Интервюто ноември-декември 2009

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от elenagh »

:y: :y: :y:
Здравейте днес минахме успешно интервюто във Виена.
Пожелавам същото щастие на всички които тръпнат.
Утре ще напиша повече подробности защото сега се прибираме от летището. :party:
desiR
Мнения: 142
Регистриран на: Пет Мар 13, 2009 8:13 am
Местоположение: Montréal, QC
Обратна връзка:

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от desiR »

:clap: :clap: :clap:
ЧЕСТИТО!!!!
Еййй, как хубаво започнахте с тази Виена... :party:
Вие сте едни смели, умни и мотивирани франкофони ;)
27.05.2009 DSC Виена
17.06. Accusé
29.10. Покана за интервю по е-mail (по пощата-ЗАГУБЕНА!)
03.12. Интервю
16.12.DRP Букурещ
20.01.2010 Баркодове
19.02.Медицински 15.03 OK
13.05.Покана за визи
07.06. ВИЗИ
DaKoTa
Мнения: 60
Регистриран на: Вто Окт 06, 2009 7:30 am

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от DaKoTa »

Браво! Честито!

Чакаме подробности ;)
Ninushevi
Мнения: 505
Регистриран на: Чет Май 28, 2009 9:46 am
Местоположение: Montreal,Quebec
Обратна връзка:

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от Ninushevi »

Браво! Само така! Поведохте успешно хорото и вдъхвате смелост на останалите! Нека така да продължи! :) :y:
DCS- Виена - 12.10.2009 г.
ПОЛЕТ-София-Мюнхен–Монреал-25.03.2012г.
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от liddi »

Страхотни новини! БРАВО! :clap:
Успешно завършване на процедурата и само положителни моменти! :party:
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от elenagh »

И такааа............ще се опитам да ви разкажа как мина интервюто ни във Виена.
Намерихме прословутото бюро във Виена което се намира на един и същи етаж с Канадското посолство ,но едното е в ляво ,а другото е в дясно.Влезнахме в някаква като чакалня, в която имаше на масата пред нас едно диванче списания поясняващи как по лесно да се интегрираме ,а на стената отстрани стоеше карта на Квебек ,първият министър на портрет и знамето им. Дойде един млад мъж и ни поиска личните карти,след като удостовериха ,че сме ние ни покани един господин с прошарени коси и много приветлив в една канцелария с компютър, а щях да забравя ,че докато чакахме да влезнем минаваха разни дами влизаха и излизаха и казваха по едно "Бонжур",а ние си задавахме въпроса коя ли е нашата Лиза или Марта.И така да продължа та след като ни вкара господина в стаята ни помоли да седнем на бюрото пред него и започна с мен защото аз съм главния кандидат.И така виждам ,че работите в банка в какво точно се състои работата Ви ,и аз съответно му обясних , след това добре защо вие искате ...и направи едно движение с ръката на прелитащ самолет при което аз му обясних ,че искам хубав живот за децата ни и за цялото ни семейство.След това ме попита какво смятам да правя в Квебек при което аз му отговорих ,че знам ,че в момента в Квебек има нужда от счетоводители и мецински сестри и ,че аз смятам да заложа на тези си две образования.При което човека остана много ама много доволен и започна да ми обяснявя колко добри перспективи има за мен в Квебек и ,че също така мога да се реализирами като психолог/защото го имам като образование и него/.
После се обърна към съпругът ми и започна с него защо искате да ............и направи движението с ръката като самолетче съпругът ми му обясни и той остана много доволен ,но му подчерта ,че за хора с възможности трябва да не работят каквото и да е.
А щях да забравя на мен ми зададе два въпроса на английски , но те изискваха два отговара от типа на "да и не" нищо повече, и така след 30 минути ни каза "Вие сте приети" което за мен беше като нереално.
Та мисълта ми е ,че хората са много добронамерени и не искат от нас невъзможното така , че пожелавам на всички да вземат сертификата си който са си заслужили на интервюто в София.
Аватар
mimsan
Мнения: 71
Регистриран на: Съб Авг 01, 2009 10:38 am
Местоположение: Montréal, Québec

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от mimsan »

Браво :clap: чудесни новини. Дано за всички приключи така добре както при вас.

_______________
под. док.- 11.08.09
акюзе - 20.08.09
покана за интервю - 08.10.09
интервю - 08.12.09 от 10:00 ч.
Аватар
montrelcho
Мнения: 104
Регистриран на: Сря Мар 04, 2009 10:38 am

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от montrelcho »

Здравейте ;) , И ние минахме вчера.
Агента които изпитва беше много приятен, интервюто ни мина много хубаво. Пита само найосновните неща. И е добронамерен. И гледа той да обясни как и какво трябва да направим в Квебек за нашите професии. След като ни обясни всичко каза да потпишем и декларациите за финансова независимост .
Даде ни сертификатите и това беше.

Много късмет пожелавам на всички който им претстои интервю.
:party: :clap: :^: :party: :hai:
DISHEVA KATERINA
Мнения: 7
Регистриран на: Нед Сеп 13, 2009 11:33 am

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от DISHEVA KATERINA »

Здравейте най-накрая и от мен!

Първо желая успех на всички, които ще са на интервю и спокойно.Аз го минах успещно във Виена, на 25-ти. Мина лесно, хората са добронамерени, консула беше възрастен, усмихнат и много добронамерен, стараеше се да ме предразположи и беше много приказлив.

Основно ги интересува дипломата за висше образование, другите ми документи не ги погледна. Аз гожорих малко, повечето време тои ми обясняваше за самолетостроенето и всякакви други неща, много приказлив беше :) Питаме само защо искам да отида в Канада и на третото изречение ме пракъсна, като се заговорихме за Европейския съюз..
Накрая ме пита дали говоря английски и ми даде сертификата и адреси на които да си търся работа.
Стреса беше ужасно силен, оше немога да доида на себе си, но си струваше, а и пътуването и престоя там бяха чудесни, m.m са срахотни, благодаря им за всичко :)

Успех на всички, да вземете завтните сертификатчета :)
KASTA7372
Мнения: 286
Регистриран на: Пон Юни 01, 2009 12:13 pm
Местоположение: Montreal, Canada

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от KASTA7372 »

:clap: Браво на вас, самото явяване на интервю е достатъчно стресиращо, а факта че вие се явихте във Виена и успяхте там, говори много за желанието на всички ни към това към което сме се запътили, надямаме се и при нас да е така успешна сесията
Chovek e tolkova golqm kolkoto sa golemi mechtite mu!
zikasi
Мнения: 28
Регистриран на: Вто Яну 13, 2009 7:48 am
Местоположение: Varna

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от zikasi »

Честито на всички за сертификатите. :clap: Успешно начало дадохте на тази сесия, нека и до края всички резултати са така положителни. И успех на всички, който от понеделник започват в София.
Документи Букурещ - 05.01.2010
Баркодове- 26.01.2010
Медицински - 24.02.2010
О.К. медицински - 23.03.2010
Покана за виза -10.06.2010
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от milla »

montrelcho написа:Здравейте ;) , И ние минахме вчера.
Бихте ли написали данните си да ви включа в таблицата?


Поздравления за всички успешни минали интервюта! :party: :party: :party:
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от milla »

Моля тези, които бяха на интервю във Виена да напишат името на интервюиращия ги. Всички при един и същ имиграционен служител ли бяхте?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
topvrh
Мнения: 17
Регистриран на: Пон Ное 30, 2009 11:56 am

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от topvrh »

Здравейте,ние също бяхме на интервю вчера 30.11.2009. в 14.30 и ни казаха че ще ни изпратят писмо и в него ще пише дали сме го взели или не.Честно казано много сме се притеснили.Ако някой знае нещо по този въпрос нека пише.Успех на всички ви пожелавам. :y: :y: :y:
Аватар
m.m.
Мнения: 54
Регистриран на: Пон Ное 03, 2008 6:11 am

Re: Интервюто ноември-декември 2009

Мнение от m.m. »

milla - интервюиращият ни беше Denis Chateauneuf
Катя (която беше в нашият ден) също мина при него, за останали не знам :)

topvrh - чакане му е майката, няма да се давате :)

ние получихме потвърждение, че вчера са получили корицата на дипломата във Виена и се надяваме тази седмица да ни я върнат заедно със сертификатите :)
07.07.2009 FedEx
15.07.2009 Accusé
25.11.2009 Entrevue de sélection à Vienne
Публикувай отговор