Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Това е форум посветен на процедурата по имиграция в провинция Квебек - документи, интервюта, визи, пътуване.
Публикувай отговор
elenagh
Мнения: 44
Регистриран на: Чет Ное 20, 2008 4:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от elenagh »

desiR написа:Не мога да се сдържа и да изчакам Лиди да пише, защото наистина много се радваме за тях! ЧЕСТИТО!!!! :clap: :clap: :clap:
Поздравявам ги за героизма, защото 2 седмици те слушаха и четоха за това интервю какво ли не, а това е голям стрес! Браво! Само преди 6 месеца Канада беше една далечна мисъл и будеше много страхове... днес направихте ПЪРВАТА голяма крачка... Нека с нея страховете си отидат и да останат само позитивните мисли! Никой не е обещавал да бъде лесно, но до тук вие показахте, че се справяте чудесно :party:
Присъединяваме се към пожеланията на Деси и добре дошли във втората част на Лиди и на всички останали , а на всички които не са успели сега ще им стискаме палци. :y: :y: :y:
niky_i
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 12:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от niky_i »

Привет на всички, и поздрави на получилите заветните сертификати :) .
Искам само да попитам нещо, явихме се на интервю на 09.12.2009 но получихме отказ(не писмен но ...), и в момента чакаме отговор. По мнение на интервюиращия не събираме достатъчно точки. А иначе изобщо не бяхме добре с френския и той ни накара да ползваме преводач, което доста ни спече. Самия той каза че въпреки точките които ни е дал по френски(4/5водещ и 4/5 придружаващ) пак не ги събираме, като всъщност аз не съм сигурен дали и тях ни даде :) . Може ли някой да сподели мнение ако има информация, или такъв опит какво става от тук нататък?

Благодаря предварително
Аватар
demococcus
Мнения: 1285
Регистриран на: Сря Мар 25, 2009 7:40 am
Местоположение: MTL

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от demococcus »

niky_i - тия дето чакаме отговор сме много, но ти определено си първият, който хем е получил отказ, хем чака отговор... :o може би е добре да дадеш повече инфо самият ти, за да могат по-знаещите да се сетят за подобен на твоя случай и да ти разкажа как са се развили нещата.

Лиди, Деси, Калоян, Жаки и още доста слънчеви и усмихнати хора минаха това интервю. :party: Дано успеят да влеят малко свежест и оптимизъм в редиците на онези от група "Живеем в канада", че направо ми се стъжва като им чета писаниците.
jacky
Мнения: 16
Регистриран на: Съб Сеп 06, 2008 1:50 pm
Местоположение: Burgas

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от jacky »

Здравейте и от нас,
Преминахме успешно интервюто както вече знаете :)
При нас нещата минаха много добре, самия разговор протече за не повече от 30 минути и имаше по-скоро формален характер.
Мислим си че стана така, тъй като още в самото начало представихме на изпитващия атестации TCFQ за двама ни -нивоВ1.
Съветваме бъдещите кандидати ако имат тази възможност, да не се замислят, а да се явят по свое желание на този или подобен тип изпити преди още да изпратят документи за Виена или преди самото интервю.
Ние не сме женени и малко се притеснявахме дали всичко ще мине нормално без свидетелство за брак. Нямаше никакъв проблем! Интервюиращия ни попита само от кога живеем заедно, след което му представихме свидетелства за постоянен общ адрес, здравни книжки с общ семеен лекар и удостоверение за обща банкова сметка. С това въпросът се изчерпи.
Пожелаваме много успех на всички занапред и благодарим за указаната подкрепа :)
UPS shipment docs to VIE-------22.07.09
Accusé de réception------------17.08.09
Confirmation d'entrevue-------- 06.10.09
Entrevue de selection-----------09.12.09
Speedy shipment docs to Buh---14.07.10
Examens médicaux ОК----------18.10.10
B&J
niky_i
Мнения: 9
Регистриран на: Сря Дек 09, 2009 12:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от niky_i »

demococcus написа:niky_i - тия дето чакаме отговор сме много, но ти определено си първият, който хем е получил отказ, хем чака отговор... :o може би е добре да дадеш повече инфо самият ти, за да могат по-знаещите да се сетят за подобен на твоя случай и да ти разкажа как са се развили нещата.

Лиди, Деси, Калоян, Жаки и още доста слънчеви и усмихнати хора минаха това интервю. :party: Дано успеят да влеят малко свежест и оптимизъм в редиците на онези от група "Живеем в канада", че направо ми се стъжва като им чета писаниците.
Ами може би аз се изразих неправилно, човека каза че не събираме точките, но не ми даде писмен отказ и каза че от Виена ще ми пусне отговора. Съжалявам ако съм ви подвел с инфото. А иначе на самото интервю чак аз не се харесах :@ много ме е яд. Просто явно не бяхме психически готови за това, бяхме доста притеснени и това си пролича в отговорите а и накрая в резултата :( .
liddi
Мнения: 130
Регистриран на: Чет Фев 19, 2009 4:32 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от liddi »

Еееее, трогнахте ни с пожеланията си! Нямам думи да изразя емоцийте ,който изживяваме.
Мога да кажа,че поне за нас интервюто не беше "на шега" и подходихме доста сериозно.
Вярвам, че и за всички вас е така. Близки и познати ме успокояваха и твърдяха,че това е едва ли не проформа и всички минават. Днес се убедих,че грешат! Да, на Канада и трябват хора ,но моето мнение е ,че не ме пуснаха заради сините ми очи. ;)

Интервюто започна точно навреме. Преводачката ни покани любезно и доста помагаше, макар че на моменти избързваше, а ние просто си подреждахме изреченията в главата.Но това, не оказа негативно влияние. Въпросите са написани вече и няма какво толкова да добавя. Държи на :работа и ТОЧНИ задължения ,без излишни приказки. Интересуваше се от обяви за работа и дали знаем какви са точните изисквания посочени в обявата. Не липсваха и комични ситуаций :$ , но както беше писал Добрин, на интервюто паказваш 50-60% знания и това е разбираемо. Фактор "стрес" е голяма работа :)
Въпросите на английски бяха: "Защо искате да напуснете България?" ,"Защо точно Квебек?" Съпруга ми не го попита нищо н аанглийски.
Не ни е питал за история и география.
Подкрепям мнението на jacky за предварителния изпит по френски. Практиката показва,че и без документ се минава,но много по-спокойно бихте се чувствали ,ако го имате. Мен накрая ме попита имам ли ДАЛФ?
Нивата ни бяха: водещ кантидат 7/7- френски, 7/8 -английски. Придружаващ 5/5 - френски , 6/6-английски

От сърце желая УСПЕХ на всички.
Нека чакащите получат скоро желаното и нека повече хора постигнат мечтаното!
Благодаря от сърце на ВСИЧКИ!!!
27.06. 2009-Документи Виена
22.10. 2009-Покана за интервю по е-mail
10.12. 2009, 09:00 ч.Интервю
15.12. 2009-Букурещ
20.01. 2010-Баркодове!
19.02. 2010-Формуляри за медицински!
08.03. 2010-ОК
29.03. 2010-Покана за визи!- по e-mail
24.04. 2010-Визи!
nickolai73
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 10:33 am
Местоположение: София

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от nickolai73 »

Успех и хиляди благодарности на всички за инфото!
Вчера 09.12.2009, 11.05 до 11.35 и аз съм със сертификат!
Мосю Тексейра е супер, свежар и ако го накарате да се засмее сте минали! Иска да пусне всички!
Е, аз съм малко по-шантав случай, защото съм завършил Френския факултет Génie Électrique на МЕИ-то София.
Та затова сложих нива френски 10/10 английски 10/10. А и от девет години бачкам в ел. разпределения и компании на НЕК. Попита ме дали знам техния аналог на НЕК, да, Hydro-Québec... Май това му беше достатъчно. Попита ме, след като ми изпечата Сертификата, и при това съвсем приятелски и искрено, защо искам да замина и да загърбя работата си тук. Поиска ми оферти, извадих Emploi Québec/Placement en ligne, но само тези оферти за продавач в ел. магазин, монтажник на кабели, concierge... Дори не ме попита знам ли нещо за фирмите, нищо... Попита ме мога ли да работя в сферата на търговията? Да, самоотвержено отсякох аз и довиждане гоподине и успех!
И двамата са свесни, дружелюбни и готини хора. А мен ме болеше ръката да нося чанта с толкова документи! На мен ми поиска паспорта, дипломите за средно и висше и трудовата книжка. А бях понесъл справка от НОИ, препоръките от предприятията, сертификата за франкофонията от МЕИ други сертификати от работата... Е, само ги разходих!
Успех на останалите! И не забравяйте огромната усмивка и ведрото изражение! :)
Желая на всички да се отпуснем за малко, да си съберем мислите, да направим сега равносметката за сегашното съвсем ново положение, което имаме в Канада!
Желая на всички съфорумци много любов, усмивки, страхотни коледни и новогодишни празници и една страхотна, весела зима! :party: :handshake: :rofl:
Успехи за всички нас!
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от kikolilokiko »

nickolai73 написа: да направим сега равносметката за сегашното съвсем ново положение, което имаме в Канада!
какво е новото положение?!
marti2008
Мнения: 44
Регистриран на: Сря Мар 18, 2009 6:48 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от marti2008 »

Здравейте и от нас!
Ние уж сме приети,но ни взеха всички дипломи и сертификати за проверка.
Г-на държеше да ми провери дипломата,защото е издадена тази година,а съм завършила преди няколко години,но ЕГН-то ми беше грешно и аз си извадих нова-но тово доста го учуди.
Другото интересно за изпитващия беше,че със съпруга ми имаме еднакво образование,еднакви курсове и дори сме работили известно време в една фирма---и затова грабна всички документи за проверка.
Накрая ни каза ,че ако всички документи са редовни/а те са/ сме приети,но това ще отнеме малко време.Ще чакаме -дакато не видим сертификатите нищо не е сигурно.
Успех на всички по пътя за Квебек! :y:
Аватар
milla
Модератор
Мнения: 1115
Регистриран на: Чет Фев 19, 2004 3:09 pm
Местоположение: BG, Пловдив, вече в Монреал

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от milla »

Честито за успешните интервюта!!!

Ако нямат нищо против да ги включа в таблицата, моля nickolai73 и niky_i да напишат:

- Дата, месец и година на изпращане на документите до Виена?
- Дата, месец и година на получаване на акюзето?
- Дата, месец и година на получаване на поканата за интервю?
- По пощата или по мейла получихте поканата за интервю?
- niky_i да добави и в колко часа започна интервюто?
Мечтите се постигат, когато се потрудиш за тях, така както вятърът гони облаците, докато се покаже слънцето!
Di_82
Мнения: 93
Регистриран на: Сря Сеп 16, 2009 2:52 am

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от Di_82 »

Еми, това е... Тази сесия свърши и то доста успешно. Честито на всички, които вече минаха през този първи етап и много успехи в следващите! :)
nickolai73
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 10:33 am
Местоположение: София

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от nickolai73 »

kikolilokiko написа:
nickolai73 написа: да направим сега равносметката за сегашното съвсем ново положение, което имаме в Канада!
какво е новото положение?!

Споко, така е думата! Имам впредвид, че сме си с единия крак там! :y:
nickolai73
Мнения: 5
Регистриран на: Чет Мар 19, 2009 10:33 am
Местоположение: София

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от nickolai73 »

milla написа:Честито за успешните интервюта!!!

Ако нямат нищо против да ги включа в таблицата, моля nickolai73 и niky_i да напишат:

- Дата, месец и година на изпращане на документите до Виена?
- Дата, месец и година на получаване на акюзето?
- Дата, месец и година на получаване на поканата за интервю?
- По пощата или по мейла получихте поканата за интервю?
- niky_i да добави и в колко часа започна интервюто?
Мила milla, с удоволствие, но само трябва да видя точните дати! ;)
mladenyor
Мнения: 14
Регистриран на: Пон Юли 06, 2009 7:58 am
Местоположение: Varna

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от mladenyor »

Здравейте. Искам само да отбележа за табличката, че интервюто на Marina (сестра на жена ми), също е успешно. :party:
DCS Vienne-01.09.09
Accusé de réception-11.09.09
Invitation pour entrevue-29.10.09
Entrevue de sélection-09.12.09- ОК
DRP-22.01.10
Баркодове-24.02.10
мед.формул-14.03.10
напр.мед.-23.03.10
мед. ОК-08.04.10
визи 06.05.10
покана визи-13.04.10
визи-06.05.10
Аватар
kikolilokiko
Мнения: 997
Регистриран на: Пон Фев 16, 2009 4:31 pm

Re: Покана за интервю за края на ноември 2009 ...

Мнение от kikolilokiko »

nickolai73 написа:
kikolilokiko написа:
nickolai73 написа: да направим сега равносметката за сегашното съвсем ново положение, което имаме в Канада!
какво е новото положение?!

Споко, така е думата! Имам впредвид, че сме си с единия крак там! :y:
ааааа помислих, че нещо се е случило в Канада :)
успех! скоро и с другия крак там ;)
Публикувай отговор