бебе родено извън Канада

Конкретни въпроси и проблеми от житието-битието в останалите провинции (без Квебек)
Публикувай отговор
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

бебе родено извън Канада

Мнение от filicon »

Въпроса ми е следния. Имаме перманент резиденс карти. В Канада сме само влезли. Но нямаме попаден осигурителен номер. И в момента сме в БГ. Ако имаме бебе и се роди в България по какъв начин това бебе получава документи за влизане в Канада.
И втори въпрос ако пътуваме когато съм в 5 месец какво е необходимо по отнощение на здравно осигуряване така че да мога родя в Канада без да се притеснявам за раждането.
Мерси
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Драсти.

Мога да ти отговоря само на втория въпрос.
Правиш си застраховка (която така или иначе си правиш щото не си застрахована за нищо първите не знам си колко месеца) и тя покрива сичко.

Чао и успех :-)
Marginal39

Мнение от Marginal39 »

Опаааааааааа, тва което ти го казах важи за табарнашката провинция, другите 100% имат други регламенти.
Аватар
7George
Мнения: 9665
Регистриран на: Съб Яну 21, 2006 12:42 pm
Местоположение: Calgary

Мнение от 7George »

Първият вариант ми изглежда много по-сложен и съмнителен. Ще трябва да спонсорирате бебето, за да го докарате в Канада. За това се иска време, доказване на канадски доходи, защо не сте в Канада и тнт.

За втория: ако сега дойдете, във всяка провинция ще получите здравни карти до три месеца. Няма да ви оставят да раждате на улицата в никой случай. В най-лошия случай - да си платите масрафа.

Вие си знаете. Ако имате страх от канадската здр. система и докторите, не ви виждам и в бъдеще. Както се сещате, не съм адвокат. Но и затова съветите ми са безплатни.
Embrace your climate change!
Аватар
anxeli
Мнения: 3805
Регистриран на: Вто Ное 02, 2004 1:36 pm
Местоположение: TO

Мнение от anxeli »

Абе моля ви се, какви масрафи, какви три месеца, за бременните всичко е безплатно от първия ден в Канада. В петия месец отиваш веднага в някоя болница и те ще ти направят график за ултразвуци и тестове и ще ти издадат болнична карта. Нищо не се плаща, нито прегледи нито раждане, след като си резидент. Поне в Онтарио.
Циганите - на Сатурн !
Аватар
IRA
Съсел
Мнения: 7532
Регистриран на: Пон Дек 22, 2003 8:53 pm
Местоположение: MONTREAL

Мнение от IRA »

В Квебек също. Всичко във връзка с бременността е безплатно от първия ден на пристигането ти.
По другия въпрос нямам представа.
Ето няколко дискусии на английски :
Sponsoring baby born to PRs outside Canada
Sponsorship of a baby born outside Canada
Sponsoring a child born outside Canada
Простакът е кремък- корав и могъщ,
Простакът е демон без лик, вездесъщ
Акула на сухо, безкрил, а хвърчи.
Удариш на кухо, простакът звучи.

Радой Ралин
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Да, наистина всичко, свързано с бременността е безплатно в Квебек - посещения при гинеколог, изследвания, раждане. Има включени между 1 и 3 ехографа през цялата бременност, зависи от болницата.
Ако имаш въпроси относно проследяване на бременността и раждането, с каквото мога ще ти отговоря, като скоро минала по този път - аз дойдох 7 месец бременна.
Пламен Петков
Мнения: 46
Регистриран на: Сря Май 28, 2008 4:47 pm
Местоположение: Nova Scotia, CANADA
Обратна връзка:

Re: бебе родено извън Канада

Мнение от Пламен Петков »

filicon написа:Въпроса ми е следния. Имаме перманент резиденс карти. В Канада сме само влезли. Но нямаме попаден осигурителен номер. И в момента сме в БГ. Ако имаме бебе и се роди в България по какъв начин това бебе получава документи за влизане в Канада.
И втори въпрос ако пътуваме когато съм в 5 месец какво е необходимо по отнощение на здравно осигуряване така че да мога родя в Канада без да се притеснявам за раждането.
Мерси
Здравей filicon,

Ако детето ви се роди извън Канада ще трябва да го спонсорирате за да стане постоянно пребиваващ в Канада. За да го спонсорирате вие ще трябва да сте в Канада. Така че ще се наложи да се върнете в Канада. Понеже предполагам ще искате да вземете детето със себе си в Канада, ще трябва да подадете молба за виза за детето.

За здравното осигуряване най-добре е да питате предварително здравното министерство на провинцията, в която ще отидете.

Поздрави,

Пламен
Пламен Петков
Адвокат - Канадско имиграционно и бизнес право
http://www.tmclaw.com
http://www.tmclaw.com/our-legal-team-la ... awyer.html
filicon
Мнения: 43
Регистриран на: Съб Май 12, 2007 2:33 pm

Мнение от filicon »

Здравейте мерси за отговорите.
Ако бебето се роди в Канада но въпреки това не съм напуснала работа -има ли проблем да получавам майчинство от БГ.
Мерси
Аватар
mice
Мнения: 267
Регистриран на: Пет Сеп 09, 2005 2:33 pm
Местоположение: Монреал

Мнение от mice »

Даже в момента се обсъжда тема за майчинството: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 1%F2%E2%EE
В Квебек имаш право на провинциални и федерални детски - ще покрива някакви разходи за бебето.
Още малко инфо за детските: http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... 1%E5%E1%E5
Публикувай отговор