Плащане на таксите с кредитна карта.

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Dimazavar
Мнения: 22
Регистриран на: Вто Мар 08, 2011 4:02 am
Обратна връзка:

Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от Dimazavar »

Отварям темата защото виждам че няма подобна, а този вид плащане ми се вижда актуален и сигурен при положение че Акюзетата се бавят повече от 6 месеца.
Нека всеки който има информация по въпроса да напише, за да сме си взаимно полезни.
Аз специално така и не разбрах:
1. Дебитна или кредитна трябва да е картата.
2. Коя банка е за предпочитане /например при ОББ не можело повече от 400лв. на седмица на един път/
3. Изисква ли се предоставяне на парола / в самия формуляр от сайта не се споменава/
4. Трябва ли предварително да се ходи до банковият агент относно такава транзакция.
5. В лв или в долари трябва да е наличността по картата.
6. На чие име трябва да е картата.
7. Предполагам че ако не се получи транзакцията, ще те уведомят и тогава може да пратиш чек?!
Благодаря предварително на отзовалите се по темата.
Поздрави.
http://www.dlstore.eu" onclick="window.open(this.href);return false;
Аватар
karelia79
Мнения: 905
Регистриран на: Пет Мар 18, 2011 4:23 pm
Местоположение: Canada

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от karelia79 »

По въпросите ти ще отговоря на тези, за които знам нещо:
5.наличността по картата може да е във всяакква валута, тя се превалутира по курса за деня.
6. може на всеки от двамата кандидатстващи. Не съм проверявала дали може да е на трето лице.
Аз лично ползвах кредитна карта от Алианц, защото досега не съм имала проблеми с тази карта. За сметка на това с карта на Алфа банк съм имала проблеми при плащания през нета.
Seul on peut aller plus vite, mais ensemble on peut aller plus loin.
Полет - 16.06.2014 г.
Вик
Мнения: 122
Регистриран на: Чет Апр 28, 2011 9:49 am

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от Вик »

Dimazavar написа:Отварям темата защото виждам че няма подобна, а този вид плащане ми се вижда актуален и сигурен при положение че Акюзетата се бавят повече от 6 месеца.
Нека всеки който има информация по въпроса да напише, за да сме си взаимно полезни.
Аз специално така и не разбрах:
1. Дебитна или кредитна трябва да е картата.
2. Коя банка е за предпочитане /например при ОББ не можело повече от 400лв. на седмица на един път/
3. Изисква ли се предоставяне на парола / в самия формуляр от сайта не се споменава/
4. Трябва ли предварително да се ходи до банковият агент относно такава транзакция.
5. В лв или в долари трябва да е наличността по картата.
6. На чие име трябва да е картата.
7. Предполагам че ако не се получи транзакцията, ще те уведомят и тогава може да пратиш чек?!
Благодаря предварително на отзовалите се по темата.
Поздрави.
Има доста изписано по този въпрос. Във формуляра изрично са дадени опциите - Мастъркард, Виза или Амекс. Дори и да не е
на името на водещия кандидат в същата бланка е изрично посочено да се напише името на държателя на картата.
Ако картата е кредитна няма значение в каква валута е разрешения лимит, единствено трябва да е достатъчен. В момента на авторизацията на плащането става и обмяната. Аз бих посъветвал да не се правят експерименти с дебитна карта, дори и банковия служител да се кълне , че няма проблеми. Проблеми има, и монго колеги са писали вече за това. Най-често това са лимитите за еднократна транзакция, които са софтуерно зададени. Дебитните карти Маестро пък директно отхвърлят плащането.
За да няма главоболия - чек или кредитна карта.
Аватар
razorman
Мнения: 97
Регистриран на: Нед Сеп 06, 2009 4:55 am

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от razorman »

Dimazavar написа:Отварям темата защото виждам че няма подобна, а този вид плащане ми се вижда актуален и сигурен при положение че Акюзетата се бавят повече от 6 месеца.
Нека всеки който има информация по въпроса да напише, за да сме си взаимно полезни.
Аз специално така и не разбрах:
1. Дебитна или кредитна трябва да е картата.
2. Коя банка е за предпочитане /например при ОББ не можело повече от 400лв. на седмица на един път/
3. Изисква ли се предоставяне на парола / в самия формуляр от сайта не се споменава/
4. Трябва ли предварително да се ходи до банковият агент относно такава транзакция.
5. В лв или в долари трябва да е наличността по картата.
6. На чие име трябва да е картата.
7. Предполагам че ако не се получи транзакцията, ще те уведомят и тогава може да пратиш чек?!
Благодаря предварително на отзовалите се по темата.
Поздрави.
Здравей и от мен!
Ето линк, където е разисквана темата за плащане с дебитна карта Visa Electron:
http://www.bgcanada.com/pforum/viewtopi ... B0#p472440
Чел съм доста противоречиви мнения за този вид карти, въпреки че аз точно такава използвам и никога не съм имал проблем. Дори наскоро, когато си закупих самолетни билети я използвах. От картовият център на банката ми казаха, че с такава карта не могат да се закупят самолетни билети и че плащането нямало да се осъществи. След като се обадих в офиса на авиокомпанията, от там ме увериха, че плащането е минало успешно, а самото осчетоводяване на превода зависи от банката. Всичко мина успешно и нямах никакви проблеми.
В някои държави обаче не се приемат плащания с Visa Electron. Мисля, че Канада е една от тези държави, така че по-добре си извади кредитна карта, както си го пише и във формуляра. В момента има доста банки, които предлагат кредитни карти без такса за разглеждане, без месечна такса за определен период и гратисен период, през който не ти тече лихва върху усвоената сума, така че този вариант е по-евтин от използването на чек. Освен това картата е валидна 2 години и няма да имаш повод за притеснение, че ако много се забавят да ти разгледат документите, да трябва да изпращаш нов чек/примерно/.
Ако обаче не можеш да докажеш доход за кредитна карта, друг вариант отново е да използваш международна дебитна карта, но в никакъв случай не си вади Maestro, защото със сигурност няма да можеш да платиш с нея.
Лимитът от 400 лева, за който пишеш е само ако теглиш от банкомат. В повечето банки от дебитна карта може да превеждаш по няколко хиляди лева или пък ти да определиш лимита за превод на една транзакция, така че това не би следвало да е проблем.
Лично за мен по-удобният вариант е плащането да се извърши с кредитна карта, отколкото с чек, но всеки решава сам за себе си. :)
MilenaTri
Мнения: 132
Регистриран на: Съб Яну 23, 2010 12:39 pm

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от MilenaTri »

Аз платих с кредитна карта на Банка ДСК - Visa Galaxi първоначалната такса към Виена. Кредитната карта беше с лимит 500 лева. Захраних 1200 лева, която сума трябваше към момента да покрие таксите за четиричленно семейство. 2 месеца по-късно получих съобщение от Банката/това се заявява допълнително при получаване на картата или впоследствие/, че сумата е била изтеглена. Няма никакви такси и комисионни по операцията / като изключим курсовите разлики/.
Успех на всички.
Виена: 30.12.2009г.
TCFQ:30.03.2011-B1/B2
Сертификати:07.09.2011
Букурещ: 15.09.2011
Баркодове: 30.09.2011
Медицински изследвания: 26.03.2012
Покани: 09.10.2012
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от demococcus »

Виза Електрон е голям хазарт - някъде работи, някъде не.

В България има достатъчно банки, които издават Виза или Мастеркард, които са с нула кредит и трябва да заредиш нещо вътре, за да можеш да ги ползваш - най-удобният за мен вариант. Ниски такси, работи навсякъде, издава се без да доказваш доход. Можеш да ги вържеш към ePay и да си следиш онлайн какво става и кога ти дърпат парите. Повече от това - здраве му кажи! Почти като нормална канадска карта :)
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от Jidja »

Нашата карта е кредитна карта- Мастеркард Стандарт. Изкарахме си я миналата година март месец и беше в промоция, нямаше годишна такса за ползване. От Уникредит е, сега мисля, че има такси, но таксата е годишна, мисля че беше 25 евро на година, ако я ползвате половин година таксата ви е пропорционална.

Попълнихме си бланката, като сумата, която упълномощавате да ви изтеглят трябва да е точна. Не се пише нищо допълнително освен това, което е описано в бланката в официалния сайт.
Много са важни подписите на бланката.
Нашите пари бяха изтеглени скоро 547 долара, без никакви проблеми. Ако покриеш цялата сума до края на месеца, в който са ти изтеглили парите, допълнителни такси към банката нямаш. Нашия лимит на картата беше 1000 лв.

Тъй като си изкарахме картата в промоция без годишна такса, не сме пускали известяване със смс, понеже от справката на Спийди знаехме, че документите са във Виена, покрихме цялата сума в месеца, в който ни дръпнаха парите, не сме платили абсолютно нищо допълнително и не сме имали никакви проблеми.
Успех!
Моят съвет е да се придържате към видовите карти, които пише, че са позволени и по-добре изберете Мастер пред Виза.
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Плащане на таксите с кредитна карта.

Мнение от demococcus »

Jidja написа:..и по-добре изберете Мастер пред Виза.
Може ли да попитам защо?
Публикувай отговор