Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

За това какъв е живота в Канада и какъв e смисъла да се имигрира.
Заключено
Fireman

Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от Fireman »

Преди да дойдем си мислих много неща.
В един хубав ден поехме към Канада,все още си мислих много неща.
Началото започна добре,но после започнах да се разочаровам от някои неща.
Но сега след 5 месеца имах време и възможност да гледам,да мисля и да преценявам.
Да,наистина нещата,които не ми харесват си остават,някой от тях приех за правилно ,други просто приемаш искаш или не.
НО,но Канада или по-точно провинция Албърта- Калгари ,не ни оставиха ей така на произвола на съдбата,както многократно пъти го е правила собствената ни Родина (всъщност не родината ни е виновна.... но това е друга тема),досега нито един път не ни е изключен тока,за разлика от България,от където идваме и мъкар "там" работейки тока е бил изключван няколко пъти,поради невъзможност да се плати.
А ако се наложи да се живее в България без работа и да се разчита на помощи - това е невъзможно,мъкар има много ,които са така.
Тук,сега оцеляваме....да това трябва да е точната дума,но се чувстваме хора.Имаме покрив,плащаме сметките имаме храна....И това е благодарение на Канада ( не искам да намесвам провинцийте ),получаваме точно толкова ,колкото да останем хора,но това е достатъчно,защото това в собствената ни Родина го няма.
Това,което не ми харесва на мен си е мой проблем,нали....но ако трябваше да избирам пак дали да дойда в Канада,щях да го направя.
Истината е,че тук си има истинска борба и истински успехи, и си мисля че това става почти винаги със собствени умения.

На запътилите се към Канада,бих казал учете Английски ( Френски) ,не защото това ще Ви гарантира започването на работа, НЕ. Но това ще Ви гарантира започването на програми за квалифициране,курсове,сертификати,фъндинги и така нататък.
Това са неща,които без английски няма да стане,имат си изисквания - примерно Английски Бенчмарк 5 и нагоре,което си е Английски на средно ниво,но на ниво говорене,писане,четене и слушане....
За изучаването на английския Канада също се е погрижала,но няма как и ние трябва да дадем от себе си.

На запътилите се насам,бих казал да имат търпение и да мислят.
Успех!
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от ZanzibarHero »

Чест прави на Fireman, че намира време да опише чувствата си и на кой етап от установяването си в Канада се намира. Личното ми мнение, е че 90% от пристигналите по тази процедура, преминават през подобни преживявания. Рядко им е оставало време да го документират или споделят, обаче. Поне на мен не ми беше до писане ...

Какъв и кога е следващия етап? Няма правило. Всичко е много индивидуално, а дори да има статистика, тя обикновено "скрива" реалните преживявания ...
Аватар
krimon
гугуле
Мнения: 7159
Регистриран на: Вто Юли 29, 2003 9:56 am
Местоположение: GMA

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от krimon »

Файър, хората като ти разправяха едно време във форума да не висиш тук, а да учиш език в България, ти все на майтап го избиваше как език се учи на място. Хак сега да видиш, че нищо не става ей така без усилия само по дипломи и гол хъс на гол задник Да не мислиш, че си преоткрил форума - тук за това учене на езици се говори от 2001 г! Справка архивите на форума ;) Не съществува такава страна, където може да ти се случи прекрасен сюрприз без да знаеш езика й на добро писмено и говоримо ниво. И за съжаление това е само старта, а времето си тееееееече, сметките също, нищо не обещава :?:

Какво става с курсовете за спасители на плажа :rock:
Ние, можещите, водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова кратко време, че вече сме се квалифицирали да правим всичко от нищо. (KИ, 1881)
Жени
Мнения: 1120
Регистриран на: Чет Фев 15, 2007 5:11 pm
Местоположение: Торонто

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от Жени »

Fireman, Не губете кураж! :y:

Аз лично мисля, че те разбирам как се чувствааш и затова ще си позволя да ти пожелая скоро да изгрее слънце и на вашата улица! ;)
Fireman

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от Fireman »

Що бе,къде се видя ,че съм в затруднение :worried: ,или трябва да пиша и какво си купуваме :wasntme:
I don't know....
Просто днес си изразих мислите на глас в някакъв форум в интернет пространство,то голяма работа тук ейййй, особено като някой започнат да си избиват болните амбиций :)
Успял,аз си правя каквото трябва - "Кучете си лаят,кервана си върви",такива ми ти работи :handshake:
Аватар
ZanzibarHero
Мнения: 819
Регистриран на: Съб Ное 17, 2007 8:55 pm

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от ZanzibarHero »

krimon написа:... Файър, хората като ти разправяха едно време във форума да не висиш тук, а да учиш език в България, ти все на майтап го избиваше как език се учи на място. ...
Че то не е лъжа, език се учи най-добре в средата (т.е. на място) ... факт :) :) :)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от Ninushevi »

Някой хора очевидно доста са се откъснали от родната българска действителност.Като ще издребняваме толкова, нека да е така! Плащането на тока в БГ е доста разпространен проблем за МНОГО хора и то поради простата причина, че е СКЪП!!!За пенсионерите е ясно, че си го плащат, защото и почти не го ползват!Стоят на студено зимата, навлечени с един куп дрехи.Кой пенсионер може да си позволи да плаща 200-300 лв. ток не ми е ясно. При огромните пенсии тук! В БГ един ден да закъснееш с плащането и ти спират тока!така че въпросът е не само дали си плащаш, а дали е навреме. Зависи кога разполагаш с необходимите средства!
Друго, което искам да отбележе е, че е нормално за един новопристигнал емигрант да не стане президент още в началото! Все пак се изисква малко "стаж", научаване на някои неща, доказване на възможности. Ако има такива, които със стъпването на Канадска замя са попаднали на Златната рибка-браво на тях-късметлии. Но за повечето е труд, мъки и несгоди, докато дойдат хубавите дни. Така че, нещата трябва да се гледат добре от всички страни и тогава да се дават някакви по-сериозни характеристики и категоризации! А в мненията на някой хора не се чете нищо градивно и конструктивно за съжаление!Без да искам да обидя ни най малко, всичко е с добри чувства! :)
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
Аватар
hadministratora
Хабсурден
Мнения: 1669
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 11:48 am
Местоположение: Toronto, ON, Canada

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от hadministratora »

Fireman написа:Що бе,къде се видя ,че съм в затруднение :worried: ,или трябва да пиша и какво си купуваме...
Файър, не е нужно да пишеш какво си купувате. Но за мен, например, като човек, който скоро ще се озове в небрано канадско лозе би било доста интересно, "къде" сте в момента вие - доволни ли сте от работата и заплащането и как сте ги постигнали (усилия, късмет, връзки...); дали парите ви стигат колкото за сметките и храната или получавате достатъчно, че такъв въпрос ви звучи смешно; как се чувствате в новата си среда; как се чувства средата ви с вас и други такива неща....

Всъщност ще се чувствам поласкан ако предпочетеш да напишеш нещо свързано с въпросте ми пред това да се обясняваш на разни uspeli kompleksari :)
miteto
Модератор
Мнения: 11161
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 3:26 am
Местоположение: Toronto

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от miteto »

ZanzibarHero написа:
krimon написа:... Файър, хората като ти разправяха едно време във форума да не висиш тук, а да учиш език в България, ти все на майтап го избиваше как език се учи на място. ...
Че то не е лъжа, език се учи най-добре в средата (т.е. на място) ... факт :) :) :)
Факт е, ама въпроса е как да си уплътниш времето преди да дойдеш в "средата". Дали да се почесваш и да драскаш по форуми или да седнеш на дупето и да учиш въпросния език. Как мислиш, кой ще дръпне по-добре и по-бързо с езика в средата: някой който в БГ е разчитал че "на място се учи най-добре" или някой който е залягал 2 години над учебниците, макар и само за по 5-10 часа на седмица?
todorovi
Мнения: 195
Регистриран на: Съб Юни 06, 2009 3:57 pm
Местоположение: Гатино

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от todorovi »

hadministratora написа:
Fireman написа:Що бе,къде се видя ,че съм в затруднение :worried: ,или трябва да пиша и какво си купуваме...
Файър, не е нужно да пишеш какво си купувате. Но за мен, например, като човек, който скоро ще се озове в небрано канадско лозе би било доста интересно, "къде" сте в момента вие - доволни ли сте от работата и заплащането и как сте ги постигнали (усилия, късмет, връзки...); дали парите ви стигат колкото за сметките и храната или получавате достатъчно, че такъв въпрос ви звучи смешно; как се чувствате в новата си среда; как се чувства средата ви с вас и други такива неща....

Всъщност ще се чувствам поласкан ако предпочетеш да напишеш нещо свързано с въпросте ми пред това да се обясняваш на разни uspeli kompleksari :)
:y:
Странджата
Мнения: 3606
Регистриран на: Вто Дек 12, 2006 10:00 pm
Местоположение: Хъшия

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от Странджата »

Дочеееев , Дочев....
Аватар
myhata II
Мнения: 15705
Регистриран на: Чет Яну 18, 2007 5:16 pm
Местоположение: Toronto Ontario

Re: Дали да дойда в Канада? - Отговора за мен е положителен !

Мнение от myhata II »

Брей каква тема имало тука,и аз да не я скибам 8) :lol:
Пожарна 5 месеца е нищо майна,направи годинка,две,тогава ще разбереш къде си,това за тока ,мноо зле работата била в Бгто за тебе бе майно,значи бях казал тука,идват и хора от джунглата и за първи път виждат асвалт,такива ми ти работи ...
„Робите лъжат, свободният човек казва истината.“
"Ако двама души мислят еднакво - единият е излишен."
Стефан Цанев
Заключено