Аз избрах Ванкувър

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Заключено
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Californian »

roumensp написа:
Californian написа:Сложно е мъничко по отговорите ти:
1.Аз лично споделям мнението на един човек от форума Българи в Америка:
Човек който не е конкурентноспособен в България, трудно ще бъде конкурентноспособен в Америка(Канада) ........
Преди години и аз писах нещо подобно на Dir.bg ... Оттогава леко си смених мнението. Горното напълно важи в наща област (и аз съм IT) и много други, ама има някои специфични професии в Канада и Щатите дето конкуренцията не е чак толкова висока (или ако е, кадрите не са достатъчно на ниво). Например мойта жена има по-успешна кариера в Канада отколкото в България (имам впредвид по специалността си). Това че си емигрант не означава че непременно трябва да работиш неквалифицирана работа в началото, никой не трябва да се самоподценява изкуствено ...
Така е, за съжаление, roumensp :(
Аз не си спомням да съм имал каквито и да е желания като малък какъв да стана,
а единственото ми желание на 18 като записах ТУто Компютърни системи беше - не ме интересува какъв ще стана, искам да имам професия която има ужасно търсене и никакво предлагане, т.е не толкова пари ме блазниха, колкото да си знам, че и нещо да стане, след 2 седмици съм си намерил и нова и по-хубава работа.
Всичко това е вярно за България, обаче за съжаление в Америка това което виждат очите ми последните години е, че конкуренцията е жестока просто. Китайците и Индийците(най-вече) просто заливат пазара от предлагане. :(

Няма ли кой да им пусне една бомба на азиатците - индийци и китайци. :rofl:

А междудругото като професия и стандарт на живот за в България(след 2007ма) професията си е супер, среден доход около 15тина долара на час(Софийска заплата към 4000-5000лв) което е в пъти повече от другите професии и ти дава един бих казал много хубав стандарт на живот в България. То дори повечето хора във този форум, работещи някаква работа, работят за подобни пари в Канада колкото тази заплата в България. А и не само парите, точно за 2 седмици си намираш работа в България.

Кофтито е и още, че не само парите влизат в моето уравнение за стандарт на живот,
а и бездомните кучета, мутрите, мутреси, чалга, простащина.......ех да беше България хубава европейска държава въобще нямаше никъде да ходя.......
Аватар
Californian
Мнения: 853
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 5:23 pm
Местоположение: Texas --> Seattle, WA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Californian »

roumensp написа:
Californian написа:Сложно е мъничко по отговорите ти:
1.Аз лично споделям мнението на един човек от форума Българи в Америка:
Човек който не е конкурентноспособен в България, трудно ще бъде конкурентноспособен в Америка(Канада) ........
Преди години и аз писах нещо подобно на Dir.bg ... Оттогава леко си смених мнението. Горното напълно важи в наща област (и аз съм IT) и много други, ама има някои специфични професии в Канада и Щатите дето конкуренцията не е чак толкова висока (или ако е, кадрите не са достатъчно на ниво). Например мойта жена има по-успешна кариера в Канада отколкото в България (имам впредвид по специалността си). Това че си емигрант не означава че непременно трябва да работиш неквалифицирана работа в началото, никой не трябва да се самоподценява изкуствено ...

Междудругото замисли ме, ако имам дете някой ден какво бих го посъветвал да учи.
То всичко се променя и каквото е сега след 5 години или повече няма да е същото.
Но сега се замислям какви са условията. Ако е Американец/Канадец детето, работата
трябва да е такава, в която повечето емигранти да не могат да работят без да
изкарат допълнително образование/приравнителни изпити. Т.е Индийците/Китайците да не са конкурент. И май това са секторите Медицина най-вече и Право.
Аватар
roumensp
Мнения: 15285
Регистриран на: Сря Мар 28, 2007 7:38 pm
Местоположение: Далеч от наполеонки и дзифт

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от roumensp »

Californian написа:Аз не си спомням да съм имал каквито и да е желания като малък какъв да стана,
а единственото ми желание на 18 като записах ТУто Компютърни системи беше - не ме интересува какъв ще стана, искам да имам професия която има ужасно търсене и никакво предлагане, т.е не толкова пари ме блазниха, колкото да си знам, че и нещо да стане, след 2 седмици съм си намерил и нова и по-хубава работа.
Аз реших какво искам да работя чак като станах на 22-23 години. То затова и трябваше да завърша ТУ-то, след като вече бях завършил ВИАС. А професията и дипломата от ВИАС така и никога не ги използвах. :D
Californian написа:Китайците и Индийците(най-вече) просто заливат пазара от предлагане. :(
Аз лично никога не съм се страхувал от тяхната конкуренция. Повечето добри професионалисти дето познавам са от Европа, а не от Азия. :rofl:
Между другото, аз живях в Seattle и Redmond (дето са M$) около 6 години - заклевам се че в M$ около 30% са индийци. То затова и М$ софтуерът вече е на такова ниво (buggy, bloated, etc.). :rofl:
Californian написа:Кофтито е и още, че не само парите влизат в моето уравнение за стандарт на живот, а и бездомните кучета, мутрите, мутреси, чалга, простащина.......ех да беше България хубава европейска държава въобще нямаше никъде да ходя.......
Това е точно така ! Впрочем, аз това същото го раздух надълго и нашироко на forum.vanbg.com и няма да се повтарям и тука. :)
pavelyankov
Напуснал форума
Мнения: 903
Регистриран на: Пет Авг 14, 2009 8:29 am
Местоположение: varna

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от pavelyankov »

Да съживим темата в чест на Русалката :y:
Русалке, много се радвам, че всичко е минало както сте си го поискали :) Когато имаш време и желание, пиши по някой ред ;)
Във Варна живяхме на 200 метра един от друг, но явно ще се запознаваме във Ванкувър :rofl: :rofl: :rofl:
Успех желая на цялото ви семейство :y:
Изхарчих много пари по жени. Изхарчих много пари за алкохол. Изхарчих много пари за хазарт. Но изхарчих много пари и за глупости.
Вини Джоунс
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivandaman »

Русалке, каде се изгуби моме??

Завъртя ли ви центрофугата на емигрантският живот?? Надявам се че всичко е наред и че се адаптирате успешно.. :) :handshake:
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от 7George »

ivandaman написа:Русалке, каде се изгуби моме??

Завъртя ли ви центрофугата на емигрантският живот?? Надявам се че всичко е наред и че се адаптирате успешно.. :) :handshake:
Потъват като водолази някъде, новопристигналите. Както се изразяваше 1 известен автор от форума. Как няма един да се похвали или напсува Канада месец след пристигането. Аз вече се чудех, дали има БГ ябълки в Нанаймо, ама е рано явно да питам... ;)
Embrace your climate change!
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivandaman »

А бе то донякъде е "нормално". Все пак нова държава и започваш от "под-нулата".. не е лесно, но искрено се надявам Русалката и семейството и да им харесва, защото бяха много ентусиазирани.
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

pavelyankov написа:Да съживим темата в чест на Русалката :y:
Русалке, много се радвам, че всичко е минало както сте си го поискали :) Когато имаш време и желание, пиши по някой ред ;)
Във Варна живяхме на 200 метра един от друг, но явно ще се запознаваме във Ванкувър :rofl: :rofl: :rofl:
Успех желая на цялото ви семейство :y:
Чакаме ви! Успешно завършване на процедурата!
ivandaman написа:Русалке, каде се изгуби моме??
Завъртя ли ви центрофугата на емигрантският живот?? Надявам се че всичко е наред и че се адаптирате успешно.. :) :handshake:
Русалката не може да припари до компютъра. 4 човека с един компютър...Най-малко имам време да си чета форума. По-добре пишете на лични , ще имате шанс да ви отговоря до седмица :lol: Ако не бях влязла случайно да търся координати на преводач, нямаше да видя , че сте писали в темата още поне година :lol:
Всичко е наред и е точно така както го очаквах. Завъртя ни центрофугата...и бая време ще върти ;) Но нали това искахме ;) Харесва ми много тука, най-вече:
1. Чистия въздух.
2. Чистотата по улици и паркове.
3. Точността и честотата на градския транспорт.
4. Широки улици без дупки. Толерантни шофьори - правят път на пешеходците, не чувам бибиткания, а най-малко пък псувни :lol:
5. Costumer service в магазините - можеш да връщаш стоки :x Това ако стане в БГ , ще фалират магазините :D
и още много други неща
7George написа:....
Потъват като водолази някъде, новопристигналите. Както се изразяваше 1 известен автор от форума. Как няма един да се похвали или напсува Канада месец след пристигането. Аз вече се чудех, дали има БГ ябълки в Нанаймо, ама е рано явно да питам... ;)
Ако седя по цял ден на компютъра , няма как да ида до Нанаймо да видя за БГ ябълки :rofl:
Лично на мен много ми харесва тук. Обаче хората са различни и с различни очаквания и нагласи. Зависи кой какво оставя в България и какво очаква да намери тук. Аз съм щастлива, че съм със семейството си тук и ще дадем всичко от себе си да изградим едно по-спокойно бъдеще за себе си и децата си. Тук има възможности, само трябва да си ги извоюваме.
ivandaman написа:А бе то донякъде е "нормално". Все пак нова държава и започваш от "под-нулата".. не е лесно, но искрено се надявам Русалката и семейството и да им харесва, защото бяха много ентусиазирани.
:handshake:
Не е лесно наистина....например не очаквах че дъщеря ми ще се тръшка 10 дни , че не разбирала английски. Не ядеше, не спеше, имаше кръгове под очите, отслабна.....само и само заради езика. Всички ми казваха "децата не ги мисли", ама питате ли ме 10 дена как ми се ревеше, като си гледам детето нещастно. :yawn: Слава богу периода отмина ...
Така че хора, питайте ако ви интересува нещо. Ще гледам да пиша от време на време, но ми е много трудно да отделя време.

Поздрави на всички и весели празници!
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivandaman »

Русалке сори за дъщеря ти..
На колко години е???

Иначе радвам се че ви е харесало. Постепенно като си стъпите на краката ще ви хареса още повече..

Успех..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
mufc
Мнения: 1322
Регистриран на: Пон Яну 05, 2009 3:56 pm
Местоположение: Stretford End

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от mufc »

Русалке,
много се радвам за вас :party:
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

На 8 г е. Всяко дете е различно. Гледам другите деца по-лесно го преживяват. Характери....различни. Моята е по-чувствителна. Интересното е, че не реве за роднини или приятели, или че не й харесва това или онова, а само заради това, че не разбирала какво й говорят (дет са казва да й имам проблема). Иначе самата тя казва, че тук повече й харесва.
На моя мъж малко времето не му допада, но ще свикне няма къде да ходи. Като дойдохме хванахме няколко слънчеви дни, но после подкара 10 дена да вали. И ние нали сме без кола и до магазина да трябва да отидем , се мокрим кат кокошки. Но слава богу , че тук като вали дъжд, не е като в България, да станеш в кал до шията. Иначе темепературите са константна величина :lol: Откакто сме дошли се движат между 8 и 12 градуса - без вятър . На слънце е много приятно. Другите ходят по къси ръкави, ама на мен си ми е хладничко... за якенце.
Със сигурно за в бъдеще , ще ми захареса още повече.....
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Аватар
tonich
Мнения: 2234
Регистриран на: Чет Окт 11, 2007 6:36 am
Местоположение: New Westminster, BC

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от tonich »

MermaidBG написа:Със сигурно за в бъдеще , ще ми захареса още повече.....
Не знам как си толкова сигурна, но...
...Има доста семейства, които се връщат в България напоследък. Окончателно. Има дори и такива, изкарали по 5 и повече години, които разпродават всичко и се прибират.
"Айнщайн ни учи, че няма значение влака ли се движи спрямо земята или земята спрямо влака. Същото е и с компютъра и Тонич ;-)"

powered by Optics
Аватар
ivandaman
Мнения: 5245
Регистриран на: Съб Яну 30, 2010 9:09 pm
Местоположение: NOT in 'The Mental Institution Formerly Known as Canada', but in a perfect multiCULTural UTOPIA

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от ivandaman »

Тонич не искам да отвличам темата в грешна посока (всъщност вече има тема за връщане в БГ)...
Но тези много хора които се връщат най-вероятно се опитват да се възползват от благоприятни обстоятелства.. Познавам хора които преди 10на години купиха къщи във Ванкувър за 300К които в момента са над милион... Нали се сещаш че при сегашните цени в БГ с 500-600К може да си купуш цял блок..

Така че за някои които са уцелили момента може и връщането да е добра алтернатива..
_________________________________________________
Pro-OPEN BORDERS
Proud GLOBALIST & proponent of DIVERSITY - OUR GREATEST STRENGTH
UNCONDITIONAL support for & ZIONISM
Justin Trudeau's BIGGEST FAN
Аватар
MermaidBG
Мнения: 232
Регистриран на: Нед Дек 27, 2009 11:50 am
Местоположение: Varna, BG вече Vancouver, BC, Canada

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от MermaidBG »

tonich написа:...
Не знам как си толкова сигурна, но...
...Има доста семейства, които се връщат в България напоследък. Окончателно. Има дори и такива, изкарали по 5 и повече години, които разпродават всичко и се прибират.
Има и такива, които се връщат и съжаляват , че са се върнали. А има и такива, които се връщат , изхарчват всичко и пак се връщат в Канада да почват от нулата....

Така, че разни хора, разни идеали, както се казва......
18.09.2009=>Vienne
13.10.2009=>Accusé
18.05.2010=>Entrevue

31.05.2010=>Bucarest
15.06.2010=>Étiquettes
13.07.2010=>Formulaires
03.08.2010=>MC "Vita"
30.08.2010=>OK
10.01.2011=>Invitation pour visas
04.02.2011=>Visas
1 an 4 mois et 17 jours=>Durée de la procédure
01.03.2011=>Nous quittons la Bulgarie
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Аз избрах Ванкувър

Мнение от Странджата »

ivandaman написа:Тонич не искам да отвличам темата в грешна посока (всъщност вече има тема за връщане в БГ)...
Но тези много хора които се връщат най-вероятно се опитват да се възползват от благоприятни обстоятелства.. Познавам хора които преди 10на години купиха къщи във Ванкувър за 300К които в момента са над милион... Нали се сещаш че при сегашните цени в БГ с 500-600К може да си купуш цял блок..

Така че за някои които са уцелили момента може и връщането да е добра алтернатива..
За уцелилилите,честито!Въпросът е,за тези дето сега зареждат сачмите на ванкувърско стрелбище,какво ще улучат!?!
Заключено