Малко въпроси ???

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в провинцията.
Публикувай отговор
paraf78
Мнения: 75
Регистриран на: Сря Авг 24, 2011 8:24 pm
Местоположение: Lachine/Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от paraf78 »

:D абее какво сте ги захапали хорицата на социал. :D :D :D :D

Човек вече да се замисли, че май им завиждате или ........ просто си нямате друга по смислена работа, та ги обсъждате.
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Nick(olov) »

:y:
ablood написа:
bai_ganiu написа:А за нормалната работа теоретично е така, но никой не те допуска до нея, защото ти миришат чорапите и си просто един емигрант
Хм. Странно как на повечето емигранти не им миришат чорапите, а бачкат, доказват се, практикуват и си уреждат
нормална работа и живот, докато професионалните социаладжии "се ориентират".

Много ми е нелепо някой неудачник като почне да се жалва, че го били дискриминирали. |(
:y:
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Koko »

paraf78 написа::D абее какво сте ги захапали хорицата на социал. :D :D :D :D

Човек вече да се замисли, че май им завиждате или ........ просто си нямате друга по смислена работа, та ги обсъждате.
Това е вечният спор - за и против социала - откакто съществуват интернет форумите, и предполагам че този спор ще се води докато има имигранти и в провинция Квебек лесно дават социални помощи.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

Rall написа:...Аз съм сменил 5 работи откак съм тука... Никъде , ама наистина никъде не съм се сблъсквал с някакво по-различно отношение отколкото към местен работник. Винаги съм напускал по собствено желание и винаги шефовете ми са ми казвали, че в момента в който поискам да се върна, почвам веднага. Само на първата ми работа имах колеги чужденци от къде ли не, на всички останали аз съм единственият "канадец" роден извън Канада ;) всички са местни и мога да ти кажа, че бая народ изпратих и то с повече стаж от мене... та ако проблема не е наистина в някакъв гаден началник...
Ти наистина ли си вярваш като пишеш тези фантасмагории?! :fubar: Нада ли има някой дето да ти повярва освен теб самия, ама ти пиши, пък знаеш ли...? Щом си толкова незаменим и голям специалист пък и "канадец" на това отгоре... Интиресно аджи ба, защо си сменил 5 работи като никой не те е гонил и всичко е било от хубаво, по-хубаво, че чак прекрасно, чак да ти завиди човек и на късмета и на всичко... Явно доста чорапи си изпрал, за да стигнеш този прогрес... със сигурност ще кръстят някоя улица на твое име тука така правят с хората като теб, че току виж и паметник ти спретнали то това е тяхната история...
paraf78 написа:
:D абее какво сте ги захапали хорицата на социал. :D :D :D :D

Човек вече да се замисли, че май им завиждате или ........ просто си нямате друга по смислена работа, та ги обсъждате.
Абсолютно си прав,че завиждат (типичната българска черта независимо къде се намираме) това е от ясно по-ясно, но че нямат работа е ясно също, защото, ако имаха такава, нямаше да се занимават и да си губят времето да пишат тези глупости! :!: Този форум е предимно за социаладжии, защото само те единствено могат да си позволят този лукс и имат необходимото време за губене, че нали социала им плаща.... Тука хора на нормална работа нямат място и време за губене, особено за преливане от пусто в празно! :!:
Quod medicina aliis, aliis est acre venenum - Това, което за един е лекарство, за друг е отрова.
Mr.D
Баннат за 7 дни
Мнения: 747
Регистриран на: Пон Юни 20, 2011 12:54 am

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Mr.D »

Такьв като тоя Бай Ганю просто трябва да го подминеш.Не си струва. Така е роден.
Този май наистина има нужда от социaл.
Nick(olov)
Мнения: 128
Регистриран на: Нед Сеп 26, 2010 3:23 pm
Местоположение: Montreal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Nick(olov) »

Той социала си го има вече. Психолог му трябва, че проблемите му са сериозни. Къде ще търси българин обаче.........абе мъка, мъка :D :D :D
Аватар
Rall
Мнения: 2239
Регистриран на: Чет Авг 10, 2006 8:16 am
Местоположение: Raccoon City

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Rall »

Ганчо, ще ти отговоря въпреки, че хората са прави че най- добре е да гд подмине човек. Първата си работа която почнах още на втората седмица от пристигането си 2006 г. за 12.80$ на час я напуснах защото предприятието фалира. Дори след като съкратиха повече от половината персонал, ми предложиха да остана, но друга смяна и аз отказах. След това работих на сезонна работа през лятото и ми предложиха да остана и зимата но аз си бях намерил вече нещо по- интересно. На следващата работа трябваше да работя само зимата но ми предложиха да остана целогодишно и така 2 години. Един ден обаче се сдърпахме с шефа ми за глупости които нямат нищо общо с работата ми и понеже съм твърдоглав му теглих една майна и напуснах и въпреки това след два дни получих мейл, че мога да се върна когато поискам. Сега имам една работа лятото и една зимата и на двете места съм си добре и както казах изпратих доста местни с повече стаж и опит. Не смятам че притежавам някакви изключителни качества, просто си върша работата, ако смятам че нещо не ме устройва не почвам да се оплаквам, и да се правя че работя а просто напускам и край на историята. Ето за това смятам, че социала е полезен, дава ти сигурност. Нямам и против тия дето го комбинират с работа на черно но просто не им разбирам логиката.
Dead Eyes See No Future
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

Nick(olov) написа:Той социала си го има вече. Психолог му трябва, че проблемите му са сериозни. Къде ще търси българин обаче.........абе мъка, мъка :D :D :D
Ти за мен грижа не бери, аз се справям и без твоята помощ, но по-добре виж имаш ли право на очен лекар, прегледай се, ако имаш такова и си смени розовите очила... ще е по-здравословно за теб...!
Quod medicina aliis, aliis est acre venenum - Това, което за един е лекарство, за друг е отрова.
Аватар
Bistra
Напуснал форума
Мнения: 8801
Регистриран на: Сря Яну 19, 2011 12:19 pm
Местоположение: Rive-Sud de Montréal

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Bistra »

bai_ganiu написа: Абсолютно си прав,че завиждат (типичната българска черта независимо къде се намираме) това е от ясно по-ясно, но че нямат работа е ясно също, защото, ако имаха такава, нямаше да се занимават и да си губят времето да пишат тези глупости! :!: Този форум е предимно за социаладжии, защото само те единствено могат да си позволят този лукс и имат необходимото време за губене, че нали социала им плаща.... Тука хора на нормална работа нямат място и време за губене, особено за преливане от пусто в празно! :!:
Ха-ха-ха това е бисерът на седмицата!Как позна, че ти завиждам ужасно? :D
Чудя се на Rall само защо, ти, обяснява??? :D
Аз не съм странен, шантав, откачен или луд. Просто моята реалност е различна от твоята. ("Алиса в Страната на чудесата") :)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Малко въпроси ???

Мнение от mufc »

Бреййй, този социал бил доляма далаверка.
Еми съвсем нормално е да има завист ]:)
Сигурно е трудно да се уреди човек с едно социалче.

Rall , колкото и да обяснява не може да ские зависта си към такива като бай ганьо. :rofl:
Много ясно, че всеки се стреми да е професионален социаладжия :party: :devil:
Manchester United Football Club
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от grozdan »

Rall написа:Ганчо, ще ти отговоря въпреки, че хората са прави че най- добре е да гд подмине човек. Първата си работа която почнах още на втората седмица от пристигането си 2006 г. за 12.80$ на час я напуснах защото предприятието фалира. Дори след като съкратиха повече от половината персонал, ми предложиха да остана, но друга смяна и аз отказах. След това работих на сезонна работа през лятото и ми предложиха да остана и зимата но аз си бях намерил вече нещо по- интересно. На следващата работа трябваше да работя само зимата но ми предложиха да остана целогодишно и така 2 години. Един ден обаче се сдърпахме с шефа ми за глупости които нямат нищо общо с работата ми и понеже съм твърдоглав му теглих една майна и напуснах и въпреки това след два дни получих мейл, че мога да се върна когато поискам. Сега имам една работа лятото и една зимата и на двете места съм си добре и както казах изпратих доста местни с повече стаж и опит. Не смятам че притежавам някакви изключителни качества, просто си върша работата, ако смятам че нещо не ме устройва не почвам да се оплаквам, и да се правя че работя а просто напускам и край на историята. Ето за това смятам, че социала е полезен, дава ти сигурност. Нямам и против тия дето го комбинират с работа на черно но просто не им разбирам логиката.
:y: Браво, Rall, точно в десетката! :y:
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Аватар
Marto
Мнения: 4042
Регистриран на: Вто Юни 28, 2005 5:24 am
Местоположение: Edmonton, AB

Re: Малко въпроси ???

Мнение от Marto »

Каква завист бе хора? Това звучи малко като да завиждаш на инвалид, че може да паркира близо до входа на магазина. Съвсем сте изперкали :^)
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Малко въпроси ???

Мнение от mufc »

Marto,
Нека да си мислят, че някой им завижда :lol:

(не коментирам нищо за тези, които наистина имат нужда от социал) :!:
Manchester United Football Club
bai_ganiu
Мнения: 113
Регистриран на: Съб Май 02, 2009 11:47 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от bai_ganiu »

mufc написа:Бреййй, този социал бил доляма далаверка.
Еми съвсем нормално е да има завист ]:)
Сигурно е трудно да се уреди човек с едно социалче.
Rall , колкото и да обяснява не може да ские зависта си...
Да съвсем нормално е да има завист, нали сме все пак българи, ние това го можем повече и най-добре от всички по Света. Проблема не е в социала дали ще го има и кой ще го има, а ми просто в чистата човешка завист най-характерната черта за нашата националност, с която обикновено се гордеем, демонстрираме и хвалим, а не се срамуваме... :!:
Quod medicina aliis, aliis est acre venenum - Това, което за един е лекарство, за друг е отрова.
grozdan
Мнения: 1324
Регистриран на: Пон Авг 01, 2011 10:58 am
Местоположение: Монреал

Re: Малко въпроси ???

Мнение от grozdan »

bai_ganiu написа:
mufc написа:Бреййй, този социал бил доляма далаверка.
Еми съвсем нормално е да има завист ]:)
Сигурно е трудно да се уреди човек с едно социалче.
Rall , колкото и да обяснява не може да ские зависта си...
Да съвсем нормално е да има завист, нали сме все пак българи, ние това го можем повече и най-добре от всички по Света. Проблема не е в социала дали ще го има и кой ще го има, а ми просто в чистата човешка завист най-характерната черта за нашата националност, с която обикновено се гордеем, демонстрираме и хвалим, а не се срамуваме... :!:
Я пак? Очевидно е, че не можеш да разбереш, че има хора и хора. Защо така лесно поставяш всички българи под един знаменател?
Срам ли те е, че си българин?
Танграта рече и отсече: Един влог за 1% лихва вади повече дивиденти от префърцунените им инвестиции.
Публикувай отговор