Въпроси за документите за Монреал, Квебек

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
Аватар
emili_vn
Мнения: 1241
Регистриран на: Пон Ное 23, 2009 4:21 am
Местоположение: Montréal

Re: Въпроси за документите

Мнение от emili_vn »

Аз пратих удостоверение за недължими данъци и такси, а на интервюто ще си нося копия със зелен печат на годишните декларации и актуални удостоверения за недължими данъци и такси - това са искали на предишни сесии.
DSC - 01.03.2010
Визи - 03.12.2011
Полет - 25.03.2012
fuji
Мнения: 15
Регистриран на: Нед Авг 16, 2009 3:41 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от fuji »

emili_vn благодаря ти за мнението!В понеделник ще ги извадя тези документи.Успех на интервюто!
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Попълних си сертификата за селекция и фин. независимост и.....изникнаха два въпроса за другите документи.
Та, в la Déclaration d’un candidat ou d’une candidate exerçant un métier réglementé au Québec трябва да напиша професията от табличката по-долу в този сайт http://www.immigration-quebec.gouv.qc.c ... ction.html" , а не по българския стандарт, нали? Tака, като гледам ето тази Monteur-mécanicien (vitrier) отговаря на 80% на моята.
Аватар
Jidja
Мнения: 250
Регистриран на: Вто Фев 22, 2011 7:11 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от Jidja »

Здравейте!
Понеже имам стаж на трудов договор и на граждански достатъчно ли е в първия пакет с документи да пратя за гражданския :
Осигурителна книжка + справка от НОЙ и тази справка само до НОй ли трябва да отида , аз съм от Пловдив или и до София, за да ми сложат правоъгълен печат, защото в ПЛд не можело ?

за трудовия ми стаж- трудова книжка + препоръка от работодател, на която в началот пише , че работя от 2008 до сегашния момент + дата кога е изготвена препоръката?

Трябва ли да пратя и други документи в началото или тези са достатъчни относно трудовия стаж?
Аватар
martatabs
Модератор
Мнения: 1385
Регистриран на: Вто Мар 02, 2010 5:51 pm
Местоположение: Бургас

Re: Въпроси за документите

Мнение от martatabs »

Колеги, днес успях със сто зора да взема макар и копие (оригинала трябвало да бъде във фирмата :^)) на "Удостоверение за професионално обучение". Значи в него е посочено, че Май месец 2009 съм минал задължителен курс на обучение общо 140 часа, а обучението е свързано с моята професия. Притеснението ми е, че е копие на оригинала и не знам дали ще ми го заверят нотариално.

П.П. Обадих се до Центъра и ми казаха че няма проблем, ще ми изкарат оригинал или ще подпечатат копието с печат "Вярно с оригинала"
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Здравейте! Ето, че дойде и моя ред да задам "глупавия" си въпрос, който е: Каква е разликата между "Документи до Виена" и "документи до Букурещ"? За отделеното време за отговор Ви благодаря предварително.
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
AVB
Мнения: 131
Регистриран на: Пон Мар 22, 2010 3:56 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от AVB »

Документите до Виена са първият етап от процедурата. Във Виена има бюро по имиграцията на провинция Квебек, там разглеждат документите и изчисляват какви точки събира дадена кандидатура и те са тези който издават сертификатите за селекция. След като даден кандидат вече има сертификат за селекция от провинция Квебек, може да изпрати документи до Канадското посолство в Букурещ, за издаването на виза, като това че има издаден сертификат за селекция не означава, че е 100% сигурно получаването на имигрантска виза.
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

AVB благодаря сърдечно за пояснението
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
rokobg
Мнения: 13
Регистриран на: Пет Юли 02, 2010 3:54 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от rokobg »

Здравейте!

Поздравявам всички успели на интервюто,и искренни пожелания за успех на следващите!
Последно промяна от rokobg на Сря Май 25, 2011 3:35 am, променено общо 1 път.
Аватар
chegevara
Мнения: 191
Регистриран на: Чет Авг 12, 2010 4:25 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от chegevara »

от готовите формуляри който са попълвани във wiki-то от други кандидати не отваря нито един,явно са изтрити.
има ли от къде другаде да ги видим?
Аватар
milagro
Мнения: 58
Регистриран на: Вто Яну 04, 2011 2:09 pm

Re: Въпроси за документите

Мнение от milagro »

Здравейте! Бих искала да Ви попитам относно дипломата на мъжа ми ... и нула за работа по нея. Той е завършил средно специално шлосер и никога не е работил като такъв,а има майсторско свидетелство от Камарата на занаятчиите за майстор фотограф, специалност по която работи почти 10-12 г. В документите не намирам къде да упомена стажа му по тази втора специалност?
Продължителност на процедурата: 06.12.2011- 07.05.2014 год.
Аватар
highflyer
Мнения: 48
Регистриран на: Сря Дек 08, 2010 5:58 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от highflyer »

milagro, ако не намираш къде да напишеш допълнителна информация, която считаш за релевантна, приложи към съответния раздел бял лист А4 написан или на ръка четливо, или напечатан. Успех!
18.01.2011 DCS Vienne
karadachka
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:14 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от karadachka »

Здравейте, искам да попитам за въпросната осигурителна книжка трябва ли да я изпращаме с първия комплект докумени или евентуално на интервюто. Проблема ми е следния от НОИ твърдят, че такава осигурителна книжка вече не ми трябва от 2009 година тъй като вече не се заверявали такива.
На мен тази книжка ми е необходима тъй като аз съм по майчинство вече 18 месеца и губя точки за трудовия стаж. В БГ майчинстовото се смята за стаж, но доколкото разбирам за Квебек това не важи. За периода от първата година в която съм майчинство имам 12 месеца граждански договор със същата фирма, за която съм внесла и декларации в НАП. Та въпроса ми е ще ми считат ли тези 12 месеца по граждански договор или не и трябва ли да им покажа тази осигурителна книжка или само бележка от НОИ за осигурителен стаж?
Благодаря ви предварително.
Аватар
azzura
Мнения: 799
Регистриран на: Нед Май 23, 2010 1:43 am

Re: Въпроси за документите

Мнение от azzura »

В България майчинството се счита за осигурителен стаж, не за трудов, т.е. важи само когато един ден се пенсионираш.
http://www.youtube.com/watch?v=3moLkjvhEu0" onclick="window.open(this.href);return false;
karadachka
Мнения: 12
Регистриран на: Пон Яну 03, 2011 1:14 am
Местоположение: София

Re: Въпроси за документите

Мнение от karadachka »

А как стои въпроса за Квебек. Ситуацията е следната
09.2006 - 09.2007 12 месеца трудов договор
09.2007 - 09.2008 12 месеца трудов договор
09.2008 - 09.2009 12 месеца трудов договор
от 09.2009 съм в майчинство от 09.2009 имам граждански договор за 4 месеца.
2010 -0 месеца до 09.2010 имам граждански договор за 8 месеца
2011 - 0 месеца
По време на майчинството(от раждането на детето) се събират 12 месеца без прекъсване граждански договор, тъй като работих от вкъщи в същата фирма в която съм на трудов договор.
Това майчинство много ме обърква и немога да разбера как да си го смятам.
как да определя колко месеца да впиша за трудов стаж в документите и реално да резбера колко точки ще събера по този критерии.
И какви документи ще искат от мен за да докажа този стаж освен трудова книжка?
Публикувай отговор