Няколко въпроса

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Няколко въпроса

Мнение от anti08 »

Здравейте, и аз смятам да се присъединя към процедурата по имиграция, имам неясноти за който ще моля за помощ.
От 2001г. имам собствена фирма /ЕТ/ с дейности хотелиерство, ресторантьорство и строителство, знам английски на средно ниво /ще трябва още малко учене/ имам завършено средно-специално образование по икономика /оправям се със счетоводството сам и на други фирми/,семеен с две деца.Как мислите какви са ми шансовете и още повече ако реша да замина сам първоначално?Ще се радвам на всякаква информация, доста форуми изчетох, но такъв въпрос не открих, надявам се че информацията ще е от полза и на други в моето положение. :y:
Благодаря Ви предварително!!!
Аватар
ablood
Мнения: 10496
Регистриран на: Нед Авг 28, 2005 2:51 pm
Местоположение: Montreal
Обратна връзка:

Re: Няколко въпроса

Мнение от ablood »

Случайно ти, или жена ти да имате университетско образование + стаж по него?
Това е важното.
Ако нямате аргументи срещу мнението ми, моля не подхващайте личността ми.
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от anti08 »

Не за съжаление никой няма висше, навремето прекъснах за да започна свои бизнес и това ми беше голямата грешка май :envy: ,затова питам дали е задължително висшето и дали стажа който имам ще ми се зачете.
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от mirokami »

ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
то просто носи повече точки
децата също ще ти донесат точки ако кандидатствате цялото семейство
направете си онлайн теста и си преценете
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от anti08 »

И още нещо възможно ли е да кандидатстваме семейно, а да отида сам в началото, при виза естествено, и плюс ли ще е че съпругата ми има роднини в Канада от около 20 години са там дали могат да ни помогнат някак за визата??? :sweat:
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от Di_82 »

mirokami написа:ВИСШЕТО ОБРАЗОВАНИЕ НЕ Е ЗАДЪЛЖИТЕЛНО
то просто носи повече точки
децата също ще ти донесат точки ако кандидатствате цялото семейство
направете си онлайн теста и си преценете
Привет,
Ако ще кандидатствате по френската процедура линка по-долу ще ви помогне да си изчислите приблизително точките. На първи етап трябва да събирате поне 57.

http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... nthese.pdf
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от anti08 »

Мисля че събираме 60, това значи ли че трябва да подхващаме френския
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Няколко въпроса

Мнение от demococcus »

anti08, инфото което даваш не е достатъчно за да се прецени. по принцип без хубаво образование и без френски шансовете са малко, но има.

Можеш да прочетеш статията Точки за селекция (не си я чел, защото я обнових преди по-малко от час). Там можеш да ползваш табличката с точките (има я на български) и да си заместиш да видиш за кое колко точки получаваш и кои прагове минаваш. Хората в този форум са много мили и отзивчиви, но трудно някой ще се хване да го прави вместо теб, щото е свързано с ровене в списъци, търсене на с професии и т.н.
Аватар
mirokami
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Дек 30, 2009 2:18 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от mirokami »

За това дали можеш да влезеш сам - можеш, но не можеш да напуснеш Канада примерно да се върнеш за жената и децата .Те трябва да влязат в Канада в срока които е определен в визата. Това значи да дойдат сами при теб.
Много семейства са заминали заедно и са се справили.
За роднините в Канада е много добре защото ще ви донесе точки и щом са роднини на жена ти дали не е по - добре тя да е водещ кандидат но в този вариант тя ще трябва да влезе първа в Канада.
Изчислете точките и проверете.
Мисля че имате добри шансове имайки в предвид факторите деца , стаж, а за РОДНИНИТЕ В КАНАДА :super:
escape
Мнения: 143
Регистриран на: Нед Ное 22, 2009 3:33 am
Местоположение: bg

Re: Няколко въпроса

Мнение от escape »

ето таблицата, взета от demococcus, но в .xls вариант. Така много лесно можете да си променяте точките и да видите къде не ви стигат.
16.03.11 - интервю
11.11.11 - покана за медицински
28.06.12 - покани за визи
03.08.12 - визи
27.08.12 - полет
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Няколко въпроса

Мнение от Koko »

mirokami написа:За това дали можеш да влезеш сам - можеш, но не можеш да напуснеш Канада примерно да се върнеш за жената и децата .Те трябва да влязат в Канада в срока които е определен в визата. Това значи да дойдат сами при теб.
....
Защо да не може да напусне Канада - такова ограничение няма, стане ли готова ПР картата, нищо не пречи да се върне и да ги вземе. Това обаче наистина трябва да стане в рамките на срока на визите - т.е. и останалите членове на семейство трябва да са влезнали в Канада преди изтичане срока на визите.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
anti08
Мнения: 9
Регистриран на: Вто Фев 09, 2010 8:21 am

Re: Няколко въпроса

Мнение от anti08 »

Здравейте отново, след дълго ровене из нета и стъкмистика по тестовете, а и бях писал в адвокатска кантора - .....Based on that information, I would not be able to represent you for a Canadian immigration application because in my opinion, there is not a strong likelihood that you would qualify for a Canadian Permanent Resident Visa unless you have a permanent full-time job offer from a Canadian employer. With a permanent full-time offer of employment, you may be eligible for immigration to Canada under the Federal Skilled Worker category through Arranged Employment (http://www.canadavisa.com/canadian-arra ... yment.html) or under a Provincial Nomination Program (http://www.canadavisa.com/provincial-no ... ogram.html)....мисля за сега да седнем да учим език докато роднините ни намерят работа ако въобще могат, и аз ще търся по интернет но мисля че ще е мн трудно. :sweat:
Благодаря на всички, много хубаво е че има такива форуми!!! ;)
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Няколко въпроса

Мнение от hadministratora »

anti08 написа:...докато роднините ни намерят работа ако въобще могат, и аз ще търся по интернет но мисля че ще е мн трудно...
Да, така е. И то не заради кризата, а защото в случая не става дума за просто намиране на работа, а за предложение, което трябва да бъде одобрено от министерство (не помня кое точно) и съответно работодателя минава през процедура за това, доказвайки че точно това работно място не може да бъде заето от някой местен (без значение дали канадец или PR). Но не е невъзможно - поне се говори, че има и хора заминали по този начин.
Публикувай отговор