Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от topvrh »

Тази сесия за мене е неуспешна.Скъсаха ни на интервюто и ни оцениха 59 т.Минимума доколкото разбрах е 63 т. Намалиха ни точки от езика.Посъветвайте ни какво да направим за напред.Изпадал ли е някой в подобна ситуация.Помогнете с няколко реда.

Благодаря ви предварително.
sisi_bgn
Мнения: 35
Регистриран на: Пет Сеп 04, 2009 5:37 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от sisi_bgn »

Здравей topvrh.Понеже следях с голям интерес развитието на нещата в тази изпитна сесия, със съжаление виждам че май само вие нямахте късмет тази сесия, за което искренно съжалявам за вас.Сигурно е голямо разачорованието.Но мисля че човек за да е стигнал до този етап в надеждата и желанието си да направи такава решаваща стъпка в живота, и да стигне до интервю е положил доста усилия и труд.Може би не трябва да се отказвате и да пробвате отново. Поне си спомням като съм чел из старите теми в страницата,че е имало хора които са преминавали при второ кандидатстване.Ние сме семейсто с две деца и подадохме документи 23.09.2009.По наши сметки сме на долната граница за преминаване, започнахме с френски от нулата,губим доста точки от години аз 38 съпругата 36(аз инженер тя учител-и я пуснахме водещ кандидат )и сме в голямо очакване дали ще ни стигнат точките да ни поканят на интервю.Но въпреки това тук почнахме да зубрим тоз френски(за мен доста труден спрямо английският) език и да видим дали ще ни огрее.И все си мисля че може и на нас да не ни стигнат малко точици и да изпуснем и последният влак за канада.Та в този смисъл за да те посъветва някой от форума трябва да дадеш повече инфо за вас самите.Точките които могът да ви дойдат в повече са според мен от промяна в броя на децата(това го знаете),нива френски и английски, увеличаване точки от стаж.Едно семейство бяха писали че имали специялности от средното май или хлебари или некакви свързани с месопреработка ли (нещо такова )обаче с по малко часове (хорариум) и го записали отново като часни ученици подали наново документи с новите промени и прескочили вторият път на интервюто.Така, че ние сме тук(съфорумниците) за да ви окуражаваме и даваме по някой съвет единствено с надежда да помогнем. :) .
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от m.m. »

topvrh - не се отчайвайте, изобщо не сте единствените... Бяхме на среща с нашата учителка по френски и тя каза, че нейни ученици са скъсани масово на тази сесия, просто не всички пишат в този форум...

Имало е интервюта на всеки час в продължение на 10 дена, а тук има само 15 участника... тоест огромна част не участват в този форум или просто не пишат тук.

Доколкото съм запозната имате право да обжалвате в 90 дневен срок, четох малко по темата от един руски форум, там има отворена огромна тема по случая. Мисля, че при обжалване има доста голям шанс то да е положително. Например, ако не ви стигат точките за френски може да ви накарат да се явите на изпит по френски. Има и хора, на които не са им дали максимума за мотивация и едно обжалване автоматично я демострира. Общо взето доста хора получават сертификати и след обжалване. Според мен е добре да се пробвате :)

Другият вариант разбира се е стандартният - подавате докс наново, учите френски и пишете по-високи нива.
Успех каквото и да решите!

ние получихте писмо междувременно от Виена, че са ни получили кориците :) тоест минаваме, но трябва да ни проверят дипломата...
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от topvrh »

sisi_bgn , m.m.- Благодаря ви много за окуражаващите думи. m.m напълно си права и аз мисля да обжалвам.Само да измисля как да формулирам писмото което ще им пусна.Между другото са ми дали адрес за кореспонденция в Quebec.
Мила ти вече си с единия крак в Канада а на sisi_bgn пожелавам успех по бързо да ви дойде писмото за интервюто и мн.късмет на престоящото ви интервю. :y:
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от topvrh »

Добавям таблиците които ми изпратиха в уведомителното писмо че не ми достигат точки.
Първата таблица е оценка преди 14.10.2009 и втората е след тази дата.
Така си го талкувам аз.

Изображение

Изображение
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от demococcus »

topvrh, пръво да благодаря че си споделил с нас табличките - на мен ми бяха интересни и полезни.

Ето до какво стигнах след разглеждането:
1. Вжда се че не достигат само четири точки. Ако е искал, интервюиращият е можел да ви ги даде за адаптивност.
2. Намалил ви е общо осем точки за езиците. При водещия кандидат ги е намалил леко, а при втория - драстично.
3. Никакви точки за област на образованието!?

За областите на образование... хм, наистина ли не дават НИКАКВИ точки за вешите професии !?!? Да не би нещо името на специалността да не е преведено както трябва и да не ги е намерил в списъка?

Аз бих ви посъветвал в обжалването да пишете че сте се притеснили и че сте си глътнали езика и да помолите да ви дадат възможност да се явите на тест по езика. Никави лоши думи срещу интервюиращия, никакви нападки. Според мен тези, които четат обжалването дори сами ще се затпитат защо интервюиращия не ви е пратил за повишаване, вместо да ви "скъса".

Ако ви пратят на тест (TCFQ, TEFAQ) - не е лош вариант. Доколкото знам сроковете са по 6 месеца (в моя случай искаха да съм се явял в срок около 3 до 6 месеца), а се случва и да ги удължават. За 6 месеца със сигурност вторият кандидат ще може да докара ниво като за поне две точки - това е най-ниското ниво на TCFQ например - на всекиму е по силите. Така че оттам ще спечелите 2 точки. На водещия кандидат са дали 6 точки*, което е А2 + В1. За 6 месеца ако се напъне ще вдигне поне едното ниво и ако докара В1 + В1 - хоп, още 2 точки и сте готови.


.. и накрая дали ще е нахално да ви попитам ... бакалавърски ли са ви дипломите или магистърски. И ако са магистърски, пише ли изрично МАГИСТЪР в тях?
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от kikolilokiko »

за вдигане нивото на език дават до 1 г.
не са дали за адаптивност повече точки заради езика
пробвайте да не ви затварят досието като пишете, че учите език, но вероятността да успеете е малка
залягайте над езиците! от таблиците излиза, че сте заявили знания, които нямате
особено придружаващия
на интервюто обикновено се дават по-лесно точки, отколкото да се явите на изпит при филолози
моето скормно мнение е да сядате да учите френски
от там ще ви се вдигне и адаптивността
и след 3 м. да подавате документи отново
ако през това време се явите на изпит за език и покриете малко по-високо ниво на език може да се надявате за сертификат по пощата
успех!
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от m.m. »

таблицата е доста интересна... мерси, че я сподели!

като гледам са ви намалили точките за език и не са ви дали макс за адаптивност. аз на ваше място бих обжалвала. при едно обжалване има шанс да ви отсъдят макс точки за адаптивност и да минете (не си спомням вече какъв беше прага). а дори и да не стане само с адаптивност - ще ви пратят на изпит по френски, нищо лошо :)

просто не виждам смисъл да се плащат наново такси за ново подаване на докс...
да не говорим, че при повторно подаване на докс може пак да ви изпратят на изпит по френски...
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Mi6o76
Мнения: 294
Регистриран на: Пет Юли 18, 2008 7:45 am
Местоположение: Sofia

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от Mi6o76 »

Здравейте!Не искам да ви отказвам,но това с обжалването е в общи линии загубена работа.Обжалващите писма се предават пак на интервюиращите,на чиито сесии сте попаднали и се получава омагьосан кръг.Нова кандидатура е моят съвет.Но решението,разбира се е ваше.Ако досието е затворено,а отказът е затворено досие,самите те ще ви напишат ,че нямате право да обжалвате при затворено досие.
Подадени документи 29.08.2008
Accuse de recеption 04.09.2008
Entervue de selection 12.06.2009 09:00-неуспешно
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от topvrh »

И на двамата са ни магистърски дипломите.Жена ми има две едната и е за бакалавър и другата и е за магистър.Мой та си ми е една Магистърска.Тя работи в банка-фронт офис.Аз съм административен директор.Тя е със стаж 4 години а аз съм със стаж 11 години на тези длъжности.
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от topvrh »

Здравейте съфоромци! Искам да попитам някой знае ли какво точно значи-Domaine de formati . Пише го във втората таблица и аз имам 0/16-никакви точки не взимам от тука и жена ми има 0/4-и тя никакви точки не взима.Не мога да разбера за какво се отнася това.
Благодаря ви предварително!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от kikolilokiko »

има списък на търсените професии (погледни линковете в темата за промените от 14.10.2009)
взависимост от областта на образование се дават или не точки
на водещия повече, а на придружаващия по-малко
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Re: Неуспешно интервю 11.2009-какво може да се направи след това

Мнение от topvrh »

Много ти благодаря kikolilokiko за инфото.Сещам се за кое става въпрос аз го имам и там жена ми я намирам и взима 2 т. Аз нищо.Проверявам всичко за обосновка в писмото.Благодаря ти и нека късмета е с теб. :) :y:
Публикувай отговор