка завист най-характерната черта за нашата националност, с която обикновено се гордеем, демонстрираме и хвалим, а не се срамуваме... :!:
Не става въпрос за завист, зависи от човека. При мистър дъ-то, например, става въпрос за злобеене, щото като си получи чека и си види удръжките, му се изправя косата, разбирам го, аз като вземах $10/ч за 36 часа получавах $305 и некви стинки.. На Бистрето хич не и пука, просто няма по-интересни теми и си чеше езика в тая. При Аблад е избиване на комплекси, намерил си е някакъв смешен повод за гордост:" Вижте ме, аз никога не съм бил на социал, много съм кадърен!", нещо доста смешно на фона на скорошното му признание, че са му трябвали 3 години за да стигне заплата от $15/ч. Едно АЕС да изкараш(една година) и почваш на толкова. Ама нали е по-добре да правиш дребни ремонти по къщята..., който го мързи да учи...ще си остане цял живот на нивото на местните, дето нямат и 8-ми клас завъшен.
Но всички те имат нещо общо, виждат някава връзка между нивото на данъците и разходите за социал. И друг път съм им го казвал,.... но няма кой да чуе. Преди 15 години социала е бил $500 и сега е пак толкова. Като сметнем фактора инфлация, се вижда че сумата днес е значително по-малка от тогава. Та да питам хората, които са от по-дълго време тук, дали са усетили примката на данъците да се е поолабила малко?
Другото общо между тях, е че са дошли от България с едно унаследено и тежко увредено мислене-нямат доверие на демокрацията, на системата която се крепи на ГЛАСУВАНЕТО. Това че има социал и че падат мостове е грешка на гласоподавателите, защото те са избрали тези които вземат решенията.
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

grozdan написа:Я пак? Очевидно е, че не можеш да разбереш, че има хора и хора. Защо така лесно поставяш всички българи под един знаменател?
Срам ли те е, че си българин?
Малко... не чак толкова колкото факта, че има такива като теб и останалите самохвалковци в този форум дето се пляскате като чи...и на мокър пясък защото има аудитория пред която да блеснете... чи....ска работа... За това държавата ни има такъв рейтинг и такъв имидж по Света... Ей такива ходят и ни прославят... "Работачи"... работливи, че и родолюбци, ама не си стоите в БГ и да бачкате докато ви се обърне хастара, ами сте дошли именно тук дето дават социал... Иначе знаете да драскате на дълго и на широко колко сте велики и незаменими... А що се отнася до социала няма да ви отварям тепърва очите за кого е измислен и кой се възползва на макс. 100% до живот с професия социаладжия... Много сте далеч от истината...!
Quod medicina aliis, aliis est acre venenum - Това, което за един е лекарство, за друг е отрова.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от grozdan »

bai_ganiu написа:
grozdan написа:Я пак? Очевидно е, че не можеш да разбереш, че има хора и хора. Защо така лесно поставяш всички българи под един знаменател?
Срам ли те е, че си българин?
Малко... не чак толкова колкото факта, че има такива като теб и останалите самохвалковци в този форум дето се пляскате като чи...и на мокър пясък защото има аудитория пред която да блеснете... чи....ска работа... За това държавата ни има такъв рейтинг и такъв имидж по Света... Ей такива ходят и ни прославят... "Работачи"... работливи, че и родолюбци, ама не си стоите в БГ и да бачкате докато ви се обърне хастара, ами сте дошли именно тук дето дават социал... Иначе знаете да драскате на дълго и на широко колко сте велики и незаменими... А що се отнася до социала няма да ви отварям тепърва очите за кого е измислен и кой се възползва на макс. 100% до живот с професия социаладжия... Много сте далеч от истината...!
Аз по-скоро си мисля, че рейтинга на България пред света се определя от хора като теб, отколкото от такива като мен. На мен ми е ясно, че съм тука за социала, обаче ти защо си тук?
И моля те - не ми отваряй очите, нека си остана прост!
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
novotel
Мнения: 47
Регистриран на: Сря Юли 14, 2010 9:14 am
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от novotel »

Не знам какви сте и с какво се занимавате, но лошото е, че облика на българите по света се определя по-скоро от такива сънародници като в статията по-долу. Забележете къде пребивават легално ;)

http://www.dariknews.bg/view_article.ph ... _id=809932"
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Rall »

Ганчо, не се хваля никъде с нищо. Дадох ти отговор на въпроса който сам постави. Относно работата ми в Бг, да и там работех "докато ми се обърне хастара" просто това което получавам тук ми осигурява по-сносен живот от това което получавах там.
Незнам дали си обърнал внимание но никога не съм бил против хората които са на социал. Просто на "бяло" изкарваш повече и на всичкото отгоре легално! Именно затова не разбирам защо седиш на социал и работиш на "черно". Иначе смятам, че в едно развито общество, никой не трябва да задължава някой да се труди за да оцелява. Човек трябва да е спокоен, че има осигурен покрив над главата и ядене 2 пъти дневно, точка! Ако искаш повече екстри вече ще требе да се понапънеш малко! Относно данъците аз гледам сумата под чертата. Не ме интересува колко получавам "преди" удръжките. Ако за момент си представим, че изчезнат всякъкви данаци и такси, мислите ли че една камериерка ще взима $12 на час? Ми няма, пазара на труда ще се саморегулира и минималната заплата ще е много по-ниска отколкото е сега. Това е в границите на ненаучната фантастика разбира се, сещате се какво ще се случи без полиция, армия, лекарска помощ, подръжка на пътища и т.н.
Dead Eyes See No Future
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Bistra »

bai_ganiu написа:Малко... не чак толкова колкото факта, че има такива като теб и останалите самохвалковци в този форум дето се пляскате като чи...и на мокър пясък защото има аудитория пред която да блеснете... чи....ска работа... За това държавата ни има такъв рейтинг и такъв имидж по Света... Ей такива ходят и ни прославят... "Работачи"... работливи, че и родолюбци, ама не си стоите в БГ и да бачкате докато ви се обърне хастара, ами сте дошли именно тук дето дават социал... Иначе знаете да драскате на дълго и на широко колко сте велики и незаменими... А що се отнася до социала няма да ви отварям тепърва очите за кого е измислен и кой се възползва на макс. 100% до живот с професия социаладжия... Много сте далеч от истината...!
Драги Господин Ганьо,
Аз не се бия в гърдите, че съм положителна личност, защото всъщност не съм. Не искам да служа на никого за пример,малко ме засяга дали ти взимаш социал и че си си го избрал за цял живот.IFF се опита да ти каже защо пиша в тази тема, Благодаря за което!
В България бях добре и тук също съм добре.Никога не съм се лишавала от нищо и винаги съм работила. Единствената причина, която ме накара да имигрирам в Канада и по-специално в Монреал е, че имам семейство тук.Ако нямах, може би въобще нямаше да имигрирам - не ми беше въпрос на живот и смърт, това е. България по света не държа да прославям, но от това поне как се представям не смятам, че я срамя в никакъв случай. Не съм нито кой знае колко работлива, родолюбец не съм в никакъв случай. Гледам да живея в мир с хората и да не съм в тежест за обществото. Питаш дали това ми носи щастие, може би? Да смятам, че ми носи.Не се оплаквам и смятам,че съм един щастлив възрастен човек - без комплекси.Айде, със здраве, защото ти си тоя, който се оплаква, че е прецакан! :)
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Странджата »

Преди известно време,сигурно щях да се включа доста пиперливо в темата.Но сега гледам да съм в мир със себе си и бай социаловците! :) А какво нещо е прозорливостта на големите личности!Алеко откри и възпя чудесата,и красотите на Северна Америка,а неговото най-колоритно творение го последва след близо 150г, с целия си балкански чар!
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Nick(olov) »

bai_ganiu написа:
grozdan написа:Я пак? Очевидно е, че не можеш да разбереш, че има хора и хора. Защо така лесно поставяш всички българи под един знаменател?
Срам ли те е, че си българин?
Малко... не чак толкова колкото факта, че има такива като теб и останалите самохвалковци в този форум дето се пляскате като чи...и на мокър пясък защото има аудитория пред която да блеснете... чи....ска работа... За това държавата ни има такъв рейтинг и такъв имидж по Света... Ей такива ходят и ни прославят... "Работачи"... работливи, че и родолюбци, ама не си стоите в БГ и да бачкате докато ви се обърне хастара, ами сте дошли именно тук дето дават социал... Иначе знаете да драскате на дълго и на широко колко сте велики и незаменими... А що се отнася до социала няма да ви отварям тепърва очите за кого е измислен и кой се възползва на макс. 100% до живот с професия социаладжия... Много сте далеч от истината...!
Явно сезонът на депресиите е започнал :rofl:
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

Nick(olov) написа:Явно сезонът на депресиите е започнал :rofl:
Този сезон си е стария и започна още преди няколко десетилетия, серията е от по-новичките, по-лошото е, че няма изгледи да отмине скоро, а се задава и още по-лош и много по-тежък... :x :(
Quod medicina aliis, aliis est acre venenum - Това, което за един е лекарство, за друг е отрова.
IFF
Мнения: 2495
Регистриран на: Чет Юни 22, 2006 9:30 am
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от IFF »

Тук могат да се разгледат различни програми за учене- http://inforoutefpt.org/default.htm"
Тук може да се сметне приблизително стипендията- http://www.afe.gouv.qc.ca/"
Този сайт е доста интересен, може да се избере специалността и да се види какви са изискванията, пласмента и прочие- http://www.metiers-quebec.org/"
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Малко въпроси ???

Мнение от 7George »

Mr.D написа:
grozdan написа: Виж даньците да не ги намаляват но да се пренасочат в полезни неща.
За пьтищата в Калгари да не говирим на какво положение са - трагедия. Сравнявам ги с Америка.
За мене са като масло, ама явно не ги сравнявам с американските. А ти не си бил в Монреал явно.
Embrace your climate change!
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Малко въпроси ???

Мнение от 7George »

grozdan написа: Не мога да разбера какво ви пречи социала. Ми нека го има. Вие мислили ли сте защо го има? Очевидно има и ползи. Айде въпрос с повишена трудност:
Какви са ползите от социала за обикновения данъкоплатец?
Сещам се за поне три ползи без много да се замислям:
- спада социалното напрежение;
- намалява престъпността;
- както и конкуренцията на трудовия пазар;

А "социала" в Квебек е само частен случай от мнооогото социални програми и плащания в Канада. Взимал съм за кратко време такива в 2 други провинции (работейки официално) и знам как става. в NL ставаше и по телефона, и не питаха даже защо не работиш. Ами детските надбавки, дето всеки е взимал почти? А питате ли се какво щеше де е, ако индианците не получаваха своите облаги в резерватите примерно? Щяхме да спим с пушките може би. И може би щеше да е като в щатите, нали от там сте се изнесли доста от вас...
Embrace your climate change!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Малко въпроси ???

Мнение от ablood »

Няма спор, че социалът намалява престъпността. Наличието на гладни, озверели индивиди веднага се отразава.

Затова веднага бих го препоръчал на новодошъл крадлив циганин. По-добре да го храним, отколкото да ни крадва.

Някои съфорумници обаче го препоръчват на ВСИЧКИ новодощли, че ТРЯБВАЛО дя излязат за "известно време". Да се били ориентирали. Сякаш всички са на едно ниво с тях. Някои се ориентират за нула време.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
Публикувай отговор