Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Jidja »

Здравейте!
Бих искала да попитам тези, които са платили първият пакет документи с кредитна карта - дали си спомнят колко време след пристигането на документите до Виена парите им са били изтеглени?
Благодаря предварително!
bp_de
Мнения: 1627
Регистриран на: Пон Юли 28, 2003 11:44 am
Местоположение: USA

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от bp_de »

Ми нещо има обърка в питането ти ... Когато се плаща с кредитна карта , в мига в които дадеш номера и т.н попълниш полетата и натиснеш Ентер и парите заминават.
Това не е случаи когто оторизираш някои да дръпне сума А от сметка в едикоя си банка.....
Аватар
emilcho
Мнения: 613
Регистриран на: Вто Авг 07, 2007 2:56 pm
Местоположение: Montreal

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от emilcho »

bp_de написа:Ми нещо има обърка в питането ти ... Когато се плаща с кредитна карта , в мига в които дадеш номера и т.н попълниш полетата и натиснеш Ентер и парите заминават.
Това не е случаи когто оторизираш някои да дръпне сума А от сметка в едикоя си банка.....
"Плащането" с кредитна карта на таксата за Виена не е онлайн плащане. Попълва се формуляр, на базата на който след това от посолството във Виена изтеглят парите. Според мен това става когато посолството отваря досие на кандидата и затова минава известно време (няколко седмици до месец) между изпращането на документите от кандидата и фактическото изтегляне на парите от сметката на кредитната карта.
"I am a very stable genius " - Powered by Donald Trump
"Donald Trump is a fucking moron " - Powered by Rex Tillerson
lorica
Мнения: 10
Регистриран на: Чет Апр 07, 2011 7:07 am

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от lorica »

Jidja написа:Здравейте!
Бих искала да попитам тези, които са платили първият пакет документи с кредитна карта - дали си спомнят колко време след пристигането на документите до Виена парите им са били изтеглени?
Благодаря предварително!
Здравей, Jidja!

Не знам дали е успокоение, ние също имаме същия проблем! Изпратихме документи до Виена още на 20 Януари 2011г, като за плащане попълнихме въпросната форма за кредитна карта, но от тогава абсолютно никакво движение, парите ни все още не са изтеглени от сметката. Аз вече взех да се съмнявам и в банките. Предполах, че са забавили разглеждането на досиетата поради проведената през м.Март сесия, но то и от тогава мина почти месец и все още нямаме развитие. Така че, май само можем да чакаме. Надяваме се скоро да има движение!
Аватар
klisurov
Мнения: 1696
Регистриран на: Пет Авг 04, 2006 4:05 am
Местоположение: Where dreams come true
Обратна връзка:

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от klisurov »

bp_de написа:Ми нещо има обърка в питането ти ... Когато се плаща с кредитна карта , в мига в които дадеш номера и т.н попълниш полетата и натиснеш Ентер и парите заминават.
Това не е случаи когато оторизираш някои да дръпне сума А от сметка в еди-коя си банка.....
Само едно уточнение, което НЕ Е ПО ТЕМАТА: Когато "дадеш съгласието си", независимо с Enter на клавиатурата или на ПОС в магазина, сумата се блокира от сметката ти. Търговеца има право до 30 или 40 дни (не си спомням) да "си потърси парите". Ако през този период не го направи, сумата автоматично се деблокира от сметката ти.
Замислял(а) ли си се, че между това, какво буквално пише в дадено мнение, и какво всъщност се има предвид, може да има съществена разлика?
Или сърбежа да посегнеш към клавиатурата, без да осмислиш какво си прочел(а) е твърде силен?

Koko

Skype: klisurov
nini
Мнения: 215
Регистриран на: Сря Сеп 17, 2003 12:07 pm
Местоположение: Longueuil

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от nini »

Да помогна и аз с отговор-изпратени докс 17.02.2010, изтеглена сума от кредитната карта и отворено досие: 08.03.2010...но тогава не6тата ставаха много по-бързо от сега
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Jidja »

Благодаря ви за бързите отговори. Аз попитах и още няколко човека и горе долу след месец са им ги дръпнали парите, на някои малко след като съм им ги дръпнали им е пристигнало и акюзето , тоест след към 40 дни.
Последно промяна от Jidja на Съб Май 21, 2011 11:15 am, променено общо 1 път.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Jidja »

А иначе lorica, вие как ги пратихте със Спийди или ..? Проследихте ли си пратката или имате ли разписка поне , че са там документите. Нямам представа сега колко по-дълги са сроковете, но аз на ваше място може би бих им писала .Дано всичко да ви е наред и скоро да имате хубави новини :)
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Chockey »

И ние скоро ще изпращаме документи до Виена и намерението ни е да платим с кредитна карта. Имам въпрос: На обратната страна на картата точно до подписа ми има 7 цифри(първо 4 цифри после интервал и после още 3 цифри). Винаги когато съм пазарувала онлайн от сайтове ми изискват освен да напиша номера на картата и дата на валидност да вкарам и тези последни 3 цифри, които са на обратната страна на картата. Във формуляра няма място за попълването на тези цифри, а само на номера на картата. Вие писахте ли ги някъде? Има ли хора, които не са ги писали и транзакцията после е протекла успешно? Мерси предварително. Това е за Виза
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Jidja »

За такъв тип плащане не са им необходими тези цифри, а и никъде в документа не е оказано да се попълват.
Изпращат се само данните, които се изискват във формуляра и задължително подпис на картодържателя.
Нашите пари все още не са изтеглени, но преди това и ние разпитвахме доста за тези три цифри и сме наясно, че тарнзакцията може да бъде извършена без тях.

При предни кандидати, които не са дописвали допълнително тези три цифри е нямало никакви проблеми.
Аватар
Koko
Мнения: 8033
Регистриран на: Съб Юли 26, 2003 2:47 pm

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Koko »

Jidja написа:За такъв тип плащане не са им необходими тези цифри, а и никъде в документа не е оказано да се попълват.
Изпращат се само данните, които се изискват във формуляра и задължително подпис на картодържателя.
Нашите пари все още не са изтеглени, но преди това и ние разпитвахме доста за тези три цифри и сме наясно, че тарнзакцията може да бъде извършена без тях.

При предни кандидати, които не са дописвали допълнително тези три цифри е нямало никакви проблеми.
В това е отговора на въпроса - подписа на картодържателя. Подписвайки формуляра вие ги оторизирате да направят плащането с кредитната ви карта и затова и 3-те цифри не са нужни.

При плащанет през интернет, където няма как да се подпише човек, 3-те цифри служат като начин за оторизиране на плащането.
Be yourself - no one else is more qualified.

"Accountant" - Someone who does precision guesswork based on unreliable data provided by those of questionable knowledge. (See also: Wizard, Magician)
Chockey
Мнения: 69
Регистриран на: Сря Юни 17, 2009 12:39 pm

Re: Време за изтегляне на сума от кредитна карта-Док. ВИЕНА

Мнение от Chockey »

Много благодаря за отговорите :handshake:
Публикувай отговор